بیوگرافی کارل بنز موسس کمپانی خودرو سازی مرسدس بنز

کارل فردریش بنز موسس و مخترع مرسدس بنز و موسس این کمپانی که با رونمایی خودروهای انقلابی‌اش، شهرت بسیار زیادی در دنیا کسب کرد برای آشنایی بیشتر با این فرد در این مقاله همراه ما باشید .

mercedes-benz
mercedes-benz

همچنین بخوانید : زندگینامه موسس کمپانی تویوتا از تولید ماشین های ریسندگی ,تا تولید بهترین اتومبیل های جهان

بیوگرافی :

۱۷۰ سال پیش، ۲۵ نوامبر سال ۱۸۴۴ کارل بنز مهندس و مخترع مشهور آلمانی در شهر کارلسروهه آلمان متولد شد. فقط ۲ سال داشت که پدرش را از دست داد، بعدها به یاد پدرش، نام خود را به کارل فردریش بنز تغییر داد. نبود پدر، خانواده کارل فردریش را با مشکلات زیادی روبرو کرد و مخارج زندگی توسط مادرش به سختی تأمین می‌ شد. با وجود اینکه از نظر مالی به شدت مشکل داشتند، اما مادر کارل روی تحصیل فرزندنش حساس بود و اولویت را تحصیل او می‌ دانست.

کارل بنز در مدارس خوب آن دوران شروع به تحصیل کرد و نبوغ خود را خیلی سریع به نمایش گذاشت. زمانی که فقط ۹ سال سن داشت در سالن سخنرانی که دانشمندان آن دوران حضور می‌ یافتند و دستاوردهایشان را عرضه می‌ کردند، حضور می‌ یافت و به مباحث علمی گوش می‌ داد. در این دوران کارل جوان به شدت تحت تأثیر سخنرانی‌ های فردیناند ردتنباخر قرار گرفت، کسی که از وی به عنوان یکی از بنیان گذران مهندسی مکانیک یاد می‌ شود.

karl benz
karl benz

جوانی و رشته تحصیلی :

در جوانی کارل بنز بدنبال تحصیل در رشته‌ ی آهنگری بود، اما به مرور مسیرش را تغییر داد و تصمیم گرفت همانند پدر مهندس لوکوموتیو شود. کارل بنز ۳۰ سپتامبر سال ۱۸۶۰ در سن ۱۵ سالگی در امتحان ورودی دانشگاه کارلسروهه برای رشته مهندسی مکانیک شرکت کرد و با قبولی در این آزمون اجازه ورود به دانشگاه را یافت. کارل بنز در این دوره نیز از شاگردان بزرگ فردینان ردتنباخر به حساب می‌ آمد. کارل فردریش بنز در تاریخ ۹ جولای سال ۱۸۶۴ در حالی که فقط ۱۹ سال سن داشت با مدرک مهندسی مکانیک از دانشگاه کارلسروهه فارغ التحصیل شد

.ایده ساخت ماشین در ذهن کارل بنز در خلال تحصیل در دانشگاه و زمانی که وی با دوچرخه به دانشگاه می‌ رفت شکل گرفت. کارل بنز در تمام طول مسیر روی ایده خود فکر می‌ کرد و آن را می‌ پروراند. بعد از پایان تحصیل کارل فردریش بنز به مدت ۷ سال در کارخانه‌ های مختلف به عنوان کارآموز مشغول به کار شد، اما در هیچ کدام از آنها شغل ثابت پیدا نکرد.

با این حال حضور در این شرکت‌ ها و شرکت در دوره‌ های آموزشی آنها در کنار تجربه‌ ی کارهای مختلف، دید وسیع و تجربه گرانبهایی را در اختیارش قرار داد. سال ۱۸۷۱ کارل بنز در سن ۲۷ سالگی به همراه آگوست ریتر شروع به ساخت یک کارخانه کوچک آهن و کارگاه آهنگری کرد. سال‌ های اولیه کار نتایج کاملاً ناامید کننده بود و اگوست ریتر دیگر به کار علاقه نشان نمی‌ داد؛ اما کارل بنز به کار امیدوار بود و به تلاش ادامه می‌ داد.

karl benz
karl benz

همسر کارل بنز :

در این وضعیت نامزد کارل بنز، برتا رینگر با جهیزیه خود سهم اگست ریتر را خرید. آنها یک سال بعد با هم ازدواج کردند و صاحب ۵ فرزند به نام‌ های ایگن، ریچارد، کلارا، تایلد و آلن شدند. در شرایطی که کارخانه آهن و کارگاه آهنگری کارل بنز در شرایط بدی قرار داشت و آنها به سختی می‌ توانستند مخارج روزمره خود را تأمین کنند، کارل بنز توانست مدل‌ های اولیه موتور خود را اختراع کند و این موضوع کمک بزرگی به سودآوری کارخانه آنها کرد و کمی از مشکلاتشان کاست. به مرور کارل بنز با ثبت اختراعات خود درزمینه مدل‌ های مختلف موتور و ساخت موتورهای قویتر، در حالی که سود مناسبی را برای شرکت به همراه آورد، توانست باعث شهرت وی شود.

برتا رینگر
برتا رینگر

در اوایل دهه‌ ی ۱۸۸۰ مشکلات دوباره به سراغ شرکت آنها آمد و بخاطر بدهی‌ های بانکی و فشارهایی که از بانک‌ ها بخاطر مخارج سنگین کارشان وارد می‌ شد شروع به واگذاری سهام شرکت‌ کرد. تا آنجا که کارل بنز تنها ۵% از سهام شرکت را دراختیار داشت و حتی به نظرات وی در طراحی محصولات شرکت نیز اهمیتی داده نمی‌ شد. همین موضوع باعث شد که سال ۱۸۸۳، کارل بنز بطور کامل شرکتی که خود آن را تأسیس کرده بود را ترک کند و به کار مورد علاقه و سرگرمی دوران کودکیش یعنی تعمیر دوچرخه مشغول شود و یک مغازه برای تعمیر دوچرخه باز کرد و بعد از مدتی نیز کمپانی جدید تأسیس کرد و خیلی زود به موفقیت قابل ملاحظه‌ ای در ساخت موتورهای گازی ثابت دست یافت.

همچنین بخوانید : شرکت تویوتا غول خودرو سازی جهان

شرکت Benz و اختراع اولین خودرو تجاری :

mercedes-benz
mercedes-benz

بنز پس از ترک شرکتی که خودش تأسیس کرده بود، به سرگرمی همیشگی زندگی‌اش، یعنی تعمیر دوچرخه بازگشت. او به کارگاه تعمیری مک رز و فریدریش ویلهلم اسلینگر در مانهایم رفت. این ۳ نفر در سال ۱۸۸۳ شرکتی با هدف تولید ماشین‌های صنعتی با نام Benz & Company Rheinische Gasmotoren-Fabrik تأسیس کردند که عموما با نام Benz & Cie شناخته می‌شد. آن‌ها به‌سرعت شرکت خود را رشد دادند و پس از استخدام حدود ۲۵ کارمند و کارگر، تولید موتورهای گازی را شروع کردند.

شرکت جدید فرصت طراحی بیشتری به بنز می‌داد و او زمان بیشتری برای توسعه‌ی کالسکه‌ی بدون اسب صرف می‌کرد. علاقه و اشتیاق بنز به دوچرخه‌ها باعث شد در طراحی‌های بعدی خود، از اصول اولیه‌ی دوچرخه حتی برای ساخت اتومبیل نیز استفاده کند که به ساخت خودرویی با موتور ۴ زمانه و کنترل شبیه به دوچرخه در چرخ‌های عقب منجر شد. قدرت حرکتی اتومبیل او با استفاده از دو زنجیر به محور عقب منتقل می‌شد.

mercedes-benz
mercedes-benz

توسعه‌ی کسب‌ وکار:

کارل بنز پس از رونمایی خودروهای انقلابی‌اش، با درخواست‌های فراوانی برای موتورهای احتراق داخلی روبه‌رو شد. او کارخانه‌ی خود را در مانهایم توسعه داد و در سال ۱۸۸۶، ساختمانی را در منطقه‌ی Waldhofstrasse تأسیس کرد. تا سال ۱۸۹۹، تعداد کارمندان شرکت بنز به ۴۳۰ نفر رسید و در سال‌های پایانی قرن نوزدهم، بزرگ‌ترین شرکت خودروسازی جهان بود.

توسعه‌ی کسب‌وکار بنز باردیگر او را مجبور کرد سهام شرکت را بفروشد. خودروسازی او که در سال ۱۸۹۹ به سازمانی گسترده تبدیل شده بود، دو شریک جدید به تیم مالکیت خود اضافه کرد. شرکای جدید، یعنی فریدریش فون‌فیشر و جولیوس گانس، مدیر جدید بخش تجاری‌سازی، به بنز پیشنهاد دادند خودروهایی ارزان‌تر و مناسب برای عموم مردم تولید کند.

 mercedes-benz
mercedes-benz

مرگ کارل :

مخترع اولین خودروِ تجاری تاریخ، در ۴آوریل‌۱۹۲۹ در خانه‌اش در لادنبرگ ازدنیا رفت. در زمان مرگ، کارل بنز ۸۴ سال داشت و به بیماری برونشیت مبتلا بود. برتا بنز تا زمان مرگش در سال ۱۹۴۴، در همان خانه زندگی کرد. دیگر اعضای خانواده به‌مدت ۳۰ سال دیگر در آنجا سکونت داشتند. امروزه، خانه‌ی بنز به‌عنوان مکانی تاریخی شناخته و برای جلسه‌های مهم سازمان‌ غیرانتفاعی گاتیلب دایملر و کارل بنز استفاده می‌شود.

  mercedes-benz
mercedes-benz

همچنین بخوانید : مرسدس بنز محبوب ترین خودرو سازی لوکس دنیا

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *