سواروسکی (swarovski) سازنده برترین زیورآلات دنیا

شما حتما نام برند زیورآلات سواروسکی را شنیده اید . سواروسکی یکی از برترین و منحصر به فرد ترین برند ها در زمینه ساخت زیورآلات است که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده برای آشنایی بیشتر با این برند در این مقاله همراه ما باشید .

swarovski
swarovski

تاریخچه :

دنیل سواروسکی در سال ۱۸۶۲ در حوزه‌ی جغرافیایی جمهوری چک امروزی به دنیا آمد جایی که شیشه‌ها و کریستال‌های آن, همیشه معروف بوده و هست.

حرفه خانوادگی او شیشگری بود و درآمد آنها از این حرفه در حدی بود که میتوانستند زندگی خود را در سطحی متوسط و ساده بگذرانند, تا اینکه  دنیل درحال بازدید از یک نمایشگاه تجهیزات الکتریکی متوجه یک دستگاه جالب الکتریکی برای تراش سنگ‌ شد, این دستگاه برای او به اندازه ای شگفت انگیز بود که با الهام از آن و با گذشت ده سال توانست  در سال ۱۸۹۲ دستگاه برش الکتریکی تراش شیشه را اختراع کند , دنیل احساس می کرد که محل زندگیش محیط مناسبی برای استفاده از این اختراع نیست به همین خاطربه شهر دیگری نزدیک تیرول در اتریش مهاجرت کرد او بالاخره در سال ۱۸۹۵ توانست با کمک یک سرمایه گذاراولین کارگاه خود را به نام  Ks&co  (مخفف D. Swarovski و A. Kosmann ) تاسیس کند.

swarovski
swarovski

سواروسکی در سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ :

کمپانی سواروسکی در سال ۲۰۰۷ با شرکت فیلیپس قراردادی منعقد کرد که برای این شرکت لوازم الکتریکی با تزئینات کریستال تولید کند که از آن جمله می‌توان به چندین مدل حافظه جانبی و هدفون اشاره کرد. در سال ۲۰۰۸ نیز به تولید بلوتوث بی‌سیم رسید و کریستال‌های خود را در زیباسازی وسایل مختلف از جمله یک خودرو بنز به کار برد. این شرکت با داشتن بیش از ۲۵ هزار کارمند، سفارشات بزرگی از هنرمندان برای برش الماس می‌گیرد و سالانه درآمدی بالغ بر ۲ میلیارد دلار دارد. محصولات سواروسکی جوایز زیادی را در کشورهای مختلف نصیب خود کرد که نشان دهنده استقبال جهانی و محبوبیت سواروسکی در بین مشتریان بود.

حتما بخوانید : HUBLOT , برند خاص و جذاب ساعت

 swarovski
swarovski

کریستال های سواروسکی :

کریستال های سواروسکی جواهرات ساخته ی دست انسان در اتریش هستند.در سال ۱۸۹۲، او یک دستگاه برش انقلابی برقی اختراع و ثبت نمود که از آب و برق برای برای تولید شیشه های کریستال استفاده میکرد.این کار باعث شد جواهرات با دقت بیشتری نسبت به دست ساخته شوند.

  • سواروسکی صاحب بیش از ۲۵۰۰ کارمند است.
  • در سال ۱۹۸۸ گل سواروسکی به قو تبدیل شد و تا کنون همچنان لوگوی سواروسکی مانده است.
  • سواروسکی اولین دوربین تفنگ را در سال ۱۹۵۹ و اولین تلسکوپ متغیر خود را در سال ۱۹۶۷ تولید کرد.
  • کمپانی سواروسکی شهرت جهانی در ساخت کریستال و جواهرات تراش خورده دست و پا نمود و با سه شرکت به نام های سیگنیتی و Swareflex ادغام شدند. همچنین با شرکت فیلیپس قراردادی بسته تا برای این شرکت لوازم الکتریکی با تزئینات کریستال تولید کند.
  • در آمد سواروسکی در سال ۲ میلیارد دلار برآورد گردیده است.
  • در سال ۱۹۹۵، سواروسکی موزه ای وسیع در اتریش دایر کرد و مجموعه های سواروسکی خود را در آن به نمایش گذاشت.
swarovski
swarovski

زیورآلات سواروسکی :

جواهراتی که به خاطر کریستال های برش خورده سواروسکی محبوب هستند توسط یک دستور شیمیایی خاص تهیه می شوند تا بتوانند اصالت برند سوارفسکی را حفظ کرده و منحصر به فرد باشند.

این شیشه های کریستالی با ذوب کردن مخلوطی از شن و ماسه کوارتز, منیزیم, پتاس و سودا در دمای بالا تولید می شوند.

برای ایجاد این شیشه های کریستال که به راحتی اجازه عبور نور از خود و شکل گیری یک طیف رنگین کمانی را می دهند از این ترکیبات به اندازه خاص استفاده می شود. برخی دیگر از محصولات برند زیورآلات سوارووسکی نیز از پوشش های ویژه فلزات که با ترکیبات مخصوص شیمیایی بدست آمده است استفاده می کنند و حالتی مانند رنگین کمان به سطح کریستال می بخشد .

 swarovski
swarovski

لوگوی اولیه :

اولین لوگوی برند سواروسکی، به شکل گل ادلویس طراحی شده بود. این گل نمادی از کشور اتریش، استقامت و خلوص بود. از سال ۱۹۷۶ تا سال ۱۹۸۸ سواروسکی با این لوگو شناخته می شد اما پس از آن به لوگویی با شکل یک قو تغییر شکل داد. اگر چه لوگوی قبلی این برند نیز محبوب بود اما لوگوی جدید آن طرفداران بیشتری دارد.

swarovski
swarovski

مسئولیت طراحی استیج اسکار ۲۰۱۸ با سواروسکی بود :

اگر به مراسم اسکار ۲۰۱۸ نگاه کرده باشید، حتما استیج دیدنی آن را به یاد دارید. در واقع برند سواروسکی مسئولیت این کار را به عهده گرفت. در طراحی استیج، ۴۵ میلیون کریستال استفاده شد و تزیین آن ۳۰۰۰ ساعت زمان برد. وزن کل کریستال های به کار رفته در آن نیز به ۱۵۰۰۰ پوند می رسید، اما تمام اینها برای حضور در چنین مراسمی مهمی می ارزید .

swarovski
swarovski

حتما بخوانید : لوازم آرایشی (M.A.C ,HUDA BAEUTY,KYLIE JENNER)

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *