استارتاپ لیلیوم با چه ایده ای موفق به جذب ۱ میلیارد دلار سرمایه شد؟

شاید صحبت از تاکسی هوایی در ایران که هنوز هم سیستم هایی مثل سیستم حمل و نقل آنلاین با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند کمی دور از ذهن باشد اما در آلمان همه چیز اندکی متفاوت است.

در این مقاله قصد داریم تا یک استارتاپ جذاب آلمانی به نام لیلیوم را معرفی کنیم. این استارتاپ که به تازگی موفق به جذب سرمایه ۲۴۰ میلیون دلاری شده است حسابی سر و صدا کرده.

پس با پین استارتاپ همراه بمانید تا بیشتر درموردش بخوانیم.

استارتاپ لیلیوم را بیشتر بشناسیم.

تاکسی هوایی لیلیوم

این روزها همه به فکر نزدیک تر کردن راه ها و دور زدن ترافیک هستند. اما ظاهرا وقت آن رسیده است که بیخیال مسیرهایی زمینی شویم.

 ایلان ماسک که چند سال پیش با طرح ایده سیستم حمل و نقل زیر زمینی حسابی سر و صدا راه انداخت را شاید بتوان پیشگام این مسیر دانست.

اما ظاهرا عده ای جوان خوش فکر آلمانی قصد دارند تا راه او را ادامه دهند. اما این بار در آسمان.

لیلیوم که استارتاپی شکل گرفته در آلمان است قصد دارد تا با ساخت تاکسی های هوایی سریع تحولی در سیستم حمل و نقل جهانی ایجاد کند.

لیلیوم بیان نموده است که تاکسی های هوایی او قادر خواهند تا ۱۰۰ کیلیومتر در ساعت سرعت داشته باشند.

این گروه جوان استارتاپی که به تازگی و برای چندمین بار موفق به جذب سرمایه شده است، بیان نموده است تا سال ۲۰۲۵ سیستم نوین حمل و نقلی خود را عرضه خواهد نمود.

در وبلاگ پین بخوانیم: پنج راز طلایی ایلان ماسک برای موفقیت در کسب و کارهایش

کرونا چطور لیلیوم را تحت تاثیر قرار داد؟

تاکسی هوایی

درست در روزهایی که جذب سرمایه ۲۴۰ میلیون دلاری لیلیوم حسابی سر و صدا کرده بود جهان درگیری یک بحران شد.

 کرونا همان چیزی بود که همه سر و صداهای لیلیوم را از بین برد.

 این استارتاپ که با تکیه بر متحول کردن سیستم حمل و نقل قصد داشت تا به عنوان استارتاپی خلاق در سطح جهان شناخته شود، به شدت به دلیل کرونا تحت تاثیر قرار گرفت.

در شرایطی که حمل و نقل و سفرهای متداول و عمومی هم به شدت کاهش یافته اند شاید دیگر فکر کردن به یک سیستم نقل و حمل هوایی برای خیلی ها جذاب نباشد. همین قضیه باعث شد شایعاتی نیز در خصوص این استارتاپ شکل گیرد.

عده ای با بیان اینکه لیلیوم قصد استخدام ۴۰۰ نفر را دارد ولی موفق به جذب سرمایه مورد نیاز خود نشده است مشکلاتی برای این استارتاپ ایجاد کردند.

 هرچند هنوز مشخص نیست که آیا این شایعات تا چه حد به واقعیت نزدیکند، اما عده ای بیان می کنند، لیلیوم چندین میلیون دلار با بودجه ای که برای موفقیت به آن احتیاج دارد فاصله دارد.

 همین موضوع می تواند شانس موفقیت این استارتاپ را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار دهد.

لیلیوم واقعا چه میزان سرمایه جذب کرده است؟

استارتاپ لیلیوم

زمانیکه خیلی خبرهای میزان سرمایه جذب شده توسط یک استارتاپ به بیرون درج نمکند ولی صحبت از رقم های چندصد میلیون دلاری است، بحث برای خیلی ها جذاب می شود.

لیلیوم هم یکی از همین استارتاپ ها است.

هرچند عده ای معتقدند لیلیوم در جذب بخشی از سرمایه مورد نیاز خود مشکل داشته است، عده ای میزان سرمایه ای که تاکنون جذب کرده است را تا ۱ میلیارد دلار می دانند.

رقمی که در دنیای استارتاپی واقعا بی سابقه است.

رقیب لیلیوم،  Volocopter که آن هم استارتاپی در زمینه حمل و نقل هوایی است ۹۴ میلیون دلار جذب سرمایه داشته است. این در حالی است که بیان می شود لیلیوم در کمترین حالت ممکن ۳۴۰ میلیون دلار و در بیشترین حالت ۱ میلیارد دلار جذب سرمایه داشته است.
سرمایه گذاران لیلیوم که تاکنون نام آنها افشا شده است، Tencent، Atomico، Freigeist و LGT هستند.

همچنین بخوانید: دیدگاه یک سرمایه گذار در خصوص تغییرات روند سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۰

۰
nastaran zareie
Author: nastaran zareie

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *