جوانترین کارآفرینان میلیاردر جهان چگونه به ثروت خود رسیدند؟

جوانترین کارآفرینان

به لطف محبوبیت شدید خانواده کارداشیان و نیز داستان عجیب و غریب کمک مردمی برای اینکه کایلی جنر را به جوانترین میلیارد خودساخته جهان تبدیل کنند شاید فکر کنید تنها او جوانترین میلیاردر خود ساخته جهان است.

ولی بد نیست در این مقاله نگاهی به لیستی از کارآفرینان جوان و جوانترین میلیاردرها خود ساخته جهان و ایده هایی که آن ها را به این ثروت افسانه ای رساند برسانیم. شاید شما هم ایده ای به سرتان زد و تبدیل شدید به نفر بعدی لیست میلیاردرهای خود ساخته.

پس در این مقاله با پین استارتاپ همراه باشید.

از بین ۲۲۰۸ میلیاردری که در لیست ثروتمندترین های جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفتند، فقط ۶۳ نفر  آن ها زیر ۴۰ سال سن دارند.
تعداد این میلیاردرهای جوان از مارس ۲۰۱۷ رو به افزایش گذاشت. تا قبل از این تاریخ، فقط ۵۶ نفر از میلیاردرها زیر ۴۰ سال سن داشتند.

تازه واردان به این گروه از ایالات متحده و ۱۷ کشور دیگر هستند.
بیش از نیمی از آن ها (۳۴ نفرشان) کارآفرینان خود ساخته هستند؛ از این ستارگان خود ساخته ی جوان،۲۶ نفر از آن ها ثروت خود را از صنعت تکنولوژی کسب کرده اند.

برخی از آن ها ثروت های ۱۰ رقمی خود را از طریق اپلیکیشن های پیام رسانی، تجارت الکترونیک و ساخت شرکت هایی در به اشتراک گذاری اقتصاد بدست آورده اند و به برخی دیگر این ثروت به ارث رسیده است.

در ادامه به بررسی تعدادی از میلیاردرهای جوان جهان می پردازیم.

مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ
کارآفرینان جوان

 فکر میکنم زاکربرگ را به خوبی بشناسید. این میلیاردر جوان که اکنون ۳۳ ساله است و ثروتی بیش از ۵۵ میلیارد دلار دارد، در سن ۲۱ سالگی در لیست جوانترین میلیاردر جهان قرار گرفت هنوز هم به عقیده خیلی ها جوانترین میلیاردر خود ساخته جهان هست.

حتی با اینکه کایلی جنر از او زودتر به این ثروت رسید، با این حال بسیاری معتقدند او برای بدست آوردن خودش زحمت بیشتری کشیده است تا بانو کایلی.

پس شاید حق او باشد که هنوز هم به عنوان جوانترین میلیارد جهان بشناسیمش.

این روزها نام مارک زاکربرگ مترادف با پول و سرمایه شده است.

شبکه اجتماعی (فیس بوک) که او بنیانگذارش بود، آنقدر قوی بود که نقش کلیدی در انقلاب های تونس، مصر، یمن و لیبی ایفا کرد.

همین نقش پررنگ دلیلی کافی برای محبوبیت صدچندان و در نتیجه سرازیر شدن سرمایه به سمت فیس بوک بود. زاکربرگ بدون هیچ تردیدی و با یک محاسبه سرانگشتی ثروتمندترین جوانی این روزهاست که رازهای موفقیت او ابتکار و تکنولوژی مدرن بوده است.

پاول دورف

کارآفرینان جوان
کارآفرینان جوان

جناب پاول به عنوان Mark Zuckerberg روسیه شناخته می شود (آنها هر دو ۳۳ سال سن دارند). پاول دورف، Vkontakte را (که دومین شبکه بزرگ رسانه های اجتماعی در روسیه بود) در سال ۲۰۰۷ در سن ۲۲ سالگی راه اندازی کرد.

امروزه Vkontakte دارای بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر است. این میلیاردر جوان روسی پس از آنکه از همکاری با سرویس های مخفی روسیه و ارائه اطلاعات رمز نگاری شده ی کاربران Vkontakte امتناع کرد، به دبی رفت و ۱۲٪ از سهام شرکت اش را حدود ۳۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ فروخت.

بیشتر ثروت او نهفته در مالکیت عمده ی پیام رسان تلگرام است.

کایلی جنر

کارآفرینان جوان
کارآفرینان جوان

کایلی را که میشناسید. خواهر کوچک کیم کارداشیان و یکی از جوانترین میلیاردهای جهان که به گفته خودش تمام ثروتش را خودش بدست آورده است! ثروت او زمانی که تنها ۲۱ سال داشت به یک میلیارد دلار رسید.

در سال ۲۰۱۸ او یک شرکت خرده فروشی محصولات زیبایی به نام اولتا را راه اندازی کرد که در عرض ۶ هفته بیش از ۵۵ میلیون دلار فروش داشت.

گفته می شود که این شرکت بیش از ۹۰۰ میلیون دلار از ثروت کایلی جنر را شامل می شود.کایلی یک شرکت تولید کننده لوازم آرایش به نام کایلی کازمتیکس دارد که در زمینه تولید کیت های آرایش لب فعالیت می کند.

هر کدام از این کیت های آرایشی حدود ۲۹ دلار قیمت دارند.کایلی دو برند لاک ناخن هم دارد دارد.

علاوه بر این او از برنامه های تلویزیونی و تبلیغات هم ۶۰ میلیون دلار درآمد داشته است. همچنین کایلی و کندال یک خط تولید لباس به نام Pacsun دارند که مقداری از ثروت او را تامین می کند

جان کالیسان

کارآفرینان جوان
کارآفرینان جوان

جان کالیسان که فقط ۲۷ سال سن دارد ۱ میلیارد دلار ثروت دارد.

او مانند خیلی دیگر از ثروتمندان جهان، تحصیل در دانشگاه هاروارد را رها کرده بود تا کسب و کار  در سال ۲۰۱۱ به همراه برادرش پاتریک شرکت استرایپ را تأسیس کرد که در زمینه ی پرداخت آنلاین فعالیت دارد.

در سال ۲۰۱۶ شرکت استرایپ یک دوره سرمایه گذاری به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار را به پایان رساند و به این ترتیب ارزش آن به ۹٫۲میلیارد دلار رسید.

ایوان اشپیگل

کارآفرینان جوان
کارآفرینان جوان

بنیانگذار اسنپ چت و مدیر عامل این شرکت در سال ۲۰۱۳ و در سن ۲۳ سالگی به یک میلیونر تبدیل شد.

دو سال بعد سرمایه سهام او در اسنپ چت به ۱ میلیارد دلار رسید و او را به یک میلیارد کارآفرین ۲۵ ساله تبدیل کرد.

تخمین زده می شود سرمایه خالص کنونی او مبلغ ۲ میلیارد دلار باشد. شاید به لطف همین ثروت بود که او توانست با میراندا کر مدل زیبا و محبوب ویکتوریا سیکرت نیز ازدواج کند!

همچنین بخوانید: ۱۰ اشتباهی که افراد ثروتمند و موفق هرگز مرتکب نمی شوند!

الیزابت هولمز

کارآفرینان جوان
کارآفرینان جوان

 در سال ۲۰۱۴ و در ۳۰ سالگی، این کارآفرین آمریکایی به خاطر استارت آپ اندازه گیری و تست خون خود به ثروتی ۴.۵ میلیارد دلاری دست یافته بود.

اما نکته جالب این است که ثروت او آنچنان هم دوامی نداشت و به طرز غم انگیزی از بین رفت.

موسسه او یا همان ترانوس و خود شخص الیزابت موسس آن به جرم تقلب جریمه شدند و این شرکت مجبور شد آزمایشگاه های خود را تعطیل کند.

در نهایت هولمز از سمت مدیر عاملی کنار گذاشته شد. در جولای سال ۲۰۱۶ هولمز از فعالیت در صنعت تست های آزمایشگاهی به مدت ۲ سال منع شد.

در ماه اکتبر ترانوس فعالیت های آزمایشگاهی و مراکز سلامت خود را تعطیل کرد. در ماه مارس ۲۰۱۸ ترانوس، هولمز و بالوانی به جرم کلاه برداری های بزرگ متهم شدند.

هولمز قبول کرد از مسائل مالی و نیز کنترل رأی گیری شرکت کناره رود، ۵۰۰ هزار دلار جریمه بپردازد و در نهایت ۱۸٫۹ میلیون دلار سهام ترانوس را بازگرداند.

علاوه بر این اجازه ندارد تا ۱۰ سال مدیریت شرکت های عمومی را به دست بگیرد.

با این حال او اجازه یافت در سمت مدیرعامل ترانوس باقی بماند.

در نهایت در ۱۵ ژوئن شرکت اعلام کرد الیزابت هولمز از مقام مدیرعاملی کنار گذاشته شد. به تازگی ترانوس از پایان فعالیت های خود خبر داد تا رویایی که هولمز در سر داشت پایان یابد.

سرگی برین

کارآفرینان جوان
کارآفرینان جوان

شاید یکی از افرادی که واقعا حقش بود میلیاردر شود همین آقای سرگی برین باشد.

او کهیکی از بنیان گذاران گوگل بود در سال ۲۰۰۴ و در سن ۳۱ سالگی میلیاردر شد و از آن سال به بعد نیز هر ساله اسمش همچنان در لیست میلیاردرهای جهان باقی مانده است.  

گوستاو ماینار ویتزو

کارآفرینان جوان
کارآفرینان جوان

گوستاو ماینار ویتزو ۲۴ ساله ثروتی به ارزش ۱٫۹ میلیارد دلار دارد؛ او مالک نیمی از سهام شرکت سالمار است که در زمینه ی پرورش ماهی فعالیت می کند و یکی از بزرگ ترین پرورش دهندگان ماهی قزل آلا در دنیا است. گفتنی است؛ پدر گوستاو مدیر حال حاضر سالمار در سال ۲۰۱۳ این سهام را به پسرش هدیه داد.

سین پارکر

کارآفرینان جوان
کارآفرینان جوان

سین پارکر ۳۶ ساله، کارآفرین آمریکایی که رئیس مؤسسان فیس بوک بود، توانسته است به ثروتی حدود ۲ میلیارد دلار برسد.

او شرکت هایی چون napster را تأسیس کرد. سین پارکر که یک تاجر در عرصه تکنولوژی است، از جمله جوانترین ثروتمندان حال حاضر دنیا محسوب می شود.

یوشیکازو تاناکا

کارآفرینان جوان

یوشیکازو تاناکا موسس ۳۹ ساله شبکه اجتماعی Gree، بزرگترین شبکه اجتماعی ژاپن است و ثروت ۱٫۱ میلیارد دلاری دارد.

محبوبیت شبکه اجتماعی او در حدی است که برخی معتقدند شاید روزی جا پای زاکربرگ و فیس بوک بگذارد و صدرنشین جدول ثروتمندترین ها شود.

در وبلاگ پین بخوانید: پنج راز طلایی ایلان ماسک برای موفقیت در کسب و کارهایش

۰
nastaran zareie
Author: nastaran zareie

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *