بانک مشترک ایران و ونزوئلا به بازار بورس ایران وارد میشود

ورود بانک مشترک ایران ونزوئلا به بورس

در این روزها که اخبار و حواشی بازار بورس بسیار داغ است خبری جدید بیرون آمده است.

طبق گفته مسئولین، قرار است به زودی تنها بانک مشترک ایران و ونزوئلا به بورس ایران وارد شود.

جزئیات این خبر را در این مقاله بخوانید.

معرفی بانک مشترک ایران ونزوئلا

بانک مشترک ایران ونزوئلا
بانک مشترک ایران ونزوئلا

بانک مشارکتی ایران و ونزوئلا از حدود ۱۰ سال قبل با سرمایه ۲۰۰میلیون دلار، به عنوان تنها بانک مشترک در کشور فعالیت خود را آغاز کرد که از این مبلغ، ۱۰۰ میلیون دلار از طرف بانک توسعه صادرات ایران و ۱۰۰میلیون دلار نیز از طرف ونزوئلا تأمین شده است.

این بانک دارای مجوزهای کامل فعالیت در حوزه‌های ارزی و ریالی از سوی بانک مرکزی است و سال‌ها در حوزه‌های مختلف همانند ارائه تسهیلات و تعهدات ارزی و ریالی، نقل و انتقالات و حوالجات ارزی و … فعالیت داشته و روند این فعالیت‌ها در سال‌های اخیر روند رو به رشدی را تجربه کرده است.

یکی از سیاست‌های اصلی و اولویت‌های پیش روی بانک مشترک ایران و ونزوئلا، به عنوان یک بانک تک‌شعبه‌ای در کشور، توسعه کسب و کار بانک بر بستر دیجیتال است؛ از این رو توسعه فیزیکی و گسترش تعداد شعب را در دستور کار ندارد.

مستشار خاطرنشان کرد: با توجه به گذشت ۱۰ سال از شروع فعالیت بانک، موضوع بازنگری صنعت کسب و کار بانک، با نگاه به بانک‌های داخلی و بین‌المللی و الزامات پیش رو در نظام بانکی موردتوجه قرار گرفته که این اقدام، سال گذشته آغاز شد و هم‌اکنون در مراحل نهایی است.

همچنین بخوانید: بعد از دیجی کالا و تپسی، شیپور هم وارد بورس می گردد

توضیحات نه چندان جزئی مسئولین

علی صالح آبادی
علی صالح آبادی

«علی صالح آبادی» از عرضه سهام دو زیر مجموعه این بانک در بازار بورس خبر داد.

به گفته وی، شرکت تامین سرمایه تمدن و بانک مشترک ایران و ونزوئلا در حال حاضر در حال تکمیل مراحل اداری ورود به بورس هستند.

صالح آبادی زمان عرضه سهام شرکت تامین سرمایه تمدن را تا پایان تابستان جاری اعلام کرد و گفت: هم اکنون پرونده این شرکت در مرحله تبدیل سهامی خاص به عام بوده و ۲۵ درصد سهام آن در بورس عرضه خواهد شد.

وی در باره بانک ایران و ونزوئلا هم اظهار داشت: عرضه حدود ۱۷ درصد از سهام این بانک در بازار بورس تا پیش از پایان سال ۹۹ انجام خواهد شد.

در وبلاگ پین بخوانید: ۷ استارتاپ حوزه بورس که با اپلیکیشن هایشان اروپا را متحول کردند

۰
nastaran zareie
Author: nastaran zareie

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *