ZUME PIZZA استارت آپ معروف آمریکایی

زوم پیتزا استارت آپ معروف آمریکایی که در سال ۲۰۱۸ رتبه ی برترین استارت آپ جهان را کسب کرد . این استارت آپ در زمینه ی طبخ پیتزا به وسیله روبات ها فعالیت می کند و تا کنون توانسته موفقیت های زیادی را کسب کند برای آشنایی با این استارت آپ مشهور و جالب در این مقاله همراه ما باشید .

zume pizza
zume pizza

معرفی zume pizza :

شرکتی که پیتزاهای خود را توسط ربات تولید می کند به درآمد ۵۰ میلیون دلاری رسیده است. زوم پیتزا (Zume Pizza)، یک شرکت تامین کننده پیتزا است که خودش فروشگاهی ندارد و از ربات ها برای پخت و پز استفاده می کند. این شرکت به تازگی اعلام کرده است که سرمایه خود را به چیزی در حد ۵۰ میلیون دلار رسانده است.این آماری است که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ثبت شده است. این آمار پیش تر تا ۲۳ میلیون دلار افزایش یافته بود و از شرکت هایی همچون AME Cloud Ventures، Maveron، SignalFire و Kortschak Investments پیشی گرفته بود.

zume pizza
zume pizza

زوم پیتزا استارت‌آپی است که در زمینه رباتیک فعالیت می‌کند و سافت‌بانک که در زمینه سرمایه‌گذاری در ساخت و طراحی روبات ید طولایی دارد، سرمایه‌گذار اصلی آن به شمار می‌رود. این استارت‌آپ در زمینه هوش مصنوعی و ساخت محصولات هوشمند و تحویل پیتزا به در خانه فعال است. تاکنون این انسان‌ها بودند که پیتزا‌ها را به مشتریان تحویل می‌دادند، اما با ورود روبات‌ها این روند تغییر بسیاری کرده است و هم‌اکنون پیتزا‌ها هم توسط روبات‌ها ساخته می‌شوند و زوما پیتزا در این راستا سعی کرده وظیفه تحویل پیتزا به دست مشتری را هم به روبات‌ها محول کند.

این استارت‌آپ از فر‌های خودکار و روبات‌هایی استفاده می‌کند که می‌توانند پیتزا‌ها را ببرند. این روبات‌ها ویژگی خاص دیگری نیز دارند و آن این است که در صورتی که کثیف می‌شوند، خودشان را تمیز می‌کنند.

خرده فروشی :

zume pizza
zume pizza

همچنین بخوانید : استارت آپ موفق مامان پز چیست ؟

شرکت زوم که در سیلیکون ولی واقع شده است، بخشی از موج تازه شرکت هایی است که از ربات ها برای تولید خودکار غذا استفاده می کنند. این شرکت، کامیون های بزرگی را به کار می گیرد که به اجاق ربات های آشپز مجهز هستند و غذای تازه به مشتری ها تحویل می دهند. زوم معتقد است با این تمهید می تواند هزینه های سربار همچون اجاره را کمتر کرد . این ربات ها در مشاغل خطرناک، خسته کننده یا پرزحمت می توانند جایگزین انسان ها شوند. این شرکت هنوز درباره نحوه تامین سرمایه خود صحبتی نکرده است

بیزینس zume pizza :

zume pizza
zume pizza

زوم پیتزا در سال ۲۰۱۵  توسط رئیس و مدیر عامل شرکت الکس گاردن  و جولیا کالینز تاسیس شد.  تا ژانویه سال ۲۰۲۰ در یک ساختمان صنعتی در Mountain View ، کالیفرنیا شروع به کار کرد ، تحویل ها را در سراسر منطقه خلیج سان فرانسیسکو گسترش داده بود و همچنین دفاتر دیگری در سان فرانسیسکو و سیاتل ، واشنگتن داشت. این شرکت در بسیاری از مراحل تولید پیتزا از ربات ها استفاده کرده است.  در ابتدا ، انسان خمیر پیتزا را شکل می داد و پرپشت ها را اضافه می کرد.

از سپتامبر سال ۲۰۱۶ پیتزا ها در یک ون مجهز به ۵۶ اجاق گاز مجهز به GPS مجهز شده بودند ، زمان آماده شدن اندکی قبل از رسیدن به آدرس ، و سپس توسط یک دستگاه ربات خود تمیزکننده برش خورده اند.  این شرکت ثبت اختراع در مورد پخت و پز مواد غذایی هنگام تحویل ، که شامل الگوریتم های پیش بینی کننده برای پیش بینی گزینه های مشتری است ، و برای همکاری با سایر مشاغل قصد داشت تا سایر اجزای غذایی تهیه شده توسط روبات ها ، مانند سالادها و دسرها را نیز تهیه کند.

zume pizza
zume pizza

همچنین بخوانید : استارت آپ شکست خورده بیپی , (Beepi)

جمع آوری سرمایه :

زوم در جمع آوری سرمایه موفق بود. گزارش شده است که این شرکت در سال ۲۰۱۶ مبلغ ۶ میلیون دلار بودجه سرمایه گذاری در سری A جمع آوری کرده است ، برخی از جری یانگ  و برخی دیگر از SignalFire ، یک شرکت سرمایه گذاری که با استفاده از یادگیری ماشین فرصت های سرمایه گذاری را شناسایی می کند.  در پاییز سال ۲۰۱۷ ، زومه پیتزا ۴۸ میلیون دلار بودجه سری B جمع کرد. در نوامبر سال ۲۰۱۸ ، این شرکت ۳۷۵ میلیون دلار از SoftBank جمع آوری کرده و ارزش آن ۲٫۲۵ میلیارد دلار بوده است.  در اواخر سال ۲۰۱۹ ، برخی از سرمایه گذاران معتقد بودند که ارزش آن تا ۴ میلیارد دلار ارزش دارد.

در آوریل ۲۰۱۸ ، این شرکت اعلام کرد که می تواند فراتر از پیتزا در حال گسترش باشد و برنامه ریزی شده است برای صدور مجوز از فناوری اتوماسیون خود شروع کند. متعاقباً فروش بسته بندی مواد غذایی را نیز آغاز کرد. آن را برای جعبه های پیتزا پایدار ثبت اختراع می کند.

zume pizza
zume pizza

هدف نهایی :

ایده‌ی ساخت روبات پیتزاپز بسیار جالب است. هدف نهایی این استارتاپ تهیه‌ی غذاهای تازه با موادغذایی محلی و قیمت‌های مقرون‌ به‌ صرفه است و این کار را با ایجاد تحول در صنعت فست فود و سیستم‌های تحویل غذا انجام می‌دهد.

همچنین بخوانید : استارت آپ شکست خورده Jawbone

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *