تاریخ نهایی آغاز به کار هتل ها برای پذیرش مسافران مشخص شد

آغاز به کار هتل ها

هرچند هنوز تعداد شهرهایی که در وضعیت قرمز کرونا هستند کم نشده است، با این حال هتل ها شروع به پذیرش مسافر نموده اند.

این آغاز به کار که در عین رونق بخشیدن نسبی به صنعت گردشگری نگرانی هایی را هم با خود به همراه داشته است این روزها حسابی سر و صدا کرده است.

اگر شما هم به نوعی به صنعت گردشگری مرتبط هستید یا به آن علاقه مندید، در این مقاله با پین استارتاپ همراه بمانید تا در این خصوص بیشتر بخوانیم.

تاریخ آغاز به کار رسمی هتل ها چه زمانی است؟

تاکنون هیچ اظهارنظر رسمی درباره زمان بازگشایی هتلها اعلام نشده است اما آنگونه که پیداست تصمیم‌گیری در مورد بازگشایی هتلها به ستادهای استانی کرونا محول شده و این ستادهای استانی هستند که با توجه به وضعیت بیماری در هر استان و شهرستان نسبت به بازگشایی هتلهای آن منطقه تصمیم‌گیری می‌کنند.

اگر هتلهای مشخص زیر نظر ستاد کرونای هر استان فعالیت خود را آغاز کنند امکان نظارت دقیق تر در راستای اجرای پروتکلهای بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا در آنها بیشتر خواهد بود و می‌توان درصد ابتلای مسافران را تا حد زیادی کاهش داد.

اما اگر در فقدان هتلها مسافران به اقامتگاه‌های بدون مجوز و غیر رسمی بروند امکان پایش آنها وجود نداشته و ممکن است همین سفرهای اندک فعلی منجر به شیوع دوباره ویروس شود.

این بازگشایی نصف و نیمه توان جبران خسارتهای وارد شده به هتلهای هر استان را ندارد.

اما در برخی استانها مانند همدان وضعیت هتلهای آسیب دیده مورد بررسی قرار گرفته و با هماهنگی بخشهای اقتصادی استانداریها و جدای از بودجه مورد نظر وزارت میراث فرهنگی مورد حمایت قرار گرفته‌اند.

هرچند که هنوز اعلام رسمی درباره شروع فعالیت کامل هتلها منتشر نشده اما پرواز ایرلاینها برقرار شده و به دنبال آن فعالیت هتلها هم به صورت غیررسمی در برخی شهرهای مسافرپذیر آغاز شده است.

جلسه هیئت دولت برای بررسی تاریخ بازگشایی هتل ها

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ در تاریخ ۲۷ اردیبهشت در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با حصضور رئیس جمهور  زمان بازگشایی هتل ها و رستوران ها مشخص شد.

حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: هتل ها و رستوران ها با رعایت پروتکل های بهداشتی بعد از ماه مبارک رمضان به صورت کامل بازگشایی می شوند.

رستوران ها و هتل ها از جمله کسب و کارهایی هستند که بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا دیده اند و  جزو مشاغلی هستند که بیشترین محدودیت‌ها بر آن ها اعمال شده است.

رستوران‌ها به صورت بیرون بر فعالیت خود را از ۱۵ اردیبهشت آغاز کرده بودند.

اما با این ابلاغیه این اماکن می‌توانند فعالیت خود را با پذیرش مشتری در محل نیز ادامه دهند.

هتل‌ها نیز پذیرش مسافر را آغاز و خدمات رستورانی را نیز بعد از پایان ماه مبارک رمضان، از سر خواهند گرفت.

هتل های فعال را چگونه می توان پیدا کرد؟

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که حسابی از قرنطینه خسته شده اید این بخش را با دقت بخوانید.

تقریبا بخش زیادی از هتل ها از تاریخ ۱ خرداد فعالیت خود را مجدد شروع می کنند.

بنابراین اگر قصد سفر در تعطبلات عید فطر یا ماه رمضان را دارید تا دیر نشده اقدام به رزرو هتل خود نمایید.

برای جستجوی هتل های فعال و قیمت آن ها می توانید از طریق سایت های رزرو هتل و خرید بلیط وسایل نقلیه از جمله اسنپ تریپ و علائدین تراول اقدام نمایید.

این وب سایت ها، هتل های فعال را با برچسب سبز رنگ مشخص کرده اند.

ضمنا برخی از این هتل ها تا ۷۰% تخفیف دارند.

۰
nastaran zareie
Author: nastaran zareie

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *