دکتر ستاری :شهرداری‌ها شتاب‌دهنده ایده‌های استارت‌آپی شوند

زیست بوم فناوری و نوآوری تهران میزبان دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران، شهربانو امانی عضو این شورا و جمعی از مدیران و معاونان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.

دکتر ستاری در حاشیه این تور فناورانه، گفت: شهرداری به عنوان یک شتاب دهنده در کسب و کارهای کوچک سهامدار شود تا به آنها برای رسیدن به بازار کمک کند.در این صورت هم یک منبع مناسب درآمدزایی برای خود ایجاد خواهد کرد و هم در توسعه اشتغال برای جوانان نقش آفرینی خواهد داشت.

ستاری همچنین گفت: حمایت شهرداری از مراکز نوآوری خوب است ولی انتظار داریم خود شهرداری به عنوان شتاب دهنده به این حوزه وارد شود .

مراکز نوآوری اشتغالزا هستند

محسن هاشمی ،رییس شورای شهر تهران، نیز در حاشیه این تور یک روزه بازدید فناورانه و نوآورانه شهر تهران بیان کرد: مراکز نوآوری در زمان تحریم ها و مشکلات اقتصادی باعث توسعه اشتغال در کشور شده اند.

ایشان افزودند: ما هنوز برنامه ای برای حمایت از اجرایی شدن ایده های استارتاپی در حوزه مدیریت شهری به معنای واقعی نداریم اما این مفهوم به تدریج جای خود را در برنامه های شهری باز کرده است.

برخی شهرداران در کشورمان اهمیت زیست بوم فناوری و حمایت از حوزه کسب و کارهای نوپا را در کشورمان به خوبی درک کرده اند، اظهار امیدواری کرد بقیه شهرداری ها نیز به این حوزه ورود کنند.

دکتر ستاری :شهرداری‌ها شتاب‌دهنده ایده‌های استارت‌آپی شوند

بازدید از مراکز نوآوری تهران

بازدید از دستاوردهای فناورانه کارخانه نوآوری آزادی به عنوان مهمترین خانه استارتاپ‌های ایرانی و یکی از شناخته‌شده‌ترین هاب‌ (قطب) های فناوری در کشور عزیزمان ایران و خاورمیانه با وسعتی بیش از ۱۸ هزار متر مربع یکی از برنامه های این تور فناورانه بود.

از جمله مراکزی که در کارخانه نوآوری بازدید شد می توان به شتاب دهنده هم آوا، فضای کار اشتراکی زاویه، آی سینک و کارگاه نوآوری معماری و زندگی شهری (هفت و هشت) اشاره کرد.

برج فناوری بن تک اولین برج فناوری بخش خصوصی مستقر در ناحیه نوآوری شریف مقصد بعدی این بازدید بود.

در این بازدید از دستاوردهای فناورانه ایستگاه نوآوری شریف از جمله پرسیس ژن شتاب دهنده واکسن، شتاب دهنده اکسین فعال حوزه تولید محتوا، استارتاپ استودیو فعال در حوزه فین تک، استارتاپ پینکت فعال حوزه میوه و شتاب دهنده دارویی توانا از جمله برنامه های تور فناورانه بود.

در وبلاگ پین ،خبر های استارتاپی را دنبال کنید

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *