اپلیکیشن آپ با همکاری استارتاپ مشورت وارد حوزه سلامت شد

استارتاپ مشورپ

ظاهرا ظهور کرونا خیلی ها را به این فکر انداخت که حوزه سلامت چه حوزه جذاب و پول سازی است. اپلیکیشن آپ هم از این قضیه مستثنی نیست.

چند وقتی میشود که اپلیکیشن آپ که بیش از هرچیزی برای انجام خدمات پرداختی شناخته است، با همکاری استارتاپ مشورت وارد حوزه مشاوره آنلاین شده است.

در این مقاله با پین استارتاپ همراه بمانید تا بیشتر در خصوص این همکاری بخوانیم.

معرفی استارتاپ مشورپ

مشورپ ارائه دهنده خدمات روانشناسی است. کاربران با استفاده از مشورپ میتوانند از طریق چت صوتی، نوشتاری یا تلفنی به مشاوران و روانشناسان متصل شوند و راهنمایی بگیرند.

همچنین مشورپ تعداد زیادی مقاله،‌ پادکست و ویدئوی روانشناسی را پوشش داده است.

در وبلاگ پین بخوانید: ورود هوش مصنوعی به مرحله ای جدید، این بار تشخیص بیماری از روی صدا

مشورپ چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

در گام اول ارتباط بین مشاور و کاربر به صورت ناشناس رقم خورد؛ یعنی مشاور و شرکت، هویت فرد را در اپلیکیشن نمی‌داند. فرد می‌تواند با هویتی ناشناس مشاوره بگیرد و تنها سوالی که در این باره از آنها پرسیده می‌شود، سن و جنس کاربر است.

موضوع دیگری که مشوِرَپ به آن پرداخت، مسئله هزینه بالای مشاوره‌های آنلاین بود.

درحال حاضر نسبت درآمد مردم به ‌هزینه‌های روانشناسی حضوری بسیار پایین است. به عبارت دیگر، خدمات روانشناسی در ایران برای اغلب مردم گران محسوب می‌شود.

بنابراین بسیاری از مردم برای حل بحران‌ها، هنجارها و مشکلات، از رفتن به مشاوره خودداری می‌کنند. مشوِرَپ به این مسئله نیز پرداخته و سعی کرده با کمترین هزینه ممکن، این جلسات را از راه دور برای کاربران مهیا کند.

مشوِرَپ به ازای ارائه یک ساعت خدمات مشاوره تنها ۳۰ هزار تومان دریافت می‌کند. این رقم چندین برابر از مشاوره حضوری ارزان‌تر است.

همچنین ارائه خدمات ۲۴‌ساعته گزینه دیگری برای کاربران ما‌ست. برای نمونه، کاربران مشوِرَپ نیاز به گرفتن وقت یا انتظار‌کشیدن جهت دریافت مشاوره ندارند.

هر ساعت از روز که اراده داشته باشند، می‌توانند از خدمات مشاوره استفاده کنند. مزیت دیگر مشوِرَپ تنوع تعداد مشاوران و تخصصی کارکردن آنها‌ست. در برخی موارد دیده می‌شود که هزینه تغییر مشاوره حضوری بسیار بالاست.

بنابراین افراد اگر از مشاور خود ناراضی باشند، جلسات را نیمه‌کاره رها می‌کنند و علاقه‌ای به ادامه ندارند.

از این رو امکان تغییر مشاور در اپلیکیشن مشوِرَپ با زدن دو دکمه امکان‌پذیر است و متقاضی به‌راحتی می‌تواند اطلاعات را به مشاور دیگری انتقال بدهد و باقی پروسه را با مشاور منتخب طی کند.

همکاری استارتاپ مشورپ و اپلیکیشن آپ

دو مجموعه آپ و مشورپ بعد از گفتگوهای مشترک فراوان در نهایت تصمیم به همکاری گرفتند.

به‌گفته امین دولتی، بنیان‌گذار، مشوِرَپ در حال حاضر ۶۳۷ مشاور و پزشک با این سرویس همکاری می‌کنند و ۵۵۰هزار و ۲۷۱ نفر کاربر ثبت‌نام کرده‌اند.

دولتی در گفت‌و‌گو با آی‌چیزها درباره این همکاری گفت: «مذاکرات بین آپ و مشوِرَپ برای همکاری از تابستان سال گذشته آغاز شد و در مرحله بعد نیز به منظور کسب اطمینان از ارائه خدمات جامع و با کیفیت، چند ماه برنامه‌ریزی و بررسی صورت گرفت و در نهایت در ۱۷ اسفند ۹۸ با توجه به شیوع بیماری کرونا و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استقبال مردم از خدمات آنلاین پزشکی، مشوِرَپ به‌صورت پایلوت بر روی آپ قرار گرفت.»

همکاری با اپلیکیشن آپ، پیشنهادی که توسط دکتر ساینا رد شد

استارتاپ دکتر ساینا
استارتاپ دکتر ساینا

یکی از استارتاپ های حوزه سلامت که مورد توجه آپ و اسنپ قرار گرفته بود استارتاپ دکتر ساینا بود.

این استارتاپ که همانند مشورپ در حوزه سلامت انلاین کار میکند بر خلاف مشورپ مایل به همکاری با این مجموعه نبود.

استارتاپ دکتر ساینا همچنین پیشتر پیشنهاد همکاری با اسنپ را هم رد کرده بود.

بنیانگذاران استارتاپ دکتر ساینا معتقدند، همکاری با آپ و اسنپ سبب میشود برند دکتر ساینا که ۶ سال برای خلق آن زحمت کشیده شده است تحت تاثیر نام بزرگ آپ و اسنپ قرار خواهد گرفت.

در وبلاگ پین بخوانید: چهارمین قسمت از سریال جذب سرمایه های استارتاپ دکتر ساینا

۰
nastaran zareie
Author: nastaran zareie

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *