لیوایز(Levis) مشهور ترین برند جین آبی

لیوایز یکی مشهور ترین برندهای جین در دنیا که افراد زیادی را شیفته ی شلوار جین های خود کرده به خصوص قشر نوجوان و جوان را . برای آشنایی با این برند محبوب جین همراه ما باشید.

levis
levis

تاریخچه :

لوی اشتراوس مالک برند تجاری لیوایز متولد آلمان است خانواده لوی اشتراوس در سال ۱۸۵۳ زمانی که تب کشف طلا در آمریکا بسیار داغ بود به مناطق طلا خیز سانفرانسیکو مهاجرت کردند و یک مغازه فروش خشکبار و لوازم مورد نیاز معدن چیان را تاسیس نمودند. لوی اشتراوس پس از کسب شهروندی آمریکا  به شهر نیویورک رفت و خود یک مغازه خوار و بار فروشی باز کرد.در سال ۱۸۷۲ یک خیاط به نام ژاکوب دیویس که به تولید لباس های کار مردانه مشغول بود طرحی را برای افزایش دوام و کیفیت لباس های کار ارائه داد ولی به دلیل این که توانایی مالی پرداخت ثبت این طرح را نداشت از لوی اشتراوس کمک خواست. به این ترتیب لوی و دیویس برای تولید لباس های کار شریک شدند. این دو در سال ۱۸۷۳ شرکت تجاری لیوایس اشتراوس و کمپانی را  ثبت کردند.

levi_strauss
levi_strauss

در این سال شرکت مشترک لوی و دیویس تولید لباس های کار با پارچه های اصل دنیم (denim) را آغاز کرد (پارچه دنیم در واقع پارچه ای است که شلوارهای جین از آن دوخته می شود). این سال را می توان سال تولد اولین شلوارهای جین نامید. شرکت اشتراوس و ژاکوب با خرید کارخانه نساجی  Amoskeag شروع به تولید اولین سری شلوارهای جین XX کردند. در سال ۱۸۹۰ نام تجاری شلوارهای کمپانی اشتراوس از XX به لیوایز ۵۰۱ تغییر کرد. این عنوان از شلوارهای لیوایز هنوز هم تولید می شود.

levis
levis

لوگوی لیوایز :

اولین لوگوی شرکت لویس استراویس در سال ۱۸۸۶ طراحی شد که به لوگوی دو اسب معروف است که در واقع دوام و ماندگاری باورنکردنی شلوارهای جین لیوایز را به رخ می کشد. درسال۱۹۰۲ لوی اشتراوس درگذشت و اداره کمپانی او به دست ۴ برادرزاده اش افتاد.حق انحصاری تولید شلوارهای جین تا بیست سال متعلق به شرکت اشتراوس بود و بعد از اتمام این ۲۰ سال کارخانجات پوشاک شروع به کپی برداری از این محصول پررفدار نمودند. در سال ۱۹۰۸ برند لیوایز جهانی شد، در این سال برند تجاری این شرکت در ژاپن به ثبت رسید و صادرات محصولات لیوایز به استرالیا و آفریقای جنوبی آغاز شد. سال ۱۹۱۲ کمپانی  LEVI STRAUSS & CO  شروع تولید لباس های بچگانه در کمپانی اشتراوس بود و در سال ۱۹۱۸ این کمپانی آمریکایی اولین لباس های زنانه خود را تولید کرد.

LEVIS
LEVIS

در سال ۱۹۲۸ کمپانی LEVI STRAUSS & CO نام لیوایز ( Levi’s) را به عنوان نام تجاری خود انتخاب نمود و به این ترتیب برند لیوایز ایجاد شد. در سال ۱۹۳۴ زیرمجموعه LADY LEVI’S که به طور تخصصی به تولید لباس های زنانه می پرداخت به لیوایز اضافه شد.کمپانی LEVI STRAUSS & CO لباس های ورزشکاران آمریکایی را در المپیک سال های ۱۹۸۰ و ۱۹۸۴ تولید کرده است. برند لیوایز با این کار به تبلیغ شلوارهای جین ۵۰۱ خود پرداخت و محبوبیت زیادی به دست آورد. به این ترییب موفقیت های کمپانی LEVI STRAUSS & CO ادامه یافت و لیوایز به شهرت جهانی رسید. در طی این سال ها سهام کمپانی شرکت LEVI STRAUSS & CO در انحصار خانواده اشتراوس بوده است و یک شرکت خصوصی و خانوادگی باقیمانده است. و اکنون توسط نوادگان لوی اشتراوس اداره می شود.

بیشتر بخوانید : ZARA ، برند محبوب پوشاک برای هر قشری

کارکنان لیوایز :

levis
levis

تعداد کارکنان این شرکت در سراسر جهان بیش از ۱۰ هزار نفر بوده و مالکیت چند برند را در اختیار دارد که “لیوایز” برند اصلی آن محسوب می شود. این برند در سال ۱۸۷۳ معرفی شد که به نوعی سال تولد رسمی شلوارهای جین آبی محسوب می شود. امروزه افزون بر شلوار، لباس‌های دیگری نیز با این برند ارائه می شوند. از اوایل سال‌های ۱۹۶۰ تا اواسط سال‌های ۱۹۷۰، لیوای اشتراوس با رشد قابل توجهی در کسب و کار خود مواجه شد زیرا شلوارهای جین آبی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شدند.

قدیمی ترین و گران ترین :

levis
levis

قدیمی ترین شلوار جین جهان، شلوار جینی است که در سال ۱۸۷۹ توسط کمپانی LEVI STRAUSS & CO تولید شده است در واقع این شلوار جین جز اولین تولیدات این کمپانی محسوب می شود.و اما لقب گرانترین شلوار جین جهان، مربوط به شلوار جینی است که در یک معدن قدیمی در نوادای آمریکا کشف شده است و لیوایز در یک حراج خصوصی در eBay این شلوار را به قیمت بیش از ۴۶ هزار دلار خریداری نمود. این شلوار در سال ۱۸۸۰ تولید شده است.

برترین محصول لیوایز :

levis
levis

عمده ی محصولات تولیدی برند Levisجین می باشد. این شرکت با شعار ” نوآوری هسته ی اصلی کار است” سالانه در حال تولید انواع محصولات جین می باشد. برند لیوایز levis با به کار گیری نیروی جوان و مستعد، توانسته است انواع شلوار جین مردانه، از جین آبی تا طرح های امروزی را تولید کند. برند Levis با به کارگیری طراحان موفق هر ساله در حال تولید محصولات با کیفیت و متنوع برای تمامی رده های سنی می باشد. این برند که در زمینه ی تولید پوشاک پیشرو بوده، توانسته با ارتقا فرمول خود محصولات متنوعی از جنس جین را به بازار عرضه کند.

و اما شعار جالب لیوایز :

کیفیت هرگز از مد نمی افتد.

بیشتر بخوانید : HUBLOT , برند خاص و جذاب ساعت

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *