Deepmap نقشه هوشمند برای ماشین‌های خودران

ماشین‌های خودران

deepmap نقشه هوشمند برای ماشین‌های خودران استارت‌ آپ کوچکی است که تلاش می‌کند نقشه‌ای ویژه ای تهیه کند تا با استفاده از آن، این ماشین‌ها در طول مسیر با هیچ مشکلی روبه‌رو نشوند. برای آشنایی بیشتر با این استارت آپ در این مقاله همراه وبلاگ پین استارتاپ باشید .

deepmap
ماشین‌های خودران

نقشه هوشمند برای ماشین‌های خودران :


یکی از چالش‌های اصلی که مهندسان در تولید ماشین‌های خودران با آن روبه‌رو هستند، این است که ماشین‌ها بتوانند به‌راحتی و درستی مسیر خود را پیدا کنند.

پروژه DeepMap که با حمایت گوگل آغاز به کارکرده، استارت‌آپ کوچکی است که تلاش می‌کند نقشه‌ای ویژه ماشین‌های خودران تهیه کند تا با استفاده از آن ماشین‌های خودران در طول مسیر با هیچ مشکلی روبه‌رو نشوند.

بودجه ۳۲ میلیون دلاری برای شروع کار این استارت‌آپ اختصاص داده‌شده است.در آینده‌ای نزدیک، همه‌ی ماشین‌ها خودران می‌شوند؛ اما قبل از آن باید بدانند از کدام طرف بروند.

دیپ‌مپ نقشه‌های باکیفیت در اختیار وسایل نقلیه‌ی خودران قرار می‌دهد و از حسگرهای آن‌بُرد برای دیدن مسیر و تشخیص موانع اطراف استفاده می‌کند.

deepmap
ماشین‌های خودران

تاریخچه DeepMap :

DeepMap در سال ۲۰۱۶ در پالو آلتو ، کالیفرنیا تاسیس شد تا نرم افزار نقشه برداری سه بعدی را برای کمک به اتومبیل های خود رانندگی با ناوبری ایجاد کند.

بنیانگذاران جیمز وو و مارک ویلر در Google Maps و قبل از آن در Apple و Baidu با همکار بودند.

وو مدیرعامل شرکت شد و ویلر مدیر ارشد فناوری آن شد.

همچنین در سال ۲۰۱۶ ، این شرکت ۷ میلیون دلار بودجه اولیه جمع آوری کرده است.

در ماه مه سال ۲۰۱۷ ، این شرکت ۲۵ میلیون دلار در سری A به سرپرستی شرکت سرمایه گذاری Accel ، که قبلاً Accel Partners بود ، به همراه شرکت های سرمایه گذاری آندرسن هوروویتس و GSR Ventures جمع آوری کرد.

deepmap
ماشین‌های خودران

تا فوریه سال ۲۰۱۸ ، بلومبرگ گزارش داد که این شرکت اعلام کرده است که با شرکت فورد موتور و شرکت SAIC Motor Corp چین همکاری می کند.

این شرکت همچنین با برنامه نوآوری Xcelerator هوندا ، مستقر در Mountain View ، کالیفرنیا ، کار می کرد.

در ماه نوامبر ، این شرکت ۶۰ میلیون دلار با سری B جمع آوری کرد ، سرمایه گذاران بازگشت به همراه شرکت صنعتی آلمانی Bosch رابرت بوش ونچر سرمایه و سرمایه گذار آمریکایی Nvidia’s GPU Ventures.

بودجه این شرکت ۴۵۰ میلیون دلار ارزش داشته است.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : استارتاپ لیلیوم با چه ایده ای موفق به جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه شد؟

deepmap
ماشین‌های خودران

سیستم عامل تحرک مستقر :

در ماه دسامبر ، این شرکت معامله خود را با ارائه دهنده سیستم عامل تحرک مستقر در سان فرانسیسکو Ridecell و شرکت حمل و نقل مستقر در سوئد Einride انجام داد تا نقشه های HD DeepMap را با ناوگان خودرانخود ادغام کند.

Einride اولین کامیون خود را با استفاده از نرم افزار DeepMap در سال ۲۰۱۹ مستقر کرد.

در فوریه سال ۲۰۱۹ ، NY Times گزارش داد که شرکت تحقیقاتی CB Insights DeepMap را در فهرست شرکتهای خود برای ارزیابی “یونیکورن” یک میلیارد دلاری قرار داده است.

این شرکت در یک مطالعه موردی در نوامبر ۲۰۱۹ توسط دانشکده بازرگانی هاروارد ، در “DeepMap: رسم راه پیش روی وسایل نقلیه خودران” مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

deepmap
ماشین‌های خودران

محصولات DeepMap :

DeepMap نقشه های HD را با سطح دقت تهیه می کند که نشان دهنده تغییرات در جاده در زمان واقعی است.

تصاویر دوربین دیجیتال با ساخت نقشه (تصویربرداری با لیزر) همراه است تا نقشه های سه بعدی مفصلی را تهیه کند تا داده های شبکه در زمان واقعی را نشان دهد.

با شناسایی محیط ، از جمله مکان خطوط و موانع ، رانندگان روبات می توانند موقعیت های خود و سایر وسایل نقلیه را در زمان واقعی بومی سازی کنند.

نقشه ها به طور خودکار به روز می شوند زیرا سنسورهای ماشین‌های خودران داده ها را جمع می کنند و نقشه ها به پیش بینی مسیر آینده کمک می کنند.

این شرکت نقشه های خود را “به عنوان” بخشی از مغز “ربات خودمختار توصیف می کند که به آن اجازه می دهد مکان خود را درک کند.

همچنین بخوانید : اسنپ فود بزرگترین سامانه سفارش آنلاین غذا در ایران

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *