فوت استاد شجریان با نرم افزار بلد چه کار کرد؟

فوت شجریان

نرم افزار بلد یکی از موفق‌ترین اپلیکیشن‌های مسیریابی است که بسیاری از ایرانی‌ها به صورت روزانه از آن استفاده می‌کنند. اما شاید هیچکس تصور نمی‌کرد که فوت اسطوره موسیقی ایران بتواند تا این اندازه بر روی این اپلیکیشن مسیریابی اثر گذار باشد.

اما این تاثیر چگونه بود؟ در ادامه همین مقاله در وبلاگ پین استارتاپ بخوانید.

با فوت شجریان چه اتفاقی برای بلد رخ داد؟

درست در همان روزهایی که استاد شجریان در بیمارستان جم بستری بودند هر روز شاهد حضور تعداد زیادی از طرفداران این استاد موسیقی بودیم که در جلوی بیمارستان تجمع کرده بودند. اما بر اساس گزارشات منتشر شده توسط بلد، ظاهرا بخش زیادی از این افراد با استفاده از اپلیکیشن بلد مسیر خود را برای رسیدن به بیمارستان جم پیدا کرده اند.

مسئولین این نرم افزار اعلام نموده‌اند که در روزهای بستری استاد شجریان در بیمارستان و همچنین پس از فوت ایشان، رشد بسیار چشمگیری در جستجو تمامی مسیرهایی که منتهی به برگزاری مراسم دفن ایشان می‌شده است رخ داده است.

بر اساس همین گزارش،  عبارت‌های بهشت زهرا، بیمارستان جم و آرامگاه طوس در نقشه و مسیریاب بلد رشد زیادی در تعداد دفعات جستجو داشته اند. با اطلاع‌رسانی وضعیت نامساعد قلب استاد و سپس خبر فوت ایشان در این روز، جست‌وجوی آدرس بیمارستان محل بستری در نقشه بلد ۱۱ برابر به نسبت روزهای عادی افزایش یافت. طوری که «بیمارستان جم» به دومین عبارت جستجو شده در اپلیکیشن بلد تبدیل شد.

آن‌ها همچنین اعلام نموده اند که بررسی اطلاعات نقشه «بلد» می‌گوید که جست‌وجوی کلمه «بهشت زهرا» در روز پنج‌شنبه با ۵۵ درصد افزایش نسبت به پنجشنبه هفته قبل و ۳۳۴ درصد افزایش نسبت به روز چهارشنبه همراه بوده است.

همچنین پس از آنکه اعلام شد خانواده شجریان قصد به خاکسپاری پدر خود در مشهد را دارند، جستجوی عبارت آرامگاه فردوسی و همچنین نسیرهای منتهی به مشهد نیز رشد چشمگیری داشته اند. به همین ترتیب، جستوی عبارت آرامگاه فردوسی نسبت به روز گذشته ۲۰ برابر شده بود!

همچنین جستجوی نام شجریان در اپلیکیشن بلد نیز در طی این چند روز ۵٫۵ برابر شده است.

۰
nastaran zareie
Author: nastaran zareie

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *