آپ ورک و کسب درآمد دلاری در ۴ گام از این سایت

دنیای عجیبی شده! تا دیروز می‌گفتند چرا در خانه نشسته‌اید و دنبال کار نمی‌روید؟ اما امروز می‌توانید به راحتی در خانه یا هر جای دیگری که موردنظر خودتان هست، با لپ تاپ و کامپیوتر، به سراغ سایت‌هایی نظیر آپ ورک بروید وکارهای درخواستی را بررسی کنید و هر کدام که طبق سلیقه‌ی موردنظر شما بود، انجام دهید و به درآمد دلخواه دست پیدا کنید، تازه نه به ریال، به دلار!!

اگر دوست دارید بدونید که چگونه امکان داره، با ما همراه باشید.

برای کسب درآمد از سایت‌های خارج از ایران و درآمد دلاری، باید با یک سری از مفاهیم، آشنا شویم و برای این کار به ترتیب مراحل را بیان می‌کنیم تا به کسب درآمد دست پیدا کنید.

فریلنسر شو!

آپ ورک و درآمد دلاری

آزادکار یا فریلنسر، به افرادی می‌گویند که هر زمان دوست دارند و برای کارفرمایان مختلف کار می‌کنند، البته بعضی از آن‌ها توسط افراد و موسسات مختلف معرفی می‌شوند و بعضی دیگر هم از طریق سایت‌های مختلف، به فعالیت در زمینه‌های مورد علاقه خود فعالیت می‌کنند، اما چه سایت‌هایی؟

در پین بخوانید: زندگی یک فریلنسر در شرایط ناپایدار اقتصادی

سایت‌های معتبر فریلنسری

همانطور که گفته شد یکی از راه‌های کسب درآمد از فریلنسری سایت‌ها هستند، که برخی از این سایت‌های معتبر را در اینجا معرفی می‌کنیم تا با شناخت آن‌ها بتوانید در کنار بالا بردن تجربه، درآمد به دست آورید:

سایت‌های ایرانی

فریلنسری در پونیشا

در ایران، سایت‌های مختلفی وجود دارند و در این بخش نمونه‌ای از سایت‌های داخلی را آورده‌ایم، که با کمک آن‌ها می‌توانید به درآمد دست پیدا کنید:

 • پارس کدرز
 • ورکفا
 • پونیشا
 • تایپ ایران
 • سان تایپ
 • پارس فریلنسر
 • منکارتو
 • انجام می‌دم

اما بریم سراغ نمونه‌هایی از بهترین سایت‌‌های فریلنسری خارج از ایران و در ادامه این مقاله، به معرفی کامل یکی از این سایت‌های معتبر می‌پردازیم:

 • Freelancer
 • Guru
 • Peopleperhour
 • Fiverr
 • Iwriter
 • 99designs
 • Toptal
 • و در آخر، سایت مورد نظر ما، آپ ورک (Upwork).

آپ ورک (upwork)

آپ ورک

در سال ۲۰۱۵، دو سایت elance و odesk که در زمینه فریلنسری فعالیت می‌کردند با هم ترکیب شده و سایت upwork را ایجاد کردند. این سایت یکی از معتبرترین سایت‌های فریلنسری و برون سپاری پروژه می‌باشد.

در آپ ورک، ارتباط از طریق دنیای وب است و به راحتی می‌توانید با کارفرمایانی که با هزاران کیلومتر فاصله از شما در کشورهای مختلف هستند، ارتباط برقرار کنید و با بررسی پیشنهادها، پروژه خاص مورد نظر خود را قبول کنید و به درآمد تعیین شده دست پیدا کنید. در این سایت میلیون‌ها فریلنسر همانند شما و مشتری وجود دارد که نشان از گستره‌ی کار و اهمیت این سایت دارد.

امیدوارم با این توضیحات متوجه ویژگی‌های فریلنسری و سایت‌های کسب درآمد از این طریق شده باشید.

چه نوع مشاغلی در آپ ورک ارائه می‌شود؟

در این پلتفرم، مشاغلی از قبیل موارد زیر ارائه می شود:

 • توسعه وب
 • توسعه نرم‌افزار
 • شبکه و سیستم‌های اطلاعاتی
 • نوشتن و ترجمه
 • پشتیبانی اداری
 • طراحی
 • ساخت عوامل چندرسانه‌ای
 • فروش و بازاریابی

عملکرد آپ ورک ( upwork) به چه صورت است؟

در آپ ورک، امکان مصاحبه و بررسی شرایط بر اساس یک چت زمان واقعی است، که با این شرایط زمان استخدام کاهش پیدا می‌کند و با ارائه دادن صفحه زمانی، زمان واقعی صرف شده برای پروژه‌ها را می‌توانید بررسی کنید.

شروع برای فعالیت

گام اول

برای شروع می‌بایست شما در این سایت ثبت نام کنید و تنها یک حساب کاربری داشته باشید، چرا که در صورت داشتن  چند حساب کاربری، امکان ممنوع شدن استفاده شما از سایت وجود دارد. البته فراموش نشود که با آی پی غیر ایرانی وارد شوید.

ثبت نام در آپ ورک

گام دوم

برای ثبت نام می‌بایست ایمیل خود را وارد نمایید؛ البته توجه داشته باشید که از قبل مدارک هویتی خود را آماده داشته باشید، چرا که برای تایید هویت، در زمان‌های مختلف ممکن است از شما درخواست مدارک داشته باشند.

گام سوم

با تایید رمزعبور، نقش و نوع فعالیت خود را در این سایت مشخص کنید و اطلاعات حساب کاربری مثل بیوگرافی و تجربیات خود را تکمیل کنید تا مشتریان با شناخت کافی از شما، پروژه‌های خود را برای اجرایی شدن به شما، بسپارند.

گام چهارم

در گام بعدی، شما باید آزمون مهارت بدهید، یعنی چی؟

یعنی اگر مهارت شما در استفاده از نرم‌افزار‌های مختلف مانند: فتوشاپ، پریمیر، افتر افکت یا ترجمه و نوشتن است، باید آزمون آن مهارت را بدهید تا پس از قبول شدن و تایید توسط سایت، در اکانت شما، مهارت و تخصص شما ثبت گردد.

هزینه‌های آپ ورک (upwork)

ثبت نام در این سایت رایگان است، اما تا وقتی که شما کاری را قبول کنید و یا به عنوان کارفرما به شخصی کار بسپارید که پس از آن، باید هزینه‌ای به عنوان خدمات به آپ ورک پرداخت کنید.

توجه داشته باشید به عنوان فریلنسر، می توانید حدود ۳۰ پروژه دریافت کنید و هزینه‌های پرداختی، با توجه به میزان درآمد شما محاسبه می‌گردد؛ همچنین اگر شما به عنوان کارفرما یک دور کار یا فریلنسر را استخدام نمایید، درصدی از تراکنش شما به عنوان کارمزد خدمات، توسط آپ ورک برداشت می‌شود.

اما بریم سراغ بحث شیرین کار، چه بحثی؟ همون نحوه دریافت وجه در آپ ورک!!

قرارداد در آپ ورک (upwork)

حقوق دریافتی شما به عنوان فریلنسر به نوع قرارداد شما بستگی دارد، اما چه قراردادی؟

در upwork دو نوع قرارداد وجود دارد:

قرارداد ساعتی: که به میزان ساعتی که شما برای پروژه، فعالیت می‌کنید، درآمد دریافت می‌کنید.

البته باید توجه کنید که هر بار که مشغول به فعالیت می‌شوید، زمان شما محاسبه می شود و در پایان، مشتری یا کارفرمای شما ۵ روز فرصت دارد که نسبت به زمان فعالیت شما اعتراض کند و توسط سایت، بررسی شود و میزان درآمد شما مشخص شود یا اینکه کارفرما، مخالفتی نکند و با تایید زمان فعالیت شما روی پروژه، پول به حساب شما واریز شود و هر زمان که بخواهید، آن را به حساب پی پال خود منتقل کنید و لذت ببرید.

قرارداد با قیمت ثابت: در این نوع قرارداد، در ازای تکمیل یک پروژه، مبلغ مشخص شده را دریافت می‌کنید و ادامه ماجرا.

عوامل پیشرفت

همانگونه که در قسمت‌های قبلی گفته شد، تکمیل کردن پروفایل با عکس واقعی و ارائه رزومه کاری واقعی یک از عوامل پیشرفت می‌باشد.

ارائه طرح به کارفرما در سریع‌ترین زمان ممکن و زودتر از سایر فریلنسرها.

ارائه طرح با بیان مناسب و قابل فهم و البته مودبانه، تا مورد تایید قرار بگیرید.

فقط از نظرات و طرح خود در خصوص پروژه مورد نظر صحبت کنید و به حاشیه نپردازید.

با بررسی، مقایسه و مشخص کردن قیمت اجرای پروژه به صورت مرحله‌ای، کارفرما را در ارائه پروژه به خود ترغیب کنید.

سخن آخر

در این مقاله با مفاهیمی همچون فریلنسر، سایت‌های مرتبط با آن و نحوه کار با سایت آپ ورک آشنا شدیم؛ اما ممکن است شروع کار به عنوان یک فریلنسر سخت باشد ولی با توجه به دنیای امروز که به سوی اینترنتی شدن می‌رود و کارها به این صورت اجرا می‌شود، می‌توانید با گام نهادن در این سایت‌ها به فعالیت پرداخته و با سخت کوشی و رعایت نکات گفته شده به نتیجه دلخواه برسید. راستی تو هر قسمت از گام‌های گفته شده، نیاز به کمک و پشتیبانی داشتید، کافیست در قسمت نظرات یا تماس با ما اعلام کنید و ما پاسخگوی شما باشیم.

۱ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *