در یک روز کاری به سبک ایلان ماسک چه می گذرد؟

ایلان ماسک بنیانگذار Tesla و SpaceX به طور کلی یک هفته کاری کامل را در هر دو شرکت خود سپری می کنند ، ایلان درعرض ۵ دقیقه ناهارش را می خورد و آدمیه که شما نمی تونید تو تایمی که سرکاره تماس تلفنی باهاش داشته باشید و شاید دلیل طلاقش از امبر هم همین بوده!

بنابراین جای تعجب ندارد که زندگی روزمره ایلان ماسک کاملا اصولی و برنامه ریزی شده باشه.

یک روز کامل در کنار ایلان ماسک :

 ایلان ماسک

طبق عادت معمول خود صبح ها خیلی زود از خواب بلند می شود و فکر می کند بهترین ساعت بیدار شدن برای یک مدیر با سبک زندگی او ساعت ۶ صبح است.

ایلان ماسک معمولاً از صبحانه صرف نظر می کند. گاهی اوقات در بهترین حالت ممکنه برای صبحانه قهوه و املت را در نظر بگیرد.

یکی از عادت های روزانه که در مصاحبه با Reddit گفت، دوش گرفتن روزانه است که به گفته خودش فرصتی است تا برای بقیه روزش تصمیم گیری و برنامه ریزی داشته باشد.

 ایلان ماسک

ایلان ماسک برنامه ریزی دقیقی برای روز خود دارد تا جایی که ساعات روزانه خود را به بخش های ۵ دقیقه ای تقسیم می کند!! یک کارآفرین معمولا در هفته بین ۸۵ تا ۱۰۰ ساعت کار میکند و ایلان ماسک ۸۰درصد از زمان خود را در سرکار صرف مهندسی و طراحی می کند.

 ایلان ماسک

دو روز از زندگی ایلان ماسک یکسان نیست. او دوشنبه و جمعه را در SpaceX در لس آنجلس می گذراند. روزهای سه شنبه ، چهارشنبه و پنج شنبه ، برای کار در تسلا راهی منطقه خلیج سانفرانسیسکو می شود. کوارتز تخمین می زند که او به طور متوسط ۴۲ ساعت در هفته را در تسلا و ۴۰ ساعت در هفته در SpaceX می گذراند. او همچنین در ماحبه با Y Combinator گفت که او معمولاً تقریباً نیمی از روز را در کار بر روی هوش مصنوعی OpenAI می گذراند.

 ایلان ماسک

در آخر هفته ها ، برنامه متغیره . روزهای شنبه معمولاً در مسافرت یا اقامت در عمارت او صرف می شود. روز شنبه ، ایلان ماسک یا در SpaceX کار می کند و یا روزش را با پنج پسر خردسال خود می گذراند. ایلان ماسک در مورد بچه هایش در سال ۲۰۱۳ گفت: “چیزی که تلاش می کنم این است که بتوانم در کنار آنها باشم وحتی اگر از طریق ایمیل زدن به آنها باشد. می توانم در کنار آنها باشم و هم همزمان در حال کار باشم … اگر این کار را نکنم ، نمی توانم کارم را تمام کنم!!! “

 ایلان ماسک

وقتی صحبت از غذا می شود ، یکی از موارد مورد علاقه ایلان ماسک رژیم غذایی کوک است که به لطف برخی از عناصرمفید شناخته شده آن ، او توانست مصرف سودا و نوشیدنی های قندی را قطع کند .

او علی رغم زندگی پر مشغله ، وقت کافی را برای خواندن اختصاص می دهد. برخی از عناوین مورد علاقه ایلان ماسک شامل کلاسیک فانتزی “ارباب حلقه ها” ، زندگینامه های مبتکران مانند بنیامین فرانکلین و آلبرت انیشتین و یک کتاب تاریخ مبهم ۸۷ ساله در مورد ماجراجویان به نام “دوازده نفر در برابر خدایان” است.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : احد عظیم زاده کارآفرین ایرانی

۰
amir mohammadbeigi
Author: amir mohammadbeigi

من مینویسم که تو بخونی.....

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من مینویسم که تو بخونی.....

۱ دیدگاه

  1. خیلی مقاله خوبی بود. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *