مراکز نوآوری اتاق بازرگانی در استان‌ها راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی مرکز نوآوری اتاق بازرگانی ایران، مهدی اقتصادی رئیس مرکز با بیان اینکه مرکز نوآوری اتاق بازرگانی ایران تلفیقی از شرکت های معتبر و دانش بنیان واستارتاپ ها است

وی گفت: در اتاق بازرگانی شرکت‌های بزرگ و باسابقه هستند که بازار را به خوبی می‌شناسند و با اکوسیستم سنتی آشنایی کامل دارند.

از سوی دیگر، استارتاپ ها هستند که سیستم های بروز و مدرن را پیاده سازی می‌کنند و روحیه خلاق و فناورانه ای دارند.

مراکز نوآوری اتاق بازرگانی در استان‌ها راه اندازی می شود

این دو گروه در مرکز نوآوری اتاق بازرگانی به یکدیگرمتصل خواهند شد و در این بین هم کسب وکار‌های سنتی‌ ارتقا پیدا می‌کنند و همچنین استارتاپ‌ها و شرکت های دانش بنیان می توانند وارد بازار شوند و برای خود سهم جایگاه پیدا کنند.

وی با بیان اینکه مرکز نوآوری اتاق ایران با هدف ارتباط میان صنعت و شرکت های دانش بنیان ایجاد شده است، گفت: نقطه قوت مرکز نوآوری اتاق بازرگانی ایران، تجربه بسیار اعضای اتاق به عنوان کارآفرینان پیشکسوت و با سابقه ای است که بزرگترین پشتوانه هر صنعتی به شمار می روند. به خصوص اینکه هدفگذاری مرکز برای یک صنعت خاص نیست حمایت و همکاری تمام حوزه ها و صنایع در برنامه کاری ما وجود دارد.

آقای اقتصادی با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش بنیان نحیف هستند و از نظر مالی و بنیه ارتباطی نیازمند یاری هستند، یادآور شد: چشم انداز و نگاه جامع مرکز خدمت رسانی به سراسر کشور است و شرکت‌های دانش بنیان با ارتباط گرفتن با مرکز نوآوری به شکوفایی میرسند.

.به گفته وی، در مراکز تمام تلاشمان را به کار میگیریم تا ایده هایی که قابلیت رشد و تجاری سازی دارند را حمایت کنیم و در تعامل با کمیسیون اتاق بازرگانی ایران و با کمک شتابدهنده ها و بروکرهای مرکز مسیر ورود به بازار را برای آنها فراهم کنیم.

بر همین اساس اعلام روابط عمومی مرکز نوآوری اتاق بازرگانی ایران، اقتصادی با اشاره به پیگیری طرح سند جهش تولید دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی، تلاش فراکسیون دانش بنیان مجلس برای ورود به این حوزه و بازنگری در قانون دانش بنیان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مجلس یازدهم هنوز جوان است و باید فرصت بدهد تا این طرح عمیق‌تر بررسی شود.

خوشبختانه رویکرد مجلس یازدهم، رویکرد اشتغالزایی و حمایت از تولید است که کاملا با خواسته های بخش خصوصی همسو است. آماده هستیم با همکاری و تشریک مساعی نظراتمان را به اطلاع اتاق برسانیم.

پین استارتاپ را در آپارات دنبال کنید

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *