رویداد هکاتون و مزیت های آن برای برنامه نویسان

هکاتون (از دوکلمه “هک” و “ماراتن“) یک رویداد توسعه نرم افزار و سخت افزار است. هدف این است که در مدت ۲۴ ساعت به علاوه زمان آماده سازی ، محصولات مفید ، خلاقانه و سرگرم کننده را در یک تیم در کنار یکدیگر بسازیم و نتایج قابل قبولی بدست آوریم.

برگزاری هکاتون ؟

هکاتون یک مسابقه برنامه نویسی به معنای سنتی نیست بلکه یک جشنواره برنامه نویسی است! این یک تجربه جمعی ، اجتماعی است ویک برنامه کاری محسوب نمی شود. باید به اندازه یک مهمانی خوب ، با غذای خوب ، مخاطبین جدید و ایده های خلاقانه سرگرم کننده باشد.

هکاتون معمولاً با یک یا چند سخنرانی درباره موضوع هکاتون شروع می شود. پس از آن ، پیشنهادات برای موضوعات و ایده ها برای پروژه ها جمع آوری می شود و تیم ها تشکیل می شوند. این تیم با توجه به مهارت ها و علایق خود سازماندهی می شود. شرکت کنندگان اغلب در مفاهیم خود در تیم های متقابل کار می کنند ، یعنی شرکت کنندگان با مهارت های مختلف با هم کار می کنند.

مزیت هکاتون

هکاتون

هکاتون ها فقط به یک چالش محدود نمی شوند. موارد اضافی مانند کدگذاری یا مینی اسپرینت را برای امتیاز اضافی در نظر بگیرید. این مسابقات جایزه نه تنها رقابت دوستانه را به وجود می آورد بلکه به مشارکت بیشتر شرکت کنندگان نیز کمک می کند.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : تمام آنچه باید درباره Reverse Pitch بدانید

نمونه رویداد های برگزار شده

NEO Blockchain

هکاتون

میزبان مسابقات کوچکتر زیر چتر هکاتون است که برای هکرهای پیشرفته تر خود نیاز به مجموعه مهارتهای بسیار خاص دارد.

یکی از بهترین قسمت های حضور در هاکاتون افرادی است که شما را با آنها ملاقات می کنید. به همین دلیل ایجاد محیطی که تیمها بتوانند در آن معاشرت و پیوند برقرار کنند در این رویدادها بسیار مهم است. از تاکتیک های بازاریابی تجربی استفاده کنید تا این رویداد حتی تعاملی تر شود.

HackSI

توسط داو گلاس، یک معمار و مهندس نرم افزار که به دنبال ایجاد یک انجمن فناوری در جنوب ایلینویز است ، تاسیس شد ، مکانی که فناوری در آن منطقه متمرکز نیست. در کمال تعجب ، ده برابر بیشتر از حد انتظار شرکت کنندگان وارد مسابقه شد. در سالهای بعد ، آنها رشد خود را ادامه دادند.

nwHacks

هکاتون

بزرگترین هکاتون غربی کانادا است و آن را کاملا رایگان برای حاضرین می گذارد. مأموریت آنها ایجاد فرصتهایی برای روشن ترین ذهن در فن آوری برای دیدار و همکاری است که انتخاب آنها مناسب است تا ورود به سیستم ها را به صورت بسیار قابل دسترسی انجام دهد.

Hackinit

هکاتون

برنامه هکاتون برای علاقه مندان در زمینه کد نویسان در سن دبیرستان ، در چین است. آنها حتی تعداد زیادی کارگاه آموزشی را ارائه می دهند که شرکت کنندگان می توانند قبل از شروع مسابقه در آن شرکت کنند. سپس هر مهارت کارگاهی می تواند مستقیماً برای چالش هاکاتون برای برنامه های دنیای واقعی استفاده شود.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : Reverse Pitch چیست؟

Anvil Hack

هکاتون

هاکاتون خود را بر استفاده از تحقیقات محاسبات خلاق برای تقویت موسیقی متمرکز می کند اگرچه ماموریت کلی آنها تقویت مهارت افراد از طریق فناوری است.

Hack Zurich

ترکیبی هیجان انگیز از سخنرانان اصلی سراسر اروپا را به رویداد سالانه خود می آورد.خیلی از علاقه مندان به این حوزه صرفا برای شرکت در پنل های گفتگو و یا سخرانی های افراد سرشناس در این رویداد شرکت می کنند.

۰
amir mohammadbeigi
Author: amir mohammadbeigi

من مینویسم که تو بخونی.....

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من مینویسم که تو بخونی.....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *