صنعت مد و فشن یکی از آلوده ترین صنایع جهان در روزهای درگیر با ویروس کرونا

صنعت مد و فشن

Christopher Lacy ، که مشاور و مدیر برنامه ریزی در زمینه مد است می گوید اخیراً آزمایشی را برای ویروس کرونا انجام داده و بعد دیدن نتیجه آزامیش گفت : این خنده دار است که می گویم که نتیجه آزمایشم مثبت است !

Fashinnovation متشکل از مارک ها و برند های مطرح بین المللی و خرده فروشان است که سالانه دو بار گرد هم می آیند تا در مورد نحوه اجرای تغییرات در صنعت مد و فشن بحث کنند.

کنفرانس این فصل که با همکاری سازمان ملل متحد برگزار شد ، عملا و با تمرکز بر آینده مد و ایجاد پایداری و ثبات در زمان همه گیر شدن ویروس کرونا برگزار شد.

خبر خوبی که Christopher Lacy در مصاحبه با Business Insider به آن اشاره کرد،ایم است که این شیوع به صنعت مد کمک می کند تا بیشتر با فناوری از جمله استفاده گسترده تر از کدهای QR و روش های پرداخت بدون لمس و بدون پول نقد انجام شود.

این می تواند به پیشبرد صنعت به آینده ای پایدارتر و از نظر فن آوری کمک کند.

متحد شدن رهبران صنعت مد برای کاهش ضایعات این حوزه

صنعت مد و فشن
صنعت مد و فشن

صنعت مد به طور کلی سالانه بالغ بر ۱۵۰ میلیارد قطعه لباس جدید تولید می کند و ۲٫۵ میلیارد پوند لباس استفاده شده در محل های دفن زباله به پایان کار خودشان می رسند.

در حقیقت ، بنیاد الن مک آرتور ، در هر سال ، ۸۷٪ از کل منسوجات تولیدی خود را در پایان دوره استفاده آنها دفن میکند.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : حضور ۱۱ استارت آپ برتر در حوزه مد و فشن در بوت کمپ میلان ۲۰۱۹

صنعتی زیبا ولی …..

صنعت مد و فشن
صنعت مد و فشن

صنعت مد و فشن یکی از تولیدکنندگان برتر تولید گازهای گلخانه ای CO2 است.

صنعت نساجی جهانی با انتشار ۱٫۲ میلیارد تن گاز Co2 در سال نزدیک به میزان تولید گازهای گلخانه ای تولید شده از صنعت خودرو است.

 Morgan McFall-Johnsen از Business Insider ، با استناد به داده های برنامه محیط زیست سازمان ملل و کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای اروپا (UNECE) ، گزارش داد که صنعت مد مسئولیت ۱۰٪ از کل انتشار گازهای کربنی را بر عهده دارد.

طبق گفته های بنیاد الن مک آرتور ، اگر این صنعت با سرعتی که در حال حاضر ادامه دارد ، ادامه یابد ، میزان انتشار گلخانه ای آن به ۵۰ درصد افزایش می یابد.

به گفته McFall-Johnsen ، صنعت مد نیز دومین آلاینده بزرگ آب است و ۲۰٪ از پساب های جهان در اثر ضایعات پارچه ها است.

بنیاد الن مک آرتور دریافت که این صنعت همچنین سالانه نیم میلیون تن میکرو فیبر پلاستیکی را به اقیانوس می ریزد که معادل ۵۰ میلیارد بطری پلاستیکی است.

شروعی دوباره برای صنعت مد و فشن

صنعت مد و فشن
صنعت مد و فشن

سوزان راکفلر ، طرفدارحفظ منابع طبیعی و طراح جواهرات ، به Business Insider گفت: “یک آگاهی جهانی پیرامون پایداری محیط زیست به وجود خواهد آمد که توسط نسل ما پایه ریزی می شود”

وی گفت: “من فکر می کنم یک مفهوم سازی مجدد از نوآوری درصنعت مد باید به وجود بیاید و این صنعت باید از ریشه تغیرات بنیادی زیادی داشته باشد و همانطور که برای برابری جنسیتی بیشتر ایستادگی کردیم و فرهنگ سازی را شروع کردیم اینبار هم باید تغییرات زیادی انجام شود”

Christopher Lacy در این باره موافق است و می گوید مصرف کنندگان از تأثیر مضراتی که این صنعت بر محیط زیست می گذارد آگاهی بیشتری پیدا می کنند و مارک ها و برندها مجبور می شوند محصولات را در اولیویت پایین تری نسبت به حفظ منابع طبیعی و زندگی انسان ها قرار دهند.

Christopher Lacy گفت: “با نگاهی به نمودارها و داده هایی که در مورد شروع به بهبود اوضاع و ترمیم و بازیابی زمین [ از بین رفتن ویروس کرونا] می بینیم ، فکر می کنم مردم واقعاً دیدند که ما چه کاری را با سیاره انجام داده ایم.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : نبرد استارت آپ های مد و فشن سانفرانسیسکو علیه نیویورک سیتی

متحد شدن صنعت مد و فشن

صنعت مد و فشن
صنعت مد و فشن

اما در این اوضاع بهتر است به این موضوع هم اشاره کنیم که برخی از شرکت ها و برند ها برای ساخت تجهیزات پزشکی ، فعالیت تجهیزات خود را تغییر دادند و به کمک دولت ها و سازمان های بهداشتی رفتند.

در حال حاضر ، تعداد زیادی از لباس های این فصل فقط در کارخانه ها تلف می شود ، چونکه هیچ کس آنها را نمی خواهد.

زمستان می آید ، هیچ کس شلوار جدیدی نخواهد پوشید و بهار آینده ، لباس های بنفش ممکن است نه رنگ سال باشند و نه مد و شاید برای این چندسال با مفهوم ” فصلی بودن” کمی فاصله بگیریم .

صنعت مد و فشن
صنعت مد و فشن

به طور معمول ، برندهای برتر هر سال حداقل سه مجموعه مجزا دارند:

  • یک مجموعه لباس های برای تفریحات در سواحل ( مایو و…..)
  • یک مجموعه تابستانی / بهاری
  • و یک مجموعه زمستانی / پاییز.

و شاید بسیاری از برند ها مجبور شوند تا مدتی برنامه های تولید خودشان را تغییر دهند و از تولید خیلی از محصولاتشان صرف نظر کنند.

۱
amir mohammadbeigi
Author: amir mohammadbeigi

من مینویسم که تو بخونی.....

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من مینویسم که تو بخونی.....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *