چرا استارت آپ Quixey شکست خورد ؟

استارت آپ شکست خورده ای که در ابتدا کارش را به‌عنوان یک موتور جستجوی برای اپلیکیشن‌ها ارائه داده بود . که در سال ۲۰۱۷ ورشکست شد حال آنکه ارزشی برابر ۶۰۰ میلیون دلار داشت . برای آشنایی بیشتر با این استارت آپ در این مقاله همراه ما باشید .

quixey
quixey

تاریخچه Quixey :

از سال ۲۰۰۹ تا فوریه ۲۰۱۷و سرمایه‌ جذب‌شده معادل ۱۳۳ میلیون دلاربالاترین ارزش استارت‌آپ۶۰۰ میلیون دلاراین استارت‌آپ موتور جست‌وجویی برای اپلیکیشن‌ها ارائه داده بود. این موتور جست‌وجوی موبایل که اطلاعات مورد نیازش را از اپلیکیشن‌ها جمع‌آوری می‌کرد، مجبور شد تا پایان ماه فوریه اغلب کارمندان خود را اخراج کند. این شرکت مدیرعامل خود را در مارس ۲۰۱۶ عوض کرد؛ اما نتوانست جایگاه خودش را پیدا کند و به درآمد ثابتی برسد.

استارت‌آپی که در ابتدا کارش را به‌عنوان یک ارائه‌دهنده جست‌وجوی موبایلی شروع کرد و سپس به طراحی و توسعه دستیارهای دیجیتالی برای اپلیکیشن‌ها پرداخت، در سال گذشته ورشکسته شد. درمجموع چهار مرحله توانست ۹/ ۱۶۴ میلیون دلار سرمایه جذب کند و ارزشی برابر ۶۰۰ میلیون دلار داشت.

بااین‌حال این استارت‌آپ در حالی مشغول توسعه دستیارهای دیجیتالی خودش بود که شرکت‌های بزرگی مانند اپل و گوگل رقبای بزرگش بودند و حتی شرکت Viv که بعدها سامسونگ آن را خرید.

quixey
quixey

همچنین بخوانید : استارت آپ شکست خورده Jawbone

زمانی این شرکت توانایی خودش را برای یافتن محتوای درون اپلیکیشن‌ها اعلام کرد و سپس تکنولوژی را توسعه داد که می‌توانست کاربر را از نتایج جست‌وجو مستقیماً به کارهای شخصی مانند نمایش دوستان در فواصل جغرافیایی نزدیک یا پخش موسیقی دلخواهشان ببرد.

فن آوری جستجوی کاربردی quixey :

فن آوری جستجوی کاربردی کوکسی از داده هایی از سراسر وب (وبلاگ ها ، سایت های بررسی ، رسانه های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر) استفاده کرد تا دقیقاً آنچه را که هر برنامه می تواند انجام دهد ، انجام دهد. با استفاده از این داده ها ، موتور جستجو کاربران را قادر می سازد بدون دانستن نام و توضیحات ، برنامه ها را پیدا کنند.

quixey
quixey

همراهان quixey :

شرکای Quixey شامل Ask.com ، موتور جستجوی فدراسیون است که ۳٪ از کل میزان جستجوی مستقر در ایالات متحده را بدست می آورد. این شرکت قدرت جستجوی برنامه برنامه Ask.com را در ۴ دسامبر ۲۰۱۲ آغاز کرد. Quixey طراحی برنامه جستجو برای Sprint در دو محصول: Sprint Digital Lounge و Sprint Zone و همکاری را با مایکروسافت در اواخر آوریل ۲۰۱۳ اعلام کرد.

چالش quixey :

در اوایل ، Quixey یک چالش برنامه نویسی به نام Quixey Challenge برای جذب استعداد مهندسی ایجاد کرد. در این مسابقه از شرکت کنندگان خواسته شد در کمتر از یک دقیقه خطایی را در یک خط معروف کد حل کنند تا ۱۰۰ دلار و یک تی شرت Quixey به دست آورند. در دسامبر ۲۰۱۱ ، این مسابقه ۳۸ برنده به دست آورد ، پنج نفر از آنها برای سه مقام آزاد کاندیداهای جدی شدند.

quixey
quixey

جستجوی عملکردی :

فن آوری جستجوی کاربردی کوکسی از داده هایی از سراسر وب (وبلاگ ها ، سایت های بررسی ، رسانه های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر) استفاده کرد تا دقیقاً آنچه را که هر برنامه می تواند انجام دهد ، انجام دهد. با استفاده از این داده ها ، موتور جستجو کاربران را قادر می سازد بدون دانستن نام و توضیحات ، برنامه ها را پیدا کنند .

همچنین بخوانید : استارت آپ شکست خورده بیپی , (Beepi)

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *