اسکرام چیست و چطور در پروژه از آن استفاده کنیم ؟

اسکرام به طور کلی یک الگوی فرایند مدیریت محصول و پروژه است. این یک روش کار چابک است که درنظر گرفته شده است برای توسعه سریعتر و مؤثرتر محصولات و خدمات.

اسکرام چگونه کار می کند؟

اسکرام

بر اساس این قاعده و دانش که آنالیز و هضم یک فرآیند کوچک نسبت به یک فرآیند بزرگ بسیار ساده تر است ، کار به چندین بسته کاری ، به اصطلاح وظایف تقسیم می شود. از این طریق ، Scrum می تواند به سازماندهی شما و کل تیم کمک کرده و به طور مداوم هم روند و هم محصول را بهبود ببخشد.

اسکرام سه نقش را برای افرادی که مستقیماً در این فرآیند دخیل هستند می داند: صاحب محصول (الزامات فنی را تعیین می کند و آنها را در اولویت قرار می دهد) ، ScrumMaster (فرایند را مدیریت می کند و موانع را برطرف می کند) و تیم (محصول را توسعه می دهد) همچنین ذینفعان به عنوان ناظر و مشاور حضور دارند.

هدف

هدف هر پروژه البته موفقیت محصول یا پروژه است. الزامات یک پروژه همیشه نمی تواند به طور واضح از قبل توصیف شود ، اما با گذشت زمان تغییر می کند. موفقیت محصول با Scrum با اجازه دادن به نیازهای تغییر یافته و واکنش در برابر آنها در چرخه های توسعه کوتاه حاصل می شود.

رویکرد چابک به این معنی نیست که شما مجبور به برنامه ریزی نیستید بلکه این باید شرایط و چارچوب های مورد نیاز را در یک پروژه متناسب کند.

هرچه رویکردهای چابک تر در یک پروژه وجود داشته باشد ، امکان ایجاد تغییرات حتی در طول مدت یک پروژه نیز بیشتر خواهد بود.

به عبارت دیگر ، هرچه توسعه پیچیده تر باشد ، باید از نظر تغییرات انعطاف پذیرتر باشد. بنابراین رویکردی که مبتنی بر مدلهای چابک است ، مزیت آشکاری نسبت به رویکردهای پیچیده در پروژه های پیچیده دارد.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : دانلود فایل نمونه بیزینس پلن آماده دانلود رایگان به صورت PDF و کاملا بهینه شده

اسکرام و شروع

شاید برایتان جالب باشه که یکی از کارگاه های اسکرام که در STARTPLATZ  برگزار شده توسط مدرس ایرانی سهراب سلیمی مدیر ارشد نوآوری در SE-Consulting بوده .

نظر یکی از شرکت کنندگان :

کارگاه SCRUM مبانی یک ایده کار جالب را برای کار گروهی سازنده و مؤثر توضیح داده شد. بخش تئوریک بسیار گسترده توسط برخی کار گروهی عملی نشان داده شد. من بلافاصله می توانم بخش هایی از آن را به کارهای روزانه خود برسانم. “

اسکرام چگونه کار می کند :

اسکرام

Scrum board ابزاری است که به تیمها کمک می کند تا پروژه های محصول و خدمات را با استفاده از چارچوب مدیریت پروژه Scrum مدیریت کنند. یک تخته می تواند چیزی ساده به عنوان یک تخته سفید با یادداشت های چسبنده رنگی یا همان نرم افزار پیچیده مخصوص Scrum باشد که توسط تیم های توسعه محصول استفاده می شود. همه اعضای تیم به هیئت مدیره دسترسی دارند ، زیرا شفافیت یکی از ستون های اسکرام است.

در ساده ترین شکل ، یک صفحه اسکرام لیست کار را نشان می دهد که برای انجام یک پروژه باید انجام شود (به صورت اسپرینت). کار یک تیم Scrum و پروژه آن در ستون های عمودی نمایش داده شده است: داستان ها ، برای انجام دادن ، کار در حال انجام ، انجام شده است. هر ردیف یک داستان است. هر واحد کار – با استفاده از “کارت” در نرم افزار یا یادداشت های چسبناک در ستون ها نمایش داده می شود.

این ستونهایی است که به طور معمول در صفحه Scrum قرار دارند:

Stories: لیستی از تمام موضوعاتی که در پروژه تعریف میشه
برای انجام این کار: وظایف موضوعاتی که هنوز شروع نشده است
کار در حال انجام: کلیه وظایف برای کارهایی که شروع شده اند
انجام شد: تمام کارهای انجام شده

اینفوگرافی اسکرام :

اسکرام

۰
amir mohammadbeigi
Author: amir mohammadbeigi

من مینویسم که تو بخونی.....

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من مینویسم که تو بخونی.....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *