سئو در سال ۲۰۲۰ : آیا امسال شاهد سقوط Google خواهیم بود ؟

سئو در سال 2020

در اکثر کشورهای جهان ، تأکید زیادی بر سئو اول گوگل وجود دارد. سئو در سال ۲۰۲۰ یعنی به دنبال جدیدترین تغییرات در نحوه بهینه سازی وب سایت ها و دستیابی به سطوح بهتر ترافیک جستجوی ارگانیک به Google باشید.

این ممکن است همیشه بهترین راه حل نباشد. بسیاری از موتورهای جستجوگر دیگر وجود دارند که می توانند برند شما را در معرض دید مخاطبان قرار دهند.

بعضی از آنها همیشه وقتی در مورد سئو صحبت می کنیم حتی به ذهن خطور نمی کند چون حتی اسمشان را هم نشنیده ایم . با این حال ، همان اصول بهینه سازی را نیز اعمال می کنند.

هنگام کار در سئو ، مهارت خود را قوی می کنیم. ما در درک مخاطبان خود بسیار عالی می شویم. ما نیازهای محتوای آنها و نحوه جستجو را می دانیم.

و باید این را بدانید که Google تنها موتور جستجوی وب مورد استفاده نیست!

Google ممکن است بزرگترین موتور جستجوی منطقه شما باشد. با این حال ، این تنها موتور جستجوی دنیا نیست و هرکدام از آنها سهم خاص خودشان را دارند.

دلایل بهینه سازی سایر موتورهای جستجو

سئو در سال 2020
سئو در سال ۲۰۲۰

دلایل زیادی وجود دارد که باید در استراتژی SEO شما در سال ۲۰۲۰ به دنبال به غیر از Google یا فراتر از آن باشیم. برای مثال:

سهم Google از بازار به آرامی در حال کاهش است

طبق آمار ، در آوریل ۲۰۱۲ گوگل دارای سهم ۹۱٫۷٪ از بازار بین المللی موتورهای جستجو بوده ، در حالی که در اکتبر ۲۰۱۹ به ۸۷٫۹۶٪ سقوط کرد.

در این مدت ، سهم بازار موتور جستجوی Bing از ۳٫۵٪ به ۵٫۲۶٪ افزایش یافت.

نادیده گرفتن سایر موتورهای جستجو می تواند سایت شما را به سمت رتبه بندی ناچیز در آنها سوق دهد

فقط به دلیل اینکه Google در اکثر بازارها یک بازیگر برتر است ، نباید شما را گول بزند!

تمرکز صرفاً بهینه سازی برای الگوریتم های Google می تواند به معنای فرصت های از دست رفته در سایر موتورهای جستجو باشد.

ممکن است Google آن چیزی نباشد که مخاطب هدف شما بیشترین درگیری را با آن داشته باشد

Google لزوما پرکاربردترین موتور جستجو برای جستجوی بصری یا حتی جستجوی محصول نیست.

بسته به آنچه مخاطبان شما به دنبال آن هستند ممکن است بدان معنی باشد که آنها برای جستجوی به موتور های جستجوی دیگری می روند.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : الگوریتم BERT, ابزار Google در تشخیص سئو

موتورهای جستجو سنتی

سئو در سال 2020
سئو در سال ۲۰۲۰

وقتی در مورد موتورهای جستجو صحبت می کنیم ، بیشتر افراد تنها یا اولین موتور جستجویی را که نام میبرند Google است. ما در اینجا چند نمونه پر طرفدار را مثال می زنیم:

Bing چگونه کار می کند؟

سئو در سال 2020
سئو در سال ۲۰۲۰

مایکروسافت صاحب Bing است. این اولین تلاش مایکروسافت در موتور جستجو نیست .

طبق اعلام Statcounter ، بینگ از دسامبر سال ۲۰۱۹ سهم ۲٫۳۲٪ از بازار موتورهای جستجوگر جهان را در اختیار داشت.

Bing موتور جستجوی پیش فرض مرورگر Microsoft Edge و Internet Explorer است. به همین دلیل ، محصولاتی که توسط مایکروسافت تولید شده اند و یا سیستم عامل مایکروسافت را اجرا می کنند ، Bing را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خواهند داشت.

اگرچه Bing سهم بازار مشابه Google را ندارد ، اما در اینجا محبوبیت جمعیتی وجود دارد.

طبق گفته Statcounter بینگ سهم ۴٫۱۴٪ از بازار موتورهای جستجوگر ایالات متحده ، ۴٫۳۶٪ از موتور موتور جستجوی کانادا و ۶٫۱۱٪ سهم از بازار ایالات متحده را در اختیار دارد.

سهم قابل توجهی از بازارهای جستجوی آسیا و آفریقا برخوردار است. مانند Google ، بینگ قابلیت جستجوی متفاوتی مانند نقشه ها ، پاسخ های فوری و اطلاعات پرواز را دارد.

از ژانویه سال ۲۰۲۰ ، برندها و شرکت ها می توانند یک صفحه نام تجاری را در Bing ایجاد کنند که طبق گفته Bing ، “صفحه ای از نتایج جستجوی زیبا نمایش داده می شود که در وب سایت رسمی ، صفحات رسانه های اجتماعی و حتی گاهی فعالیت های اخیر در رسانه های اجتماعی برجسته است را نمایش می دهد.”

Bing به هیچ وجه در بهبود الگوریتم جستجوی خود از Google عقب نیست. بینگ در نوامبر ۲۰۱۹ فاش کرد که از الگوی BERT در نتایج جستجوی خود قبل از گوگل استفاده کرده است.

تشابهات و تفاوتها

بهینه سازی برای Bing شبیه بهینه سازی برای Google است.

استفاده از BERT در هر دو الگوریتم بدان معنی است که هر دو موتور جستجو در تلاش برای درک بهتر قصد کاربر هستند. این بدان معنی است که چاشنی کلمات کلیدی و کپی نوشته شده ضعیف در Bing هیچ گونه توجهی نخواهد داشت.

دستورالعملهای Bing :

Bing به دنبال محتوا است. با ارائه محتوای واضح ، عمیق و آسان برای یافتن مطالب در وب سایت خود ، ما به احتمال زیاد این مطالب را در نتایج جستجوی Bing نمایه سازی و نمایش می دهیم. “

این بدان معناست که نوشتن مطالب معتبر ، مفید و واضح برای سایت شما در رتبه بندی Bing همانطور که در Google است سودمند خواهد بود.

Yahoo چگونه کار می کند؟

سئو در سال 2020
سئو در سال ۲۰۲۰

موتور جستجوی یاهو زندگیش را به عنوان راهی برای جستجو آغاز کرد.در کنار نتایج حاصل از بینگ ، یاهو از ابزار وب خود “Slurp” استفاده می کند. سهم یاهو در بازار جستجوی جهانی از دسامبر ۲۰۱۹ ۱٫۵۹٪ است.

DuckDuckGo چگونه کار می کند؟

سئو در سال 2020
سئو در سال ۲۰۲۰

DuckDuckGo موتور جستجوگر است که در سال ۲۰۰۸ راه اندازی شد. از اطلاعات جمع آوری شده توسط خود DuckDuckBot از بیش از ۴۰۰ منبع از جمله ویکی پدیا ، بینگ و یاهو استفاده می کند.

در فوریه سال ۲۰۱۹ ، DuckDuckGo اعلام کرد که بیش از یک میلیارد جستجو از طریق موتور جستجوگر آن در هر ماه انجام می شود. DuckDuckGo میانبرهای جستجو به نام “bangs!” را ارائه می دهد که به کاربران امکان جستجو در وب سایت های دیگر را می دهد.

به عنوان مثال ، جستجو در “w! search engine optimization”شما را مستقیماً به صفحه ویکی پدیا در مورد بهینه سازی موتور جستجو می برد.

اطلاعات کمی از خود DuckDuckGo در مورد کارهایی که باید انجام دهیم برای رتبه بندی خوب در نتایج جستجوی آن وجود دارد.

DuckDuckGo ممکن است به نظر یک بازیکن کوچک در رابطه با Google باشد ، با این حال ، در حال رشد است.

طبق آمارهای خاص خود ، در سال ۲۰۱۶ تعداد جستجوها تقریبا ۴،۰۸۶،۲۶۲،۶۶۷ نمایش داده شد که در سایت آن انجام شده است. در سال ۲۰۱۹ ، این تعداد به ۱۵،۰۸۱،۲۱۳،۳۶۱ رسید.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : ابزار بررسی سئو (SEO tools)

Ecosia چگونه کار می کند؟

سئو در سال 2020
سئو در سال ۲۰۲۰

Ecosiaدر حال حاضر ادعا می کند بیش از ۱۵ میلیون کاربر دارد. این موتور جستجو با اهدا بیش از ۸۰٪ از سود خود به سازمانهای غیرانتفاعی متمرکز بر محیط زیست و کاشت درختان ، خود را از بقیه متمایز می کند.

مانند DuckDuckGo Ecosia همچنین ادعا می کند داده های جستجوگرها را به اشتراک نمی گذارد.

Baidu چگونه کار می کند؟

سئو در سال 2020
سئو در سال ۲۰۲۰

با ۶۷ درصد بازار موتور جستجو در چین از دسامبر سال ۲۰۱۹ ، Baidu بزرگترین موتور جستجوی این کشور است. این شرکت بیش از ۸۰٪ سهم بازار جستجوی تلفن همراه را در اختیار دارد.

از بعضی جهات بهینه سازی محتوا برای رتبه در Baidu شبیه به بهینه سازی محتوا در گوگل است. با این حال ، تفاوت های واضحی وجود دارد.

بایدو از توضیحات متا به عنوان یک عامل رتبه بندی استفاده می کند و همچنین از استانداردهای خودش در نتایج جستجو به شدت حمایت می کند. در صورت تلاش برای کسب رتبه در بایدو ، داشتن یک وب سایت ثبت شده چینی نیز بسیار توصیه می شود. محتوای طراحی شده برای رتبه بندی بایدو باید به زبان چینی نوشته شود.

Yandex چگونه کار می کند؟

سئو در سال 2020
سئو در سال ۲۰۲۰

Yandex تنها از نظر سهم بازار موتورهای جستجو در روسیه در رتبه دوم است. بین دو موتور جستجو ، تقریباً ۱۰۰٪ بازار را در اختیار دارند.

Yandex روی عناصر مانند کلمات کلیدی در URL هایی تأکید می کند که Google آن را ندارد. در مقابل ، Yandex به اندازه ساختارهای پیوند داخلی در ارتباط نیست

Yandex در پیدا کردن محتوای جدید کندتر از Google است. برای اطلاع از این مشکل ، صاحبان وب سایت می توانند از Yandex.Webmaster به روشی مشابه با استفاده از کنسول جستجوی Google استفاده کنند.

انواع دیگر موتورهای جستجو

فراتر رفتن از Google همچنین به معنای جستجو در گذشته از موتورهای جستجو سنتی به عنوان بخشی از فعالیت SEO ما است. اندفعه میزبان ما موتورهای جستجو دیگری است که هر سال توسط میلیون ها کاربر استفاده می شود :

Amazon چگونه کار می کند؟

سئو در سال 2020
سئو در سال ۲۰۲۰

SimiarWeb تخمین می زند که میزان ترافیک آمازون در دسامبر سال ۲۰۱۹ به ۲٫۷۳ میلیارد رسیده است. اگرچه در درجه اول پورتال برای خرید محسوب می شود ، اما در اصل موتور جستجو است.

جستجوی آمازون مجموعه ای از لیست محصولات را به شما باز می گرداند. برخی از این لیست ها حمایت مالی می شوند ، برخی دیگر از نظر ارگانیک رتبه بندی می شوند.

جستجوی آمازون بر اساس کلمه کلیدی است. بنابراین ، تحقیق و بهینه سازی کلمات کلیدی مشابه می تواند مانند سایر موتورهای جستجو سنتی تر انجام شود.

الگوریتم آمازون محصولات را براساس ربط و همچنین احتمالاً فروش آنها رتبه بندی می کند. استفاده از کلمات کلیدی در یک لیست به ارتباط با آن کمک می کند. فروش محصولات به افزایش رتبه آنها کمک می کند.

آمازون محصولاتی را به فروش می رساند که فروش خوبی دارند.

YouTube چگونه کار می کند؟

سئو در سال 2020
سئو در سال ۲۰۲۰

یوتیوب ، بیش از دو میلیارد کاربر دارد. در حال حاضر کمتر از ۷٫۸ میلیارد نفر در جهان زندگی می کنند. YouTube بیش از یک چهارم از جمعیت جهان استفاده می شود. همچنین ادعا می کند که هر روز یک میلیارد ساعت فیلم از طریق سیستم عامل آن مشاهده می شود. YouTube در واقع موتور جستجوی کلید واژه است.

برچسب ها ، عناوین و توضیحات همه توسط آپلودکننده ویدیو تنظیم و بهینه می شوند. اینها به افزودن ارتباط با فیلمهای شما برای اصطلاحات جستجوی مورد نظر برای یافتن آنها کمک می کند.

Pinterest چگونه کار می کند؟

سئو در سال 2020
سئو در سال ۲۰۲۰

Pinterest مکانی عالی برای کشف برند شما است. جستجوها هم از طریق کلمات کلیدی و هم با “ذره بین های” Pinterest انجام می شوند.

ذره بین های یک پیشرفت جالب در جستجوی بصری است. در هنگام استفاده از Pinterest با قرار دادن دوربین تلفن خود به یک شیء می تواند پین های مربوطه را در اختیار شما قرار دهد.

Conclusion چگونه کار می کند؟

Google تنها موتور جستجو نیست.

به این نکته باید نوجه کنید که کخاطبان شما با چه موتور جستجوگری در ارتباط هستند و هدفشان چیست و طبق همین فرمت شما باید موتور جستجوی خود را دنبال کنید و خود را در آن ارتقا دهید.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : ۱۰ دلیل اینکه WordPress بهترین CMS برای SEO است

۰
amir mohammadbeigi
Author: amir mohammadbeigi

من مینویسم که تو بخونی.....

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من مینویسم که تو بخونی.....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *