جنگ استارت آپ های سلامت این بار در حوزه Big Data و Data Analytics

استارت آپ های سلامت روز به روز در حال قدرت گرفتن و اینکه در طی یک دهه ی اخیر مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته اند شده اند. این به این معنی است که جوامع کنونی و دولت ها به دنبال راه حل های برای کم کردن هزینه در بخض های سلامت خود هستند.

در سال های اخیر شاهد این بوده ایم که استارت آپ ها به سمت استفاده از تکنولوژی های پیشرفته و دانش برتر در استفاده از نرم افزارها و پلتفرم های خود بوده اند.

امروزه این تکنولوژی ها که از آن ها در شاخه های Big Data و Data Analytics استفاده می شود با عنوان علم آینده یاد می شود.

علومی که کار را برای بسیاری از کسب و کارها راحت می کند و اطلاعات و بررسی های بسیار دقیق را در اختیار کاربران و جوامع قرار می دهد و ما باید متشکر از این علوم باشیم.

در این مقاله با ۴ استارت آپ حوزه سلامت آشنا می شویم که از این تکنولوژی ها و دانش در کسب و کارشان بهره برده اند :

InnVentis داروهای شخصی

استارت آپ های سلامت

اولین استارت آپ های سلامت برای بدست آوردن مقادیر انبوهی از داده ها بر روی بیماران متعدد ، از آنالیز توان بالا و omics استفاده میکند. این اطلاعات با الگوریتم ها و یادگیری ماشین برای دستیابی به داده ها و استخراج اطلاعات ارزشمند برای تولید محصولات جدید دارویی خاص و شخصی همراه شده است. شرکت دارویی اسرائیلی InnVentis از داده های بزرگ و یادگیری ماشینی برای ایجاد یک اکوسیستم برای سرعت بخشیدن به پیشرفت دارو ، تشخیص و مدیریت سلامتی بیماری های التهابی و مدیریت آرتریت استفاده می کند. این پلتفرم می تواند به سایر بیماریهای التهابی مانند آسم و مولتیپل اسکلروزیس کمک کند.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : آینده صنعت گردشگری سلامت در جهان

CancerIQ پزشکی پیش بینی کننده

استارت آپ های سلامت

این استارت آپ های سلامت در صنعت مراقبت های بهداشتی با استفاده از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ از پوشیدنی ها ، سنسورها ، تلفن های همراه و سوابق پزشکی الکترونیکی ، سیستم های شخصی و پیش بینی شده را ارائه می دهد که جهت جلوگیری از بیماری ها قبل از وقوع با تمرکز بر سلامتی ارائه می شود. شرکت مستقر در ایالات متحده CancerIQ از اطلاعات ژنتیکی برای پیش بینی ، پیشگیری از بیماری ها – با شروع سرطان استفاده می کند. آنها با ارائه یک ارزیابی ژنتیکی در مراقبت و طراحی یک برنامه مناسب برای پیشگیری از سرطان ، شناسایی بیماران در معرض خطر را آسانتر می کنند.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : ۵ استارت آپ برتر حوزه سلامت زنان در سال ۲۰۱۹

QorQl پلتفرم سلامت

استارت آپ های سلامت

سیستمی یکپارچه از داده ها در کل چرخه بیماری بیمار طراحی شده است ، با اتصال پزشکان با بیماران و تهیه اطلاعات مربوط به مراقبت های بهداشتی ، برای داشتن کیفیت بهترمراقبت ، نمای طولی از داده های بهداشتی را ارائه می دهد. استارت آپ های سلامت شرکت هندی QorQl با استفاده از فن آوری های دید در کامپیوتر ، شبکه های عصبی ، Java Backend ساخته شده در اطراف NoSQL DataStores و سایر فناوریهای مرتبط برای آنالیز ، کیفیت مراقبت های بهداشتی و تجربه بیمار ، بسترهای نرم افزاری را ایجاد می کند.

MediChain مدیریت داده های بیمار

استارت آپ های سلامت

با استفاده از فن آوری blockchain ، بیماران می توانند تصمیم بگیرند که چگونه می خواهند داده های آنها ناشناس باشد ، اما می توانند به پزشکان اجازه دهند با ارائه داده های خود به عنوان “داده های بزرگ” علاج جدیدی را برای بیماری ها کشف کنند. استارت آپ های سلامت MediChain مستقر در بریتانیا از فناوری blockchain برای ایجاد یک پرونده الکترونیکی بهداشتی متمرکز شده توسط کاربر و در عین حال نسخه واقعی از داده های کاربر استفاده می کند. این کاربر را قادر می سازد تا به متخصصان مراقبت های بهداشتی به داده های بهداشت شخصی خود دسترسی داشته باشد یا فقط بخش خاصی از آن را نشان دهد.

۰
amir mohammadbeigi
Author: amir mohammadbeigi

من مینویسم که تو بخونی.....

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من مینویسم که تو بخونی.....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *