هوش مصنوعی این بار در خدمت استارتاپ های دارویی

pharma ai startups

در دنیای تکنولوژیک امروزی، حتی استارتاپ های دارویی و پزشکی هم از نباید از تکنولوژی عقب بمانند. در این مقاله قصد داریم به بررسی تعدادی از برترین استارتاپ های دارویی جهان بپردازیم.

این استارتاپ های دارویی با بهره گیری از علم هوش مصنوعی توانسته اند معنایی تازه به پزشکی و علوم داروسازی ببخشند.

پس اگر شما هم به استارتاپ های دارویی و یا هوش مصنوعی علاقه مند هستید با پین استارتاپ همراه بمانید.

۳BIGS

3BIGS

علت استفاده از هوش مصنوعی: شناسایی ارتباط میان بیماری ها، بخش های هدف و داروها. این استارتاپ به محققان اجازه می دهد تا با اصلاح کارکرد مواد اقدام به تولید داروهای جدید نمایند.

سال تاسیس: ۲۰۱۷

مرکز استقرار: کره جنوبی

Amplion

استارتاپ دارویی Amplion

علت استفاده از هوش مصنوعی: ایجاد دانش در زمینه سنتز ترکیبات دارویی به منظور برنامه ریزی های استراتژیک. این استارتاپ به محققان اجازه می دهد از کارکرد محصولات خود اطمینان حاصل کنند و بهترین افراد را برای تست کردن داروهای تولیدی شناسایی کنند.  

سال تاسیس: ۲۰۱۳

مرکز استقرار: آمریکا

BioSymetrics

هوش مصنوعی BioSymetrics

علت استفاده از هوش مصنوعی: پردازش مواد دارویی خام و نیز تصویر برداری و جمع آوری داده های مورد نیاز. این استارتاپ با ترکیب علوم دارویی، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (machine learning) به محققان اجازه می دهد سرعت فرایند های خود را افزایش دهند.

سال تاسیس: ۲۰۱۵

مرکز استقرار: آمریکا

Biorelate

استارتاپ های دارویی جهان

علت استفاده از هوش مصنوعی: ایجاد بانک اطلاعاتی از تمامی مطالعات علمی منتشر شده در زمینه دارویی. این استارتاپ به محققان صنعت دارویی اجازه می دهد به منبع معتبری از اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند.

سال تاسیس: ۲۰۱۴

مرکز استقرار: انگلیس

Causaly

هوش مصنوعی در استارتاپ های دارویی

علت استفاده از هوش مصنوعی: این استارتاپ با مطالعات دقیق مقالات تخصصی دارویی، ارتباطات میان ترکیبات و حالت های مختلف را شناسایی می کند. به این ترتیب این استارتاپ دارویی میتوانند مجموعه ای از علت – معلول های مختلف را شناسایی کند. این استارتاپ همچنین اثرات مقابل ترکیبات گوناگون را نیز شناسایی می کند.  

سال تاسیس: ۲۰۱۷

مرکز استقرار: انگلیس

Data2Discovery

علت استفاده از هوش مصنوعی: هوش مصنوعی به این کسب و کار نوپا کمک کرده است تا ارتباطات مخفی را میان ترکیبات دارویی و نیز پایگاه های اطلاعاتی شناسایی کند.  این استارتاپ به محققین کمک می کند تا با برقراری ارتباطی جدید میان داده ها، روشی نوین برای درمان بیماری ها را شناسایی کنند.  

سال تاسیس: ۲۰۱۲

مرکز استقرار: آمریکا

Data4Cure

علت استفاده از هوش مصنوعی: در این استارتاپ اطلاعات حاصله از تعداد زیادی پژوهش ها و اطلاعات کلینیکی  ، دانش جدیدی را ایجاد کرده است. این استارتاپ به محققین اجازه می دهد داروها رو بهینه سازی و Retarget کنند. همچنین با استفاده از این استارتاپ و ترکیب روش های درمانی موجود، دانش جدیدی ایجاد شده است.  

سال تاسیس: ۲۰۱۳

مرکز استقرار: آمریکا

همچنین بخوانید: استارتاپ های معروفی که ویروس کرونا بلای جانشان شد

Dexstr

استارتاپ های دارویی Dexstr

علت استفاده از هوش مصنوعی: اطلاعات موجود در منابع گوناگون به کمک این استارتاپ جمع آوری می شوند. این استارتاپ با جمع آوری این اطلاعات به قانون گذاری های جدید کمک می کند.   

سال تاسیس: ۲۰۱۴

مرکز استقرار: فرانسه

Elucidata Corporation

Elucidata Corporation

علت استفاده از هوش مصنوعی: این استارتاپ اطلاعات پیچیده بیلوژیکی را تجزیه و تحلیل میکند. این استارتاپ به محققین کمک می کند اطلاعات موجود در منابع گوناگون را به وطر همزمان بررسی و تجزیه و تحلیل کنند.    

سال تاسیس: ۲۰۱۵

مرکز استقرار: هند

Evid Science

Evid Science

علت استفاده از هوش مصنوعی: این پایگاهی اطالاعاتی از نتایج درمانی را ایجاد می کند. به این ترتیب دانشمندان قادر خواهند بود هر سوال مربوط به میزان هزینه و نتیجه در خصوص علوم دارویی را به سرعت پاسخ دهند.     

سال تاسیس: ۲۰۱۷

مرکز استقرار: آمریکا

Genialis

Genialis استارتاپ

علت استفاده از هوش مصنوعی: این استارتاپ به محققین کمک می کند تا منابع اطلاعاتی غیر همگون را بررسی کنند. به این ترتیب الگوهای اثر گذاری و هر عاملی به دلیل متعدد بودن منابع ممکن است از چشم آن ها دور مانده باشد را متوجه خواهند شد.      

سال تاسیس: ۲۰۱۵

مرکز استقرار: آمریکا

HelixAI

استارتاپ های هوش مصنوعی

علت استفاده از هوش مصنوعی: این به سوالاتی که در محیط های آزمایشگاهی و به صورت شفاهی پرسیده می شود را پاسخ می دهد.

سال تاسیس: ۲۰۱۷

مرکز استقرار: آمریکا

Innoplexus

استارتاپ های پزشکی جهان

علت استفاده از هوش مصنوعی: اطلاعات متعدد موجود در تعداد زیادی منبع به وسیله این استارتاپ یکپارچه می شوند. به این ترتیب با مشاهده اطلاعات حاصل از پژوهش های علمی، مطالعات آزمایشگاهی، کنگره ها و تزهای دانشگاهی تصمیم گیری ها را تسهیل میکند.

سال تاسیس: ۲۰۱۱

مرکز استقرار: آلمان

Intellegens

Intellegens

علت استفاده از هوش مصنوعی:  این سیستم هوش مصنوعی به صنعت دارویی کمک می کند تا نکات علمی نادیده گرفته شده و یا جا افتاده در هر مطالعه و تحقیق، به کمک بخش های مرتبط سایر پژوهش ها تکمیل گردد. این استارتاپ همچنین به محققین کمک می کند تا به پیشبینی نحوه اثر گذاری ترکیبات دارویی بپردازند. بدین ترتیب نقش احتمالی هریک از این ترکیبات مشخص خواهد شد.

سال تاسیس: ۲۰۱۷

مرکز استقرار: انگلیس

در وبلاگ پین بخوانید: از استارتاپ پزشکی چند میلیارد دلاری Babylon چه می دانید؟

InveniAI

استارتاپ دارویی InveniAI

علت استفاده از هوش مصنوعی: در این استارتاپ، با کنترل دقیق Data Pointها، پیش بینی هایی انجام میگیرد. به این ترتیب، می توان قبل از رخ دادن واقعه ای آن را پیش بینی نمود.

سال تاسیس: ۲۰۱۷

مرکز استقرار: آمریکا

LabTwin

استارتاپ های دارویی برتر جهان LabTwin

علت استفاده از هوش مصنوعی: خارج از بحث صنعت داروسازی و AI؛ این استارتاپ به هر شخصی که در آزمایشگاه کار میکند کمک خواهد کرد. هوش مصنوعی در این استارتاپ تمامی صحبت ها را تشخصی می دهد و آن را به صورت یادداشت های مرتب و دسته بندی شده ذخیره می نماید.  

سال تاسیس: ۲۰۱۸

مرکز استقرار: آلمان

LabVoice

دستیار هوشمند صوتی LabVoice

علت استفاده از هوش مصنوعی: این استارتاپ به محققین آزمایشگاهی کمک می کند تا با ارسال دستورهایی به صورت Voice، اطلاعات مورد نیاز و هرآنچه را که مایلند در خصوص یک ترکیب، ماده خاص، وسیله آزمایشگاهی و … بدانند را در اختیار آن ها قرار می دهد.

سال تاسیس: ۲۰۱۸

مرکز استقرار: آمریکا

Linguamatics

ایده استارتاپ

علت استفاده از هوش مصنوعی: این استارتاپ به استخراج و آنالیز متن ها کمک می کند. به این ترتیب، هرگونه سوالی که مربوط به مباحث علمی باشد را پاسخ می دهد.  

سال تاسیس: ۲۰۰۱

مرکز استقرار: انگلیس

Meta

Meta

علت استفاده از هوش مصنوعی: به منظور شخصی سازی دریافت مقالات علمی می توان از این کسب و کار نوپا بهره گرفت. به این ترتیب محققین می توانند با انتخاب علاقه مندی های خود در زمینه تحقیقات بیومدیکال، به محض انتشار نوشته ای علمی، آن را در بخش  feed خود مشاهده نمایند.

سال تاسیس: ۲۰۱۰

مرکز استقرار: کانادا

Omicx

startups Pharma AI

علت استفاده از هوش مصنوعی: هرگونه ارتباطی که میان منابع علمی مختلف و  مطالب آن ها وجود داشته باشد توسط این استارتاپ شناسایی می شود. همچنین، روش های مورد نظر و یا متخصصینی که در یک زمینه خاص به آن احتیاج هست را می تواند با کمک این اپلیکیشن پیدا کرد.

سال تاسیس: ۲۰۱۳

مرکز استقرار: فرانسه

همچنین بخوانید: چه عواملی استارتاپ های ثروتمند حوزه پزشکی را به نابودی کشاند؟

۱
nastaran zareie
Author: nastaran zareie

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *