۸ نوع از کسب و کارهای پر درآمد در سال ۲۰۲۰ (types of business)

امروزه بیشتر افراد جامعه به دنبال کسب و کار های درآمد زا هستند که در عین سادگی و درآمد زایی , کارآمد هم نیز باشند بخصوص قشر جوان جامعه برای آشنایی با این نوع کسب و کارها در این مقاله همراه ما باشید .

کسب و کارهای پر درآمد
کسب و کارهای پر درآمد

از میان انواع کسب و کارها کدام یک را باید انتخاب کنیم ؟

یکی از اولین سوال‌هایی که صاحبان احتمالی کسب و کارها می‌پرسند این است که “چه نوع کسب و کاری را باید شکل دهم؟”. جنبه‌های حقوقی برپایی انواع کسب و کارها اغلب برای کارآفرینان جدید ترسناک بوده و این امر موجب می‌شود تا افراد قبل از شروع کارشان، کار خود را رها کنند. انتخاب یک نوع کسب و کار، کار دشواری نیست.

کسب و کارهای تک مالکیتی :

یک کسب و کار تک مالکیتی یکی از انواع محبوب کسب و کارها است.

زیرا یکی از ساده‌ترین انواع کسب و کار بوده و تنها به یک فرد برای شروع نیاز دارد. به طور خلاصه، یک کسب و کار تک مالکیتی کسب و کاری است صاحبش یک فرد می‌باشد.

نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که تمایز حقوقی یا مالی بین کسب و کار و مالک کسب و کار وجود ندارد، که این امر بدین معنا است که شما به عنوان صاحب کسب و کار برای همه سودها، بدهی‌ها و مسائل حقوقی که کسب و کارتان با آن روبرو می‌شود، مسئول هستید.

نکته جالب در خصوص کسب و کارهای تک مالکیتی این است که شما نیاز ندارید تا هیچ فرمی را پر کنید یا هیچ فرآیند حقوقی را برای اعلان این نوع کسب و کار طی نمایید.

در عوض، تنها با داشتن یک کسب و کار برای خودتان، یک کسب و کار تک مالکیتی خواهید داشت. 

کسب و کارهای پر درآمد
کسب و کارهای پر درآمد

شراکت :

از قدیم گفته‌اند دو عقل بهتر از یک عقل است! اگر این امر فلسفه پشت ساختار کسب و کار شما است، پس شراکت می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

در صورتی مالکیت کسب و کار شما توسط دو یا چند فرد باشد، شراکت می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. به یاد داشته باشید که در این نوع از کسب و کار، مسئولیت‌های کسب و کار شامل مسئولیت‌های مالی و حقوقی، بر دوش هر یک از مالکان کسب و کار است.

بسته به این که چگونه مالکیت تقسیم می‌شود(به صورت مساوی یا نه)، انواع مختلفی از شراکت‌ها برای شما وجود دارد تا از دیدگاه قانونی آن‌ها را بررسی کنید. با بیان این مطلب، یک شراکت نیاز به این دارد تا شما کسب و کار خود را با وضعیت خود ثبت کرده و یک نام تجاری رسمی برای آن تعیین کنید.

پس از آن، شما نیاز خواهید داشت تا یک مجوز کسب و کار، همراه با سایر مدارک اداری که می‌تواند به شما در کسب و کارتان کمک کند، اخذ کنید. 

کسب و کارهای پر درآمد
کسب و کارهای پر درآمد

مشارکت محدود :

یک مشارکت محدود یا همان LP، نسخه‌ای از یک مشارکت عمومی است ولی با اینکه ممکن است به رواج مشارکت عمومی نباشد، اما این نوع مشارکت گزینه مناسبی برای کسب و کارهایی است که به دنبال افزایش سرمایه از سرمایه گذارانی هستند که علاقه مند به کار جنبه‌های روزانه عملیات شما هستند.

با یک مشارکت محدود، دو مجموعه از شرکا وجود دارد: شرکای عمومی و شرکای محدود. شرکای عمومی معمولاً در تصمیمات روزانه کسب و کار مشارکت داشته و مسئولیت‌های شخصی برای کسب و کار دارند.

از سوی دیگر، یک نوع شرکای محدود وجود دارد که مسئول بدهی‌ها کسب و کار نبوده و در مدیریت‌های عادی کسب و کار سهیم نمی‌شود. 

کسب و کارهای پر درآمد
کسب و کارهای پر درآمد

همچنین بخوانید : کسب و کار خانگی چیست ؟

کسب و کار اینترنتی :

این نوع کسب وکار جدید بوده و با پیدایش کامپیوتر ، اینترنت، و توسعه ی جامعهیخدماتی به عنوان یکی از سریع ترین کسب و کارها از نظر تعداد، سود و حجمدرعرصه تجارت جهانی مطرح هستند .

تفاوت کسب و کار اینترنتی با تجارت الکترونیکی

بسیاری از افراد،کسب و کار اینترنتی ( E-Business ) را با تجارتالکترونیکی ( E-Commerce ) اشتباه می گیرند در حالیکه این دو مبحث بایکدیگر متفاوتند . 

به عبارتی E-Business به مجموعه فعالیتهایمربوط به کسب و کار از جمله مباحث بازاریابی، مالی، خرید و فروش،ارتباط با مشتریان، خدمات پس از فروش، همکاری با سرمایه گذاران و…که از طریق شبکه اینترنت انجام می‌گیرد اطلاق می‌شود در حالیکهE-Commerce تنها شامل مسائل مربوط به خرید و فروش ازاینترنت می باشد و خود، زیرمجموعه ای از E-Business است.

کسب و کارهای پر درآمد
کسب و کارهای پر درآمد

کسب و کار خانگی :

به هر نوع فعالیت اقتصادی درمحل سکونت شخصی که با استفاده از امکانات و وسایل منزل راه اندازی شودکسب و کار خانگی میگویند .

اهمیت کسب و کار خانگی : امروزه کسب وکارهای خانگی از بخشهای حیاتی و ضروری فعالیتهایاقتصادی کشورهای پیشرفته محسوب میشوند. 

کسب و کار خانگی از نظر ایجاد شغل ،نوآوری در عرضه محصول یا خدمات ، موجب تنوع و دگرگونی زیادی در اجتماع واقتصاد هر کشور میشوند.

همچنین برای جوانان ، کسب و کارهای خانگی نقطهشروع مناسبی برای راه اندازی کسب و کار شخصی است، زیرا راه اندازی آن درمقایسه با دیگر انواع کسب و کار ساده و آسان است. به عنوان نمونه شما میتوانید با یک دستگاه رایانه و یک خط تلفن ،یک کسب و کار اینترنتی راه بیندازید و کارها و خدمات مختلفی را به مردمعرضهو ازاین راه برای خود درآمد کسب کنید .

کسب و کارهای پر درآمد
کسب و کارهای پر درآمد

کسب و کارهای فن آوری اطلاعات و ارتباطات :

 • ۱) نرم افزاری یا خدماتی
 • ۲) رایانه ها و وسایل جانبی
 • ۳) بسته های نرم افزاری
 • ۴) تجارت کلی نرم افزار
 • ۵) تجارت خرده فروشی نرم افزار
 • ۶) طراحی رایانه های سیستم هاییکپارچه
 • ۷) پردازش رایانه ای، آماده سازی داده ها
 • ۸) خدمات بازیابی اطلاعات
 • ۹) مدیریت خدمات رایانه ای
 • ۱۰) رهن و اجاره رایانه
 • ۱۱) تعمیر و نگهداری رایانه
 • ۱۲) خدمات مرتبط با رایانه
کسب و کارهای پر درآمد
کسب و کارهای پر درآمد

کسب و کار روستایی :

اکنون توسعه‌یروستایی بیش از گذشته با پدیده‌ی کارآفرینی سرو کار دارد .

مؤسسات وشخصیت‌های رواج دهنده‌ی توسعه‌ی روستایی، کارآفرینی را به منزله‌ی یک مداخله ‌ی راه ‌بردی می‌دانند که می تواند فرایند توسعه‌ی روستایی را تسریع ببخشند اما به نظر می‌رسد که همگی آنها بر نیاز به گسترش بنگاه‌های اقتصادی روستایی نیز توافق دارند. آژانس‌های توسعه، کارآفرینی روستا را به عنوانیکنیروی اشتغال‌زای بزرگ، سیاست‌مداران آن را همچون یک راه‌برد کلیدیبرایجلوگیری از ناآرامی در مناطق روستایی، و کشاورزان، آن را وسیله‌ایبرایبهبود درآمد خویش می‌دانند.به این ترتیب، کارآفرینی از نقطه نظر تماماینگروه‌ها به عنوان وسیله‌ای برای بهبود کیفیت زندگی فردی، خانوادگی واجتماعیو ابزاری برای تثبیت اقتصاد و محیطی سالم تلقی می‌گردد.

کسب و کارهای پر درآمد
کسب و کارهای پر درآمد

کسب و کار خانوادگی :

کسب و کارخانوادگی یک نوع کسب و کار است که صاحبان آن با هم خویشاوند و فامیلباشند.به عبارت دیگر به کسب و کارهایی گفته می شود که افراد یک خانواده وخویشاونداناقدام به تشکیل کسب و کاری می نمایند. این نوع کسب و کار ها رامیتوان در بسیاری از کشورها همچون ایتالیا مشاهده نمود

اغلب میان دو واژه”خانواده” و “کسب و کار” نوعی تضاد و دوگانگی وجود دارد، درحالی که این مفاهیم به عنوان دو زیر سیستم از یک ابر سیستم به ناماجتماع و جامعه هستند که در اثر ارتباطات و تاُثیراتمتقابلی که بر روی یکدیگر می گذارند تشکیل یک نظام کلی تر را به نام”کسب و کار خانوادگی” (فامیلی) می دهند. 

برخی دیگرنیز برای تعریف این مفهوم به مباحثی چون بینش و هدف یک شرکت ویایک کسب وکار خاص اتکا نموده اند و به موضوع از این منظر نگریسته اند.

نهایتاً اینکه تئوری مشهور مبتنی بر منابع ( RBV ) بدین منظور یک شرکتو یا کسب و کار خاص را بر اساس دسته بندی منابع موجود آن (دانش، مواد ، سرمایه ، نیروی انسانی و …) تعریف و تقسیم بندی می نماید.

کسب و کارهای پر درآمد
کسب و کارهای پر درآمد

همچنین بخوانید : چگونه یک شرکت استارت آپی تاسیس کنیم ؟

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

۲ دیدگاه ها

 1. با توجه به کرونا، کسب و کارهای اینترنتی واقعا عالی هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *