آپارات و قدم به قدم برای رسیدن به درآمد از این بستر اشتراک ویدیویی پرمخاطب

امروزه با توجه به رشد بسترهای ارتباطی و محبوبیت بالای آن‌ها، کمتر کسی به دنبال مطالعه یک متن است و تمایل افراد به مشاهده ویدئو و محتواهای تصویری بیشتر شده و روز به روز به مخاطبان این بسترها، افزوده می‌شود.

محتوای ویدیویی به دلیل درگیر کردن احساسات، بهتر در حافظه انسان جای می‌گیرد. پس استفاده از ویدیو در انواع فعالیت‌ها مانند: آموزشی، فروش، برندسازی، ترویج و غیره، بسیار مهم است. در ایران نیز سایت آپارات به عنوان سرویس اشتراک محتوا ویدیویی، این امکان را برای شما ایجاد کرده است تا از طریق انتشار محتوای ویدیویی خود، کسب درآمد داشته باشید.

در این مقاله سعی داریم با آپارات و چگونگی کسب درآمد از این بستر ویدیویی، آشنا شده و مراحل شروع فعالیت در آن را یاد بگیریم.

آپارات چیست؟

با توجه به محدودیت‌های دسترسی مخاطبان ایران به سرویس‌های اشتراک گذاری ویدیو، آپارات در سال ۸۹ توسط شرکت صبا ایده تشکیل گردید و با ارائه بستر و ابزارهای مناسب جهت انتشار ویدیو، آغاز به کار کرد که با استقبال کاربران، موفق‌ترین سرویس اشتراک محتوای ویدیویی در ایران است. اما چگونه از این سرویس باید درآمدزایی کرد؟

روش‌های درآمدزایی از آپارات

درآمدزایی از آپارات

از آپارات، به روش های مختلفی می‌توان درآمدزایی کرد که به بیان آن می‌پردازیم.

استریم آپارات

آپارات دارای بخشی به عنوان استریم یا پخش زنده است که در آن، شما بازی و فعالیت خود را با دیگران به صورت پخش زنده به اشتراک می‌گذارید. در این بخش، ابزاری در اختیار شما قرار داده می‌شود که می‌توانید یک لینک حمایتی به مخاطبان خود ارائه دهید تا برای حمایت، مبالغی را برای شما واریز نمایند. البته درآمد از بخش استریم، از اجرای بازی‌های پرطرفدار، تلاش و مهارت به همراه استمرار و ناامید نشدن است؛ تا بتوانید شرایط کسب درآمد پخش زنده در آپارات که شامل موارد زیر است را به دست آورید:

 • عدم داشتن گزارش اخلاقی و انضباطی
 • داشتن بالای ۲۰ هزار بازدید کل از پخش زنده
 • جذب طرفدار فراوان
 • کسب دونیت مناسب
 • اجرای استریم باکیفیت
 • استمرار

درآمد به وسیله بازنشر محتوای ویدیویی دیگران

در این روش شما نیازی به تولید فیلم و یا پخش زنده ندارید، بلکه با انتخاب و بارگذاری ویدیوهای جذاب و پر بیننده که توسط دیگران ساخته شده و انتشار یافته‌اند در کانال خود، کسب درآمد کنید. البته می‌بایست به شرایطی که آپارات برای این روش تعیین کرده است، دست پیدا کنید:

 • داشتن حداقل ۲ هزار دنبال کننده
 • حداقل ۵۰۰۰۰۰ نمایش
 • کسب اجازه از سازندگان ویدیو جهت بازنشر ویدیو، که در این قسمت اگر هر گونه نه یا شکایتی توسط سازندگان ویدیو از شما صورت گیرد فیلم پاک می گردد و درآمد شما پس گرفته می شود.

کسب درآمد از تولید محتوای ویدیویی

تولید محتوا در آپارات

در این بخش شما می‌توانید با ساخت و انتشار ویدیویی با کیفیت در هر زمینه‌ای و با رعایت شرایط زیر، درآمدزایی خود را داشته باشید:

 • آپلود حداقل ۱۰ ویدیو
 • دارا بودن از حداقل ۲۰۰ دنبال‌کننده
 • داشتن حداقل ۳ هزار بازدید کننده در ۳ ماه اخیر

البته در این بخش شما می‌توانید از روش دیگری نیز درآمد داشته باشید و آن، جذب اسپانسر است.

در روش بدون اسپانسر، شما ویدیویی خود را نشر می‌دهید و متناسب با بازدید ویدیوی خود، درآمد کسب می‌کنید؛ اما در روش جذب اسپانسر، مانند: انیمیشن دیرین دیرین، شما به روش مستقیم یا غیر مستقیم در محتوای خود محصول اسپانسر خود را تبلیغ می‌کنید و درآمد خوبی را در کنار درآمد کسب شده از آپارات به دست می‌آورید.

در پین بخوانید: برترین ابزارهای تولید محتوا که به شما در ایجاد محتوای بهتر کمک می کنند

قوانین بارگذاری محتوا در آپارات

قوانین در آپارات

برخی از قوانین آپارات در قسمت قبل بیان شد، اما به طور کلی قوانین آپارات به شرح زیر می‌باشد:

 • رعایت حق نشر ویدیو
 • عدم مغایرت با شئونات اخلاقی و عرف اسلامی جامعه
 • پرهیز از نشر ویدیوهای تنش زا در مسائل اجتماعی و سیاسی
 • عدم پخش ویدیوهای توهین آمیز به اشخاص، گروه‌ها و مذهب‌ها
 • ممنوع بودن تمسخر شهروندان در ویدیو
 • خودداری از پخش ویدیو با صحنه دلخراش
 • رعایت موزیک مناسب در محتوا
 • عدم پخش ویدیوی تکراری
 • رعایت حریم محتوایی کانال‌های دیگر در نشر محتوای آن‌ها
 • داشتن عنوان مرتبط و غیر‌تکراری
 • استفاده از برچسب‌های محتوایی مناسب
 • حق تبلیغات برای آپارات آزاد بوده و امکان تبلیغ در ویدیو بازنشری مگر در ۴ ثانیه آخر ممکن نیست.

میزان درآمد از آپارات چگونه است؟

درآمد در آپارات در عناوین فعالیت‌هایی که گفته شد، متفاوت و به صورت زیر است:

درآمد در بازنشر محتوا

در آپارات شما به عنوان یک بازنشر کننده ویدیو به ازای هر ۱۰۰۰ دقیقه تماشای ویدیو توسط مخاطبان، بین ۱۰۰۰ تا ۶۰۰۰ هزار ریال به شما پرداخت می‌شود.

همچنین به ازای هر ۱۰۰۰ دقیقه ویدیو بارگذاری شده در ماه، به ازای زمان بازدید با ضریب ۳ درصد به شما پرداختی صورت می‌گیرد و با شیوه جدید درآمدزایی آپارات، ۱۰ درصد از سود تبلیغات بر روی محتوای شما، که با مشاهده حداقل ۴ ثانیه از تبلیغ اتفاق بیفتد به شما پرداخت می‌شود.

درآمد تولید محتوا

پس از ارزش گذاری کانال شما توسط آپارات، به ازای هر ۱۰۰۰ دقیقه تماشای ویدیو بین ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ ریال با توجه به کیفیت ویدیو شما پرداخت می شود، اما با توجه به روش جدید درآمدزایی از آپارات اگر مخاطب ۴ ثانیه از تبلیغ اول محتوا را مشاهده کند، بین ۵۰ تا ۷۰ درصد سود تبلیغ به شما تعلق می‌گیرد.

شروع کسب درآمد از آپارات

با آشنا شدن با تمام شرایط کاری در آپارات، به سراغ ایجاد کانال کسب درآمد می‌رویم.

ثبت نام

در ابتدا شما می‌بایست در قسمت ورود یا ثبت نام، با شماره تلفن یا حساب گوگل خودتون یک حساب کاربری در آپارات بسازید.

تنظیمات کانال

قدم بعدی، رفتن به تنظیمات کانال و تکمیل اطلاعات کانال، دسته بندی‌ها و سایر تنظیمات می‌باشد، تا آپارات شما را به خوبی بتواند بشناسد.

آپلود محتوا

حال که ثبت نام خود را به اتمام رسانده‌اید، شروع به بارگذاری محتوا‌های ویدیویی خود، به عنوان تولیدکننده یا بازنشر کننده محتوا کنید.

صفحه درآمدزایی

پس از آپلود ویدیو‌ها و رعایت تمامی قوانین کسب درآمد به عنوان تولید کننده محتوا یا بازنشر کننده محتوا، به صفحه درآمدزایی آپارات وارد شده و درخواست عضویت دهید.

تعیین نوع فعالیت

با ورود به این صفحه، شما باید نوع کاربری خود از نظر تولید کننده و یا بازنشرکننده را مشخص کنید.

بررسی کانال

مرحله بعد کانال شما توسط آپارات بررسی می‌شود، که در این مرحله قوانین کسب درآمد یاد شده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مشاهده تعرفه‌ها

پس از تایید شما توسط آپارات، در این مرحله تعرفه‌های یاد شده برای شما نمایش داده می شود.

تکمیل اطلاعات

با طی کردن گام‌های بالا مدارک و اطلاعات مورد نیاز خود را، برای آپارات ارسال کنید و منتظر تایید نهایی باشید که معمولاً چند روز طول می‌کشد.

با تکمیل سیستم درآمدزایی آپارات و تایید شدن شما و با توجه به تعرفه‌ها و محتوای خود، نرخ بازدید و تماشای ویدیو، شما می‌توانید پس از مدتی و با رسیدن به مبلغ مورد نظر خودتون، درخواست درآمد را ثبت کنید تا آپارات مبلغ کسب شده را به حساب تعیین شده توسط شما واریز کند.

راه‌های بهتر دیده شدن

با قدم نهادن در این سیستم درآمدزایی، روز به روز به اهمیت بازدید و دنبال کننده بیشتر پی می‌بریم، پس برای بهتر دیده شدن یا به عنوانی سئوی بهتر محتوای ویدیویی، رعایت نکات زیر بسیار کمک می‌کند:

کیفیت ویدیو

هرچه کیفیت ویدیو ارسالی شما بهتر باشد، مخاطبان رغبت بیشتری به بازدید ویدیو داشته و در نتیجه میزان تماشای فیلم شما بالا می‌رود.

استفاده از metadata مناسب

به مشخصات و اطلاعات ویدیویی نظیر: عنوان، برچسب‌ها و توضیحات گفته می‌شود، که در آپلود ثبت شده و توسط موتورهای جستجو دنبال شود.

عنوان مناسب

استفاده از عنوان جذاب و مرتبط با ویدیو که بتواند کلمات کلیدی مناسبی را در خود جای دهد، بسیار مهم است زیرا در نهایت به مدت تماشای ویدیوی شما کمک می‌کند.

توضیحات

در این بخش شما به مخاطبان توضیح می‌دهید که از این ویدیو، چه انتظاری می‌توانند داشته باشند و او را ترغیب به مشاهده کردن ویدیو خود کنید.

برچسب مناسب

استفاده از برچسب‌های مرتبط و قوی، به پیدا شدن شما توسط مخاطب کمک می‌کند.

دسته بندی مناسب

دسته بندی مناسب به آپارات کمک می‌کند تا محتوای شما را در کنار سایر محتواهای مرتبط، قرار دهد و نرخ بازدید و تماشای ویدیوی شما بالا رود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی شد تا با روند و نحوه درآمدزایی از آپارات آشنا شوید، اما انتظار یک شبه ره صد ساله رفتن را نداشته باشید، همانطور که گفته شد میزان درآمد شما، به محتوا و میزان بازدید ویدیو شما بستگی دارد، پس استمرار و صبر، دو فاکتور مهم در موفقیت این کار است. اگرشما این روش را پسندیده‌اید یا قبلا از این روش استفاده کرده و به نتیجه ای رسیده اید، نظرات و تجربیات خود را برای ما کامنت کنید.

۲ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *