۷ راه بهبود سئو از زبان برترین متخصصان محتوا در سال ۲۰۲۰

راه بهبود سئو

این یک راز پوشیده نیست که Google عاشق به روز کردن الگوریتم های سئو خود است. ، در طول یک سال ، ممکن است متخصصان Google بیش از ۵۰۰ تغییر در الگوریتم های محتوا خود ایجاد کنند!

SEO به معنای بهینه سازی محتوا شما است ، بنابراین در نتایج جستجوهای صورت گرفته بیشتر محتوای مورد نظر را به نمایش می گذارد. و هنگامی که چیزی را با SEO از دست می دهید ، محتوای شما نیز ممکن است از بین برود .

اما اگر آن را به درستی بدست آورید ، می توانید از مزایای افزایش ترافیک استفاده کنید ، که منجر به تبدیل بیشتر ، بهبود در رنک و افزایش فروش می شود. قاعدتا هر شغل و کسب و کاری می خواهد ترافیک ، پیشرو و فروش بیشتری داشته باشد ، درست است؟

عوامل رتبه بندی جستجوگرها طی سال های متفاوتی تغییر کرده است . تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو که حتی ۵ سال پیش کارا و موثر بوده اند ، امروز آن را کاهش نمی دهند و ناکارآمد شده اند.

در این مقاله ۲۰ نظر کارشناسی متخصصان سئو جمع آوری شده است تا در سال جدید بتوانید با بهره گیری از این نکته ها جایگاه کسب و کاری خود را ارتقا دهید.

برای این نکات جالب سئو آماده هستید؟ بیایید شروع کنیم!

۱- بروی تجربه کاربرانتان تمرکز کنید

راه های بهبود SEO
بهبود سئو

اولین کارشناس ما برایان دین از Backlinko است.

برایان در مورد اهمیت سیگنال های تجربه های کاربران در رتبه بندی موتورهای جستجو صحبت می کند. قبلاً از گوگل شنیده ایم که RankBrain سومین عامل مهم رتبه بندی است و این روند نه تنها ادامه خواهد یافت بلکه حتی در سال ۲۰۲۰ نیز مهمتر می شود.

اگر در مورد RankBrain چیزی نشنیده اید ، شما تنها نیستید ؛ به نظر می رسد چیزی مستقیم از داستان های علمی تخیلی است واین یک سیستم یادگیری ماشینی است که به Google کمک می کند تصمیم بگیرد که صفحات در نتایج جستجو چه رتبه بندی پیدا می کنند. بنابراین ، شاید این بحث کمی علمی باشد!

به بیان ساده تر ، RankBrain نحوه تعامل کاربران با نتایج جستجو را مشاهده می کند و نتایج را بر اساس آن رتبه بندی می کند. اگر کاربران روی یک نتیجه کلیک کنند و بلافاصله از سایت خارج شوند ، سایت شروع به از دست دادن رتبه بندی می کند. اما اگر کاربران روی نتیجه کلیک کنند و وقت خود را در سایت بگذرانند ، سایت شروع به بدست آوردن رتبه بندی می کند.

پایه و اساس همه چیز بر اساس تجربه کار کاربران با سایت است.

برایان توصیه می کند که کلمات کلیدی را بهینه سازی کنید تا هنگام بهینه سازی موتور جستجو و RankBrain بیشترین بهینه سازی را بدست آورید. او می گوید ، “وقتی صفحه خود را در یک کلیدی و واژه بهینه می کنید (و آن صفحه را عالی می کنید) ، RankBrain به طور خودکار شما را برای آن اصطلاح رتبه بندی می کند .

حالا RankBrain دقیقا چکاری انجام میدهد ؟

علاوه بر بهینه سازی کلمات کلیدی ، RankBrain به بررسی موارد زیر می پردازد:

 • زمان ساکن شدن : مدت زمانی که یک بازدید کننده در سایت شما می ماند (بیش از ۳ دقیقه زمان ساکن شدن خوب است).
 • Click-Through Rate: درصد جستجوگرانی که بر روی نتیجه جستجو شما کلیک می کنند.

همچنین بخوانید :کلمات کلیدی رمز موفقیت یک محتوا

۲- حواستان به صفحه اول سایتتان باشد

راه های بهبود SEO
بهبود سئو

در مرحله بعد ، اندی کرستودینا ، نظر بنیانگذار و مدیر ارشد بازاریابی Orbit Media را در اختیار داریم.

اندی توصیه می کند به دنبال پست هایی باشید که تقریبا رتبه بالایی دارند و بازنویسی مجدد آنها را انجام می دهید. شما می توانید این پست های را در Google Analytics در قسمت Acquisition و سپس Search Console و بعد Queries یک فیلتر پیشرفته را برای نمایش عباراتی در نظر بگیرید که موقعیت میانگین (رتبه) شما بالاتر از ۱۰ باشد .

راه های بهبود SEO
بهبود سئو

حالا بروی آن مقالات تغییرات اساسی انجام دهید. جزئیات ، مثالها ، پاسخها ، آمارها ، تصاویر ، نقل قول های مشارکت کننده و هر چیز دیگری را که به یک قطعه بهتر میتواند تبدیل شود را اضافه کنید.

در اینجا ۳ روش برای عملی تر کردن این تاکتیک آورده شده است:

 • تمام رتبه های صفحه را بررسی کنید .
 • در هنگام بازنویسی ، توجه کنید که در انتهای صفحه جستجوی نتایج ، بخش “افراد نیز می پرسند” و “جستجوهای مرتبط” در پایین صفحه حتما آورده شود.
 • این کار را به عنوان یک ممیزی بازاریابی محتوا به طور منظم و سه ماهه انجام دهید.

۳- از بارگذاری ویدئوهای تاثیر گذار غافل نشوید

راه های بهبود SEO
بهبود سئو

Shilpa Shah ، بنیانگذار شرکت Hummingbird Web Solutions می گوید : بازاریابی ویدیویی می تواند منبع بزرگی برای گرفتن ترافیک باشد ، اما برخی از بازاریاب ها هنوز از پتانسیل های آن غافل هستند.

Shilpa بر این موضوع تأکید می کند که یکی از بهترین نکات مربوط به جستجوگرها ،توجه به اهمیت کیفیت بیشتر از کمیت است : فقط به این دلیل که شما تعداد زیادی صفحه و مطلب را هر روزه بارگذاری می کنید همیشه به این معنی نیست که سایت شما حجم بیشتری از ترافیک ارگانیک را به خود جلب کند.

او صاحبان سایت را ترغیب می کند تا از پست های کم عمق در وبلاگ هایی که دارای تعداد کم کلمه یا محتوای سطحی هستند، خلاص شوند و “به جای آن تمرکز خود را بر روی محتوای معناداری که واقعاً جذاب است ، مترکز کنند و باعث شوند که هر بازدید کننده بخواهد مقاله را کامل بخواند. “

همچنین ، محتوای ویدئویی دارای پتانسیل زیادی است که برای سئو بسیار عالی است و باعث جذب کاربر خوب می شود. این احتمال وجود دارد که کاربر شما به سرعت یک فیلم ۱ دقیقه ای را اجرا کند اما ممکن است صبر نداشته باشد مقاله ۱۰۰ کلمه ای شما را بخواند.

فیلم آنلاین اهمیت زیادی دارند و روز به روز مهم تر می شوند. سیسکو پیش بینی کرده است که فیلم های آنلاین تا سال ۲۰۲۱ ۸۰٪ از کل ترافیک آنلاین را تشکیل می دهد و ۴۳٪ از مردم می گویند که حتی محتوای ویدیویی بیشتری را می خواهند!

در اینجا نحوه بهینه سازی محتوای ویدیوی برای شما آورده شده است:

 • عنوان و توضیحات را در فیلم های قدیمی تر را به روز کنید تا قابل جستجو و مرتبط باشید.
 • کیفیت صدا و فیلم و همچنین گرافیک و تصاویر را بهینه کنید.
 • فیلم ها را در بقیه محتوای سایت خود ادغام کنید.

همچنین بخوانید : راهنمایی بر تولید محتوا

۴- رتبه بندی برای Snippets

راه های بهبود SEO
بهبود سئو

اول توضیحی درباره Snippets بدم که Snippets به پاراگراف ها یا قسمت و محتوا جذاب یک مقاله یا یک نوشته و یا حتی یک روزنامه می گویند.

کمی بیشتر از ۱۱٪ از نتایج جستجوها ویژگی Snippets را دارند. این نتایج زمانی به نمایش در می آیند که شما موضوعی را در گوگل و موتورهای جستجو سرچ می کنید و می توانید آن را مهمولا بعد از عنوان تبلیغات و قبل از نتایج جستجو به نمایش در می آید.

راه های بهبود SEO
بهبود سئو

ترفند بسیار زیباییست ، بیایید از A.J. Gherich و دوستان ما در SEMRush در مورد چگونگی بهینه سازی محتوا شما از آنها اطلاعات بیشتری بدست بیاریم.

A.J. Ghergich ، بنیانگذار آژانس بازاریابی Ghergich & Co. ، با همراهی SEMRush بروی یک تحقیق بزرگ از ۶٫۹ میلیون Snippets که از بیش از ۸۰ میلیون کلمه کلیدی در کنار هم تشکیل شده اند.

در اینجا چند روش برای بهینه سازی محتوای شما برای Snippets آورده شده است:

 • واضح و مختصر باشید.
 • برای اسکن و سرچ آسان از هدرها استفاده کنید.
 • تعامل اجتماعی را حفظ کنید.
 • از منابع و لینک های خارجی قوی استفاده کنید.

۵- ایجاد محتوای جامع ، معتبر ، همیشه سبز

راه های بهبود SEO
بهبود سئو

در این قسمت نظرات Steve Rayson میدرعامل BuzzSumo را داریم :

BuzzSumo در گزارش محتوای خود در سال ۲۰۱۸ ، ۱۰۰ میلیون مقاله منتشر شده در سال ۲۰۱۷ را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و چیزهای بسیار جالبی را در مورد اشتراک اجتماعی ، پست های ویروسی و نوع محتوا یافت که قدرت ماندگاری بالایی دارند.

برای شروع، در ۳ سال گذشته ، اشتراک محتوا در شبکه های اجتماعی به نصف کاهش یافته است. این تا حدودی ناشی از اشباع محتوا است (هر روز ۳ میلیون پست وبلاگ منتشر می شود) و بخشی نیز به دلیل افزایش اشتراک محتوای خصوصی (مردم پیام های خصوصی به اشتراک می گذارند و در صفحات اصلی منتشر نمی کنند).

۲ روش عالی برای نشان داده شدن شما در موتورهای جستجو وجود دارد که دارای محتوای عمیق ، معتبر و همیشه سبز در سایت خود هستید:

تولید محتوای بلند داشته باشید ( محتوای طولانی تر (حداقل ۲۰۰۰ کلمه) )

از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید. اینها کلمات کلیدی یا عباراتی هستند که به شدت با موضوع پست شما مرتبط هستند. برای آشنا شدن با این موضوع بهتر است سری به سایت lsigraph بزنید.

همچنین بخوانید : محتوا پادشاه است!

۶- تا می توانید کاربران را درگیر کنید

راه های بهبود SEO
بهبود سئو

Max DesMarais یک متخصص SEO و PPC برای Vital است ، یک آژانس بازاریابی دیجیتال و PPC که در خدمات مدیریت محتوا PPC تخصص دارد. تخصص او تمرکز روی مشارکت کاربران است.

در اینجا چند روش عالی برای افزایش حداکثر مشارکت کاربر در پست های شما آورده شده است:

 • خواندن محتوا آسان باشد. محتوا ، عناوین ، پاراگراف های کوتاه و تصاویر مربوطه استفاده کنید تا صفحه برای جذب و افزایش زمان کاربر در صفحه آسان تر باشد.
 • پیوندها و پیشنهادات بسیار مرتبط را در صفحه قرار دهید. ارائه لینک های داخلی مربوطه که به سؤال خواننده پاسخ خواهد داد. این اغلب می تواند نرخ خروج از سایت شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و کاربران را به سمت سایت شما سوق دهد.
 • از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید و به سؤالات دیگری پاسخ دهید که ممکن است کاربران پس از مشاهده محتوا به آنها فکر کنند.
 • برای جذب کاربران به چندین روش دسترسی داشته باشید شامل : تصاویر ، اینفوگرافیک ها ، فیلم و متن ا، این ها توجه خوانندگان را به خود جلب می کنند و آنها را بیشتر درگیر محتوا می کنند.

با استفاده از این تاکتیک ها اطمینان حاصل می شود که صفحات شما برای خوانندگان بسیار با ارزش است و موتورهای جستجو این صفحات را به عنوان محتوایی با کیفیت بالا علامت گذاری می کنند.

۷- در نمایه سازی موبایل متمرکز شوید

راه های بهبود SEO
بهبود سئو

برای این نکته ، ما می خواهیم مستقیماً از منبع محتوا مطلع شویم: Google

اول ، “نمایه سازی موبایل ” چه معنایی دارد؟ کاملاً ساده ، این بدان معنی است که Google اکنون نسخه موبایل سایت شما را نسخه اصلی سایت شما می داند.

سایتی را تصور کنید که کاربران آن را در دستگاهی بغیر از لب تاب و کامپوتر ها سرچ می کنند ، مثلا در موبایل ها و تبلت ها و سایت به درستی در موبایل به نمایش در نیاید و این آغاز دردسر برای سئو خواهد بود.

اگر سایت شما از نظر موبایل مناسب نیست ، رتبه شما ممکن است مورد تأثیر قرار بگیرد ؛ به یاد داشته باشید که تجربه کاربر بسیار مهم است.

اگر نسخه موبایل شما در حال حاضر از URL “m” استفاده می کند ، مانند “m.optinmonster.com” ، Google توصیه می کند که به یک سایت کاملاً پاسخگو تغییر دهید.

به این ۱۴ نکته کلیدی سئو حتما توجه کنید :

راه های بهبود SEO

در این بخش ، ما ۱۴ نکته SEO را به اشتراک می گذاریم که می توانید برای تقویت سئو خود به راحتی از آنها استفاده کنید.

 • عناوینی بنویسید که برای احساسات جستجوگرها جذاب باشد.
 • از کلمات قوی در عناوین خود استفاده کنید تا واکنش جستجوگرها را برانگیزد.
 • برای جلب توجه پرانتز یا براکت در عناوین خود قرار دهید.
 • یک توضیحات متا قوی بنویسید که پست شما را جدا می کند.
 • یک سری از کلمات کلیدی را مثل قلاب برای کاربران خود تعریف کنید.
 • پاراگرافهای مقدماتی را جذاب بنویسید.
 • از لینک های داخلی استفاده کنید تا بازدید کنندگان به سمت مطالب مرتبط دیگر در سایت خودتان بروند.
 • یک صفحه ۴۰۴ سفارشی ایجاد کنید (اگر صفحه درخواستی یافت نشد) نمایش داده شود تا بازدید کنندگان بتوانند آنچه را که در سایت شما جستجو می کنند پیدا کنند.
 • استفاده از پیوند به سایتهای دیگر و مطالب مرتبط جهت تشویق روابط (و بک لینک).
 • یک SSL نصب کنید و لینک سایت را به HTTPS ببرید تا حس اطمینان به کاربرانتان داده شود.
 • اگر این کار برای تجارت شما منطقی است ، سایت خود را در Google My Business تنظیم کنید تا مشروعیت خود را نشان دهد.
 • برای افزایش سرعت سایت ، تصاویر خود را فشرده و بهینه کنید.
 • از ردیابی سایت خود استفاده کنید تا دریابید که بازدید کنندگان در حال کاهش یا افزایش هستند. ما Google Analytics را توصیه می کنیم (اگر از WordPress استفاده می کنید MonsterInsights ضروری است).
۰
amir mohammadbeigi
Author: amir mohammadbeigi

من مینویسم که تو بخونی.....

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من مینویسم که تو بخونی.....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *