دلیل حذف دکمه IGTV از صفحه اول اینستاگرام از زبان مدیران شرکت

اینستاگرام برنامه IGTV را از صفحه اصلی خود حذف کرده است و می گوید تعداد بسیار کمی از کاربران روی آن کلیک کرده اند. کاربران در درجه اول از طریق پیوندهایی از صفحه اصلی و به طور مستقیم از پروفایل سازندگان IGTV به محتوای دسترسی پیدا می کنند.

اینستاگرام همچنین یک برنامه اختصاصی برای IGTV ساخته، اما گزارشی از TechCrunch نشان می دهد که این برنامه نتوانسته در نظر کاربران را جلب کند . فقط ۷ میلیون کاربر از بیش از ۱ میلیارد کاربر اینستاگرامی از زمان راه اندازی آن در ژوئن ۲۰۱۸ این برنامه را دانلود کرده اند!

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : آپدیت جدید اینستاگرام امکانی جدید برای حذف فالوورهایی که کم کارند!

سخنگوی شرکت فیس بوک در مصاحبه ای با TechCrunch اظهار داشت :

“… بیشتر افراد از طریق پیش نمایش در فید ، کانال IGTV در سرچ، پروفایل سازندگان و برنامه مستقل ، محتوای IGTV را پیدا می کنند. تعداد کمی از افراد روی نماد IGTV در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی در برنامه اینستاگرام کلیک می کنند … ما بر اساس این یادگیری ها و بازخورد کاربران این نماد را حذف می کنیم. ” البته کاربران خود هم می توانند آن را بصورت دستی غیرفعال کنند

دلیل استفاده کم از IGTV چیست ؟

یک دلیل احتمالی این قضیه در عدم علاقه به IGTV میتوان این موضوع را بیان کرد که کابران اینستاگران علاقه ای به ضبط، انتشار و همچنین دیدن ویدئوهای طولانی را ندارد . ساخت فیلم های طولانی گران است و اینستاگرام راهی برای درآمدزایی خالقان محتوا عملی نکرده است.

شاید این داستان را باید با Youtube مقایسه کرد که از طریق بارگزاری ویدئوهای طولانی و شخصی ، کاربر می تواند به ازای بازدید بیشتر ویدئوهایش در Youtube درآمدزایی کند .

من این موضوع را با جزئیات بیشتر چند ماه پیش مورد بحث قرار دادم که اینستاگرام برای ایجاد فیلم های بیشتر و طولانی تر به کاربران فشار آورد. تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر موفقیت شرکت وجود ندارد.

کسانی که از تماشای فیلم های IGTV لذت می برند ، می توانند از طریق برگه IGTV در بخش سرچ هنوز به یک قسمت اختصاصی دسترسی پیدا کنند.

همچنین در وبلاگ چین بخوانید : اینستاگرام ، پر طرفدار ترین شبکه اجتماعی

۰
amir mohammadbeigi
Author: amir mohammadbeigi

من مینویسم که تو بخونی.....

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من مینویسم که تو بخونی.....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *