× ورود خانه بوم کسب و کار شرح رویداد درباره ما راهای ارتباطی

ارتقای توانمندی های کارآفرینانه دانشجویان

TAVANA


طرح توانا چیست؟


دانشجویان دانشگاه مهم‌ترین دغدغه خود را طی نمودن مسیر آموزش و گذراندن دروس می‌دانند که در برنامه آموزشی آن‌ها در مقاطع مختلف پیش‌بینی شده است. نتیجه این موضوع این است که دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ما در بهترین حالت، در تئوری‌های مهندسی (توانمندی‌های سخت) توانمند شده اما عدم توجه به مهارت‌های تکمیلی، ضعف آن‌ها در توانمندی‌ها و مهارت‌های نرم که زمینه‌ساز ارزش‌آفرینی و موفقیت در جامعه است را به دنبال خواهد داشت.
این طرح سعی دارد با بکارگیری ابزارها و روش‌های مختلف در جهت ارتقاء توانمندی‌های کارآفرینانه دانشجویان گام بردارد. هدف از ارائه این بسته آموزشی، آشنایی و توانمندسازی دانشجویان و نخبگان دانشگاهی با فعالیت‌های کارآفرینی و راه‌اندازی کسب وکارهای پایدار و موفق است و مباحث متنوعی با رویکرد جامع بودن و کاربردی بودن در آن ارائه شده است.
بسته پیشنهادی شامل ۶ عنوان دوره آموزشی در قالب ۵۰ ساعت آموزش برای هر نفر است. در پایان هر دوره، یک سمینار آموزشی با هدف انتقال تجربیات کارآفرینان موفق با موضوعات مختلف، به مخاطبین دوره پیش‌بینی شده است؛ این بسته با توجه به تجربه چند ساله مرکز کارآفرینی و متناسب با مهم‌ترین نیازهای دانشجویان طراحی گردیده است.
برگزار کننده این طرح مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف می باشد که در سال ۱۳۷۹ با همکاری دانشکده‌ مدیریت و اقتصاد دانشگاه به عنوان اولین مرکز کارآفرینی در کشور، فعالیت خود را آغاز نمود.
این مرکز از زمان تاسیس، فعالیت‌های مختلفی را به‌ صورت تحقیقاتی، توسعه سرمایه‌‌های انسانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی­ و برنامه‌های ترویجی متنوع در دانشگاه صنعتی شریف در حوزه کارآفرینی انجام داده است. رسالت اصلی مرکز، افزایش روحیه کارآفرینی در دانشجویان، اساتید و نیز فارغ‌التحصیلان دانشگاه، افزایش سطح معلومات عمومی و تخصصی کسب و کار و استفاده بهینه از قابلیت‌ها و توانمندی‌های اعضای جامعه دانشگاه صنعتی شریف جهت توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان است.
این طرح در دو سطح مقدمات و پیشرفته برگزار می گردد که کدام شامل موارد زیر می باشد:
دوره مقدماتی:
دوره مقدماتی شامل ۳ عنوان است که عبارتند از:
۱- ایجاد انگیزه برای کارآفرینی و پرورش ایده؛
۲- ایجاد مدل کسب و کار (Business Model Generation)؛
۳- نوشتن طرح کسب‌و‌کار و امکان سنجی مالی-اقتصادی طرح­‌ها (Business Plan & Feasibility Study).
دوره پیشرفته:
دوره پیشرفته شامل ۳ عنوان است که عبارتند از:
۱- ارتقاء توانمندی‌های شخصی و کار تیمی (Personal Skills & Teamwork)؛
۲- ارتباطات و اصول مذاکره (Negotiation & Communication)؛
۳- بازاریابی و فروش (Marketing & Sales).
در این راستا در صورت علاقه مندی پارک های علم و فناوری جهت برگزاری دوره های آموزشی توانا می بایست نامه در خواستی مبنی برآمادگی خود به پارک شریف و خطاب خدمت جناب مهندس دهبیدی پور آماده نماید تا اقدامات لازم را جهت برگزاری آن مهیا گردد.


"پیش ثبت نام کارگاه های آموزشی توانمند سازی"وضعیت دوره: فعال
تاریخ شروع دوره: 1398-05-02
تاریخ پایان دوره: 1398-05-06
ساعت دوره: 8
تعداد جلسات: 6
تعداد روز درهفته: 3
ظرفیت کلاس: 50
هزینه دوره با اعمال تخفیف: -1 تومان

ورود به حساب کاربریایجاد حساب کاربری

کارگاه ارتقای توانمندی های کارآفرینانه دانشجویان

هزینه ثبت نام: پیش ثبت نام