قلمروی غیر قابل کنترلی که بیل گیتس از آن سخن می گوید چیست؟

بیل گیتس و کرونا

شاید بیل گیتس را بتوان یکی از اولین کسانی دانست که از سال ها پیش به جهان برای رخ دادن اپدیمی کرونا هشدار داده بود. اما انگار در آن زمان کسی زیاد حرف های او را جدی نگرفته بود. اکنون که پیش بینی دقیق این نابغه تکنولوژی درست از آب درآمده است، همه چشم به او دوخته اند تا ببینند در خصوص آینده جهان چه نظری دارد.

در این مقاله قصد داریم تا با هم به بررسی صحبت های بیل گیتس بنویسیم در خصوص اپیدمی های مشابهی که ممکن است در آینده رخ دهد بپردازیم.

پس با پین استارتاپ همراه بمانید.

قلمروی غیر قابل کنترل جهان از نگاه بیل گیتس

بیل گیتس

هم بنیانگذار شرکت بزرگ مایکروسافت معتقد است جهان وارد قلمرویی غیر قابل کنترل شده است.

او معتقد است یکی از دلایلی که این بیماری تا این حد سبب بروز مشکلات جهانی شد به دلیل عدم آماده بودن دنیا برای رخ دادن چنین اتفاقی بود.

بیل گیتس که از ۵ سال پیش مدام برای ایجاد بحرانی مانند کرونا هشدار داده بود و میلیون ها دلار نیز برای جلوگیری از گسترش چنین بیماری ای هزینه کرده بود در برنامه BBC Breakfast اعلام کرد جهان آنطور که باید و شاید هشدارهای او را جدی نگرفته بود.

از نظر بیل گیتس، آماده نبود جهان برای مواجه با رخ دادهای بزرگ مانند اپیدمی ها همواره سبب چندین برابر شدن خسارت های ناشی از آن می گردد.

او همچنین در این مصاحبه با BBC اضافه کرد: “خوب ، دوره ای بود که من و سایر کارشناسان بهداشت با جدیت بیان میکردیم این اتفاق (رخ دادن یک اپیدمی) بزرگترین سقوط بالقوه برای جهان خواهد بود.”

ولی انگار کسی این حرف ها را زیاد جدی نگرفته بود.

در وبلاگ پین بخوانید: خلاقیت دو جوان در مهار کرونا که شاید بتواند دنیا را نجات دهد

جهان در حسرت بازگشت به گذشته

بیل گیتس

بیل گیتس همچنین گفت: راستش را بخواهید الان که همه ما به گذشته فکر می کنیم آرزو می کنیم کاش قبل از اتفاق افتادن این بیماری کمی بیشتر به آن فکر میکردیم.

اگر از قبل داروها و واکسن های احتمالی را برای این بیماری پیش بینی کرده بودیم جهان تا این حد درگیر این بیماری نمیشد.

این میلیاردر ۶۷ ساله همچنین بیان کرد که در دوره قبل از تبدیل شدن COVID-19 به یک بحران بهداشت عمومی ، کشورها می توانستند امکانات آزمایشی خود را بهتر آماده کنند و مطمئن شوند که بیمارستان ها مجهز به دستگاه های تهویه مطبوع و سایر لوازم بهداشتی لازم هستند.

آیا در روزهایی که این بیماری تنها در چند کشور و به صورت چند مورد گزارش شده بود کسی به فکر پیشگیری از این بیماری ویروسی افتاده بود؟

آیا هیچ بیمارستانی به این قضیه فکر کرد که امکانات بهداشتی و درمانی کافی برای مهار این بیماری ویروسی در اختیار دارد یا نه؟

همین عدم آماده بود باعث شده است که اکنون هم از نظر سیاست های بهداشتی جهانی و هم از نظر سیاست های اقتصادی جهانی درگیر مشکلی بزرگ شود.

و این در حالی است که من از سال ها پیش برای رخ دادن چنین اتفاقی هشدار داده بودم.

کرونا، بزرگترین درس تاریخ بشریت

بیل گیتس و همسرش

بیل گیتس همچنین در مصاحبه ای که با Financial Times داشت بیان کرد کرونا احتمالا بزرگترین رویدادی خواهد بود که مردم در کل زندگی خود تجربه خواهند کرد.

او همچنین اضافه کرد: اگر رهبران جهان و سیاستمداران از قبل برای بحران جهانی کرونا آماده بودند، این بیماری هزاران میلیارد دلار خرج کمتری بر اقتصاد جهانی تحمیل می کرد.

بیل گیتس معتقد است، رخ دادن این بیماری درس های بزرگی را به همه مردم جهان داد.

در جهانی که علم تا این حد پیشرفته است، لازم نبود این میزان خسارت رخ دهد تا جهانیان متوجه شوند می بایست از قبل برای این بحران آماده می بودند.

کرونا همچنین مردم جهان را بیش از پیش ترغیب خواهد کرد که به فکر سلامت جهانی باشند. اما متاسفانه هزینه ای که مردم برای این درس آموختند بیش از اندازه سنگین بود.

همچنین بخوانید: استارتاپ های معروفی که ویروس کرونا بلای جانشان شد

۰
nastaran zareie
Author: nastaran zareie

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *