زندگی یک فریلنسر در شرایط ناپایدار اقتصادی

بیشتر افرادی که از نزدیک با فریلنسر ها در ارتباط نیستند، فکر می کنند که زندگی بی مشغله و بی دغدغه ای دارند.

این منطق از آنجا به وجود آمده است که آنها فکر می کنند چون فریلنسر ها به هیچ شرکت و کسب و کاری تعهدی ندارند ؛ پس می توانند به هر کاری که می خواهند برسند و در هر ساعتی از شبانه روز وقت خود را آزاد کنند .

اما اگر از زاویه درست به کار فریلنسر ها نگاه کنیم ، میبینیم که پول در آوردن به تنهایی کار سختی است و به تلاش مضاعف نیاز دارد همچنین یک فریلنسر باید از تمام ظرفیت های خود در طی انجام کارش استفاده کند .

حال شما که یک فریلنسر هستید ، شاید بارها از این کار به دلیل سختی هایی که در هنگام مواجه شاید با بحران ها برایتان به وجود آمده است ، خسته شده باشید وهمچنین از درآمد ناپایدار و متغییر آن به سطوح آمده باشید .

علاوه برآن شما باید مدیریت هدفمندی را بر روی هزینه های خود داشته باشید . زندگی یک فریلنسر با شرایط ناپایدار اقتصادی موضوعی است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم .

در وبلاگ پین بخوانید : آموزش تولید محتوا با کیفیت ، چگونه اثرگذاری محتوای تولیدی خود را افزایش دهیم؟

زندگی فریلنسری
فریلنسری

پیدا کردن پروژه و بازاریابی

یک فریلنسر برای داشتن پروژه هایی با مبالغ بالا در اولین قدم باید میزان مهارت و توانایی های خود را قوت بخشد و مهارت های لازم و کافی برای انجام یک پروژه به تنهایی دارا باشد تا بت.اند از پس پروژه ها به راحتی بر بیاید.

حال که یک فریلنسر از توانایی خود مطمئن شد نوبت به بازاریابی می رسد تا بتواند پروژه ای متناسب با توانایی های خود پیدا کند و آن را قبول کند .

شرایط اقتصادی همیشه یکسان نیست و در حال تغییر است ، از همین رو قرارداد با شرکت ها نیز ثبات ندارد پس کسب و کارها و بازاریابی نیز رونقی ندارد . تمامی این عوامل باعث می شود که فریلنسر ها کم پروژه شوند و رونق کسب و کار نداشته باشند.

فریلنسرها کسانی هستند که درآمد ثابتی ندارند و تنها راه کسب درآمدشان از قبول پروژه ها است ، از همین رو اگر زمانی شرایط اقتصادی بجرانی شود تاثیر قابل توجهی به روی کسب و کار فریلنسر ها می گذارد .

دروبلاگ پین بخوانید : آموزش تولید محتوا با کیفیت ، چگونه اثرگذاری محتوای تولیدی خود را افزایش دهیم؟

درآمد روزمرگی

یک فریلنسر تا زمانی که پروژه ای انجام دهد می تواند درآمد داشته باشد ، تصور اینکه به مدت چند هفته نتواند کار کند و یا پروژه ای نگیرد واقعا سخت است .

از طرفی ممکن است پروژه ای را دریافت کند و وقت و زمان صرف آن کند و در آخر کارفرما به دلیل بحران اقتصادی که موجود است آمادگی دریافت پروژه و پرداخت دستمزد را ندارد .

آن وقت است که فاجعه اتفاق می افتد ، وقت و زمان و انرژی از دست رفته شما یه طرف پروژه ای که روی دستتان مانده است و به درد کس دیگه ام نمی خورد یه طرف.

بعضی از فریلنسر ها برای جلوگیری از این فاجعه ، درصدی را به عنوان پیش پرداخت دریافت می کنند .

اما باز هم امکانش هست در هنگام موعد تحویل پروژه کارفرما به دلایل اقتصادی نتواند دستمزد شما را پرداخت کرده و کارش را تحویل بگیرد که در این صورت هم ، شما وقت و انرژی زیادی را تلف کردید که دیگر باز نمی گردد.

بازاریابی فریلنسر ها
بازاریابی فریلنسر ها

روابط دلال ها و فریلنسر ها

شاید برایتان پیش آمده باشد یا دیده باشید که بعضی از فریلنسر ها مگس می پرانند و بعضی دیگر فرصت سر خاراندن ندارند. این موضوع زمانی اتفاق می افتد که افرادی وجود دارند که پروژه ها را از کارفرما ها می گیرند و با دریافت درصدی از مبلغ پروژه آن ها را به بعضی فریلنسر ها می دهند .

اینگونه این افراد که در بازار دلال نام دارند ، رقابت سالم میان فریلنسرها را از بین میبرند.و همچنین فریلنسر هایی که پروژه هایشان را از این افراد می گیرد سقف مبلغ پروژه و دستمزد خود را پایین می آورند . به باقی فرلنسر ها که از طریق سالم پروژه می گیرند نیز صدمه می زنند.

احساس مسئولیت پذیری

مهم ترین ویژگی یک فریلنسر که بین کارفرما ها محبوب است ، احساس مسئولیت پذیری بالاست . با توجه به مشکلاتی که در حین دریافت پروژه می تواند برای هر یک از فریلنسر ها به وجود بیاید ، مهم آن است که بتواند با مسئولیت پذیر بالا پروژززه را درست در موعد آن تحویل دهد.

حال اگر در حین انجام پروژه مریضی یا هر مشکل دیگری برایش به وجود آید باید مسئولیت آن را بپذیرد و به موقع پروژزه را تحویل دهد . اگر نتواند این کار را کند کارفرما دیگر هیچ اعتمادی به آن ندارند و نمی توانند دیگر پرژه ای به آن فریلنسر واگذار کنند .

فریلنسر ها و برنامه ریزی
برنامه ریزی هدفمند

برنامه ریزی هدفمند

برنامه ریزی عضو جداناپذیر موفقیت است . یک فریلنسر برای آنکه بتواند در زمان پرکاری به تمام پروژه هایی که قبول کرده است ، برسد و همچنین در زمان کم کاری بیکار نباشد باید برنامه ریزی هدفمند داشته باشد .

مطمئنا اگر برنامه ریزی دقیقی نداشته باشد در هنگام که پروژه ای برای انجام ندارد ، با بحران مالی روبه رو می شود ، پس برنامه ریزی فراموش نشود.

برای افراد دقیقه ۹۰ای و کسی که در لحظه آخر کار را انجام می دهند ، دورکاری اصلا مناسب نیست . تنها افرادی می توانند دورکاری انجام دهند که با=توانند در هر ساعت از شبانه رو ز خود را مجبور به انجام کار کنند تا بتوانند در زمان درست و موعد قرارداد ، پروژه را تحویل کارفرما دهند.

تفکیک کار یا زندگی

مطمئنا اکثر افراد فکر می کنند که زندگی یک فریلنسر در شرایط ناپایدار اقتصادی سخت و دشوار نیست ،ولی فشارعصبی زیادی را یک فریلنسر باید به تنهایی روی دوش بکشد . این فشار عصبی که نتیجه بیکاری یا در بعضی مواقع پرکاری است ، نمی گذارد که فریلنسر تفکیکی در کار و زندگی خود داشته باشد .

به این صورت کار و زندگی فریلنسر با هم تداخل پیدا می‌کند. ایجاد تعادل میان کار و زندگی و همچنین مدیریت سفارش ها موضوعی است که باید به آن توجه کرد. عدم مدیریت تعادل میان کار و زندگی را مختل می سازد.

در وبلاگ پین بخوانید : “دورکاری” تنها راه حل مدیران برای مقابله با ویروس کرونا است.

دستمزد کم

متاسفانه اگر کارفرما بداند که شما فردی تازه کار و تازه وارد هستید مقدار کمی نسبت به بقیه فریلنسرها به شما می دهد. این اتفاق حتی زمانی که خروجی کار شما با یک فریلنسر حرفه ای یکی باشد نیز می‌افتد.

مشکل از آنجا شروع می شود که بعضی از کارفرما ها و سفارش دهنده ها با توجه به آن که فریلنسرها کارهایشان را در خانه انجام می دهند و کارمند نیستند و حتی بدون توجه به آنکه آن فرد با تجربه و یا بی تجربه است دستمزد کمی را برای آن در نظر می گیرند به همین علت در بعضی از مبالغ پیشنهادی از طرف کارفرما ها بسیار کم می باشد.

میزان ساعت کاری

یکی دیگر از بحران هایی که ممکن است برای یک فریلنسر به وجود بیاید، بحران زمان است. یک فریلنسر هیچگاه تایم مشخصی برای ساعت کاری و انجام پروژه ندارد، از همین رو می‌تواند تمام ساعت روز را به انجام پروژه بگذراند و آن را زودتر از موعد تحویل دهد.

اسراف یک فریلنسر می تواند ساعت کاری مشخصی در روز برای خود اختصاص دهد این ویژگی یکی از بارزترین خصوصیات ای است که به شکل آزادانه و به دست فریلنسر قابل تغییر است.

در وبلاگ پین بخوانید : برترین ابزارهای تولید محتوا که به شما در ایجاد محتوای بهتر کمک می کنند.

تنهای تنها

یکی از مشکلات و معایب بزرگ این کار شما باید به تنهایی مشغول به کار شوید که ممکن است ساعت ها و یا حتی روزهایی را بگذرانید و بدون داشتن همکار در انجام پروژه تنها بمانید.

فریلنسرها رئیس خودشان هستند تمامی مسئولیت های اداری و کاری به عهده خود فریلنسرها می باشد. تمامی این کارها از جمله ثبت قراردادها، امور مالی ، مکاتبات با مشتریان، حسابداری، پشتیبانی از امور بازاریابی به تنهایی و توسط خود فریلنسر پیگیری و اجرا می شود.

پس اگر شما یک فریلنسر هستید باید بدانید که برای شما خستگی معنایی ندارد شما اگر خودتان را به خستگی بزنید باعث می‌شود که کار کمتری را انجام دهید از آنجایی که در انجام کار خود آزادی دارید در نتیجه درآمد شما به نسبت کمتر می شود

البته شما می توانید با سخت کوشی و برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند استراحت را در برنامه خود قرار دهید، و با برنامه خود پیش روید.

کارمند و فریلنسر
کارمند و فریلنسر

استرس سابقه کاری

یک فریلنسر در هنگام شروع کار خود انرژی بالا وقت و زمان خود را برای انجام این شغل می گذارد زیرا برایش جذاب است و تازگی دارد.

اما ممکن است در مرور زمان اشتیاق فرد کمتر شده و موجب کم شدن روابط اجتماعی و ارتباطات شود.
از آنجایی که فریلنسرها اکثراً در مکان های ساکت و خلوت کار می‌کنند، باعث می شود در آینده نتوانند روابط جدید و فرصت های بهتری را به دست آورند.

اگر بخواهند در آینده به دنبال کار دیگری باشند که نیازمند سابقه کاری باشد ، از این رو برای ثبت سابقه کاری به مشکل برمی خورند.

از دیگر مشکلاتی که یک فریلنسر با آن مواجه می‌شود امکانات بیمه ای است. زمانی که شما برای یک اداره و یا شرکت به صورت تمام وقت کار می کنید بیمه درمانی شما از زمانی که خودتان خود را شخصاً پرداخت کنید کمتر و ارزان تر است همچنین برای شما سابقه کاری نیست ثبت نمی شود.

با توجه به مشکلاتی که مطرح شد و پیش بینی هایی که در زمان بحران های اقتصادی می‌تواند برای یک فریلنسر به وجود بیاید شما می توانید با برنامه ریزی دقیق و هدفمند و با خیال راحت در مسیر شغلی خود قدم بردارید مورد علاقه خود را انجام دهید.

شما می توانید برای دریافت پروژه و یا ثبت درخواست خود به سایت پونیشا سر بزنید.برای این کار روی لینک بزنید.

۰
Nazanin Jolokhani
Author: Nazanin Jolokhani

من می نویسم که اطلاعات تو بیشتر شه ...

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من می نویسم که اطلاعات تو بیشتر شه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *