۵ استارت آپ برتر حوزه سلامت زنان در سال ۲۰۱۹

انجمن سلامت زنان اخیراً این خبر را منتشر کرده است . ممنوعیت سقط جنین جدید در آلاباما این واقعیت را روشن می کند که در سال ۲۰۱۹ دسترسی به معالجات پزشکی ویژه برای زنان امریست که هنوز کامل میسر نشده است. از این بدتر ، نشان داد که دسترسی به مراقبت زنان منوط به نوسانات سیاسی است و حتی سیستمهای حقوقی غربی نیز بعضی اوقات از ارائه ضمانت کافی برای زنان برای ارائه خدمات پزشکی مخصوص بانوان کم کاری کرده است.

در جائیکه سیاست و دولت هنوز درگیر مبارزه هستند ، فناوری ممکن است راهی برای کمک به پیدا کند. به ویژه ، استارتاپ های femtech . اصطلاح femtech به طیف نوظهور فن آوری های دیجیتال متمرکز است که به طور خاص روی سلامت زنان متمرکز شده است. بیشتر بازار در حال حاضر شامل دستگاهها و ابزارات پوشیدنی و رابط های گوشی هوشمند ، دستگاههای پزشکی و محصولات بهداشتی است. این محصولات ، سیستم عامل ها و تکنیک ها در جهت گسترش دسترسی زنان به مراقبت های بهداشتی در مقیاس جهانی ، توانمندسازی و همچنین آموزش زنان است ».

Syrona Women

سلامت زنان

در سال ۲۰۱۷ در لندن تأسیس شد ، سیرونا یک سیستم عامل دیجیتال femtech است که به زنان کمک می کند تا از طریق اشتراک ، سلامت خود را در خانه کنترل کنند. این اپلیکیشن قادر به نظارت بر مسائل زنان در سه زمینه است : باروری ، اندومتریوز و سرطان های زنان. هدف سیرونا این است که زنان را در سراسر جهان توانمند کند تا سلامت خود را از طریق تعامل هوشمندانه نرم افزار و سخت افزار تحت کنترل قرار دهند. اولین محصول آن یک آزمایش باروری است ، اما آزمایشاتی که برای تعیین آندومتریوز و خطر ابتلا به سرطان های زنان انجام می شود. تاکنون ، سیرونا در طول سه دور ، مجموعاً ۶۳٫۶ هزار دلار سرمایه گذاری داشته است.

Super Izzy AI 

سلامت زنان

این بار هوش مصنوعی به کمک سلامت زنان آمد!

Super Izzy AI که در سال ۲۰۱۶ در برلین تأسیس شد ، بر اساس جمع آوری داده های قبلی که از طریق اسناد و پزشکان منخصص جمع آوری شده است مشاوره بهداشتی شخصی را برای زنان ارائه می دهد. مأموریت اصلی این است که زنان را آگاه تر کرده و در عین حال با ننگی که با مشکلات بهداشتی زنان همراه است مبارزه کند. این شرکت استدلال می کند که “تابوها در مورد سلامت زنان منجر به آگاهی کم ، ایجاد خطرات قابل توجهی برای سلامتی” (به عنوان مثال STI ، سرطان) می شود. این اپلیکیشن از زمان راه اندازی بیش از ۱ دور ۲۴۰ میلیارد یورو سرمایه جمع آوری کرده است.

Grace Health

سلامت زنان

Grace Health استارتاپ مستقر در استکهلم می باشد که شعر آنها “سلامت زنان را در جیب همه زنان قرار دهیم ” است . از جمله خدماتی که Grace Health قادر به ارائه آنها می باشد عبارتند از: ردیابی دوره های قاعدگی ، ارسال اعلان های مربوط به باروری ، پیگیری و نظارت بر علائم ، ردیابی احساسات و انرژی ، پاسخگویی به هرگونه سؤالی درباره سلامت زنان. این استارتاپ بیش از ۳۰۰ میلیون یورو برای دو دوره سرمایه گذاری جمع آوری کرده است.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : استارت آپ هایی که به آرامی شما را شکل می دهند!

KaNDy Therapeutics

سلامت زنان

KaNDy Therapeutics یک شرکت در نظارت بالینی بین المللی در بین مردم است که در زمینه زنان این شرکت دارویی با نام NT-814 ارائه شده است که کاربرد آن برای ارائه خدمات علائم یائسگی (PMS) است. این اپلیکیشن به بانوان کمک می کند تا بتوانند با علائم متعدد یائسگی از قبیل تب کردن و بیدار شدن از خواب شبانه را تحت کنترل خود بگیرند . KaNDy Therapyics مبلغ چشمگیر ۲۵ میلیون پوند جذب سرمایه داشته است.

WOOM

سلامت زنان

بین ۱۷ تا ۲۵ درصد زوجین با مشکلات ناباروری مبارزه می کنند. کللیا مورالس و لورنس فونتینوی WOOM را تأسیس کردند ، هر دو در تصور با چالش هایی روبرو بودند. به همین دلیل آنها WOOM را به عنوان راه حل ارائه کردند – یک برنامه مبتنی بر داده ها که به منظور به حداکثر رساندن شانس بارداری طراحی شده است. برنامه WOOM توصیه های شخصی ، تقویم چرخه های قاعدگی را محاسبه می کند ، شانس بارداری روزانه را محاسبه می کند و از طریق یک بستر خدمات باروری ، پشتیبانی مستمر را در اختیار کاربران قرار می دهد. از زمان تأسیس در سال ۲۰۱۶ ، این استارتاپ در مجموع ۱٫۳ میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرده است. این برنامه را می توانید در فروشگاه های Apple و Google Play دانلود کنید .

۰
amir mohammadbeigi
Author: amir mohammadbeigi

من مینویسم که تو بخونی.....

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من مینویسم که تو بخونی.....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *