مارلبرو (MARLBORO) جذاب‌ترین برند سیگار جهان را بیشتر بشناسید

مارلبرو بزرگترین تولید کننده سیگار در جهان و متعلق به شرکت فیلیپ موریس از زیر مجموعه گروه آلتریا , برای آشنایی با این برند معروف سیگارت در این مقاله همراه ما باشید.

marlboro
marlboro

تاریخچه مارلبرو :

نام برند مارلبرو از یک خیابان در لندن گرفته شده بود که کارخانه بریتانیایی ساخت سیگار مارلبرو در آنجا مستقر بود .فیلیپ موریس برند مارلبرو را در سال ۱۹۰۸ با نام تجاری “Marlborough” به معنای “مورد علاقه خانمها” به عنوان یک سیگار زنانه و با شعار “ملایم مثل ماه می” از مالک بیریتانیایی آن خریداری کرد . در آن سال ها جامعه ی آمریکا دستخوش تغییراتی شده بود و بانوان به دنبال احیای حقوق زنانه شان ، با بروز دادن رفتارهای مردانه پرداخته بودند، پس در واقع سیگار کشیدن به عنوان یک رفتار مردانه در حال رشد بود و زنان آمریکایی برای بروز رفتارهای مردانه به سیگار علاقه ی زیادی نشان می دادند.  و البته که فیلیپ موریس باهوش نیز به راحتی این موضوع را درک و شناخته بود .

marlboro
marlboro

تاسیس مارلبرو :

سال ۲۰۰۲ صدمین سالگرد تاسیس شرکت فیلیپ موریس بود. شرکت درسال ۱۹۰۲ ابتدا به عنوان یک شرکت تنباکوی کوچک در شهر نیویورک افتتاح شد. در دهه ۶۰ فیلیپ موریس در بین ۶ کمپانی موجود در امریکا کوچک‌ترین آنها بود. در سال ۱۹۸۳ (PM USA (Philip Morris USAتبدیل به بزرگتر Kraft نیز از آن وی گردید. وی این دو شرکت را در هم آمیخت و Kraft General Foods را به عنوان بزرگترین شرکت غذایی ایالات متحده بوجود آورد. در سال ۱۹۹۰ مجله Fortune فیلیپ موریس را به عنوان دومین شرکت پرافتخار USل ۲۰۰۰ بیش از ۵۰٪ بازار تنباکو را به خود اختصاص داد. در سال ۲۰۰۲ سهامداران شرکت فیلیپ موریس تصمیم به تعویض نام شرکت به Altria Group گرفتند.!!!

marlboro
marlboro

حمایت ازبق ۱۹۷۲ و با تیم BRM آغاز شد. مارلبرو همچنین در زمینه موتو ریسینگ نیز شهرت دارد. شهرت مارلبرو در این زمینه در سال ۱۹۷۲ با قهرمانی تیم BRM در مسیر خیس رالی Monaco Grand Prix آغاز شد. در این سال مارلبرو قرارداد خود با این تیم را فسخ با با تیم مشهور McLaren مشارکت نمود. این تیم اولین جام قهرمانی سازندگان را برای مارلبورو به ارمغان آورد. این تیم تا سال ۱۹۷۸ موفق بود طی این سالها در مسابقه دیگری James Hunt نیز قهرمان شد.

نوع برندینیگ مارلبرو :

برندینگ برند مارلبرو در سال ۱۹۲۴ پس آنکه فیلیپ موریس شکست و زیان های زیادی از برند Marlborough   متحمل شد شروع شد . فیلیپ موریس در آن سال تصمیم انجام به تحقیقات وسیعی از بازار ، شناخت دلایل شکست برند ، ری برندینگ و طراحی کمپین های فروش گرفت و برای این کار با لئو برنت دست به همکاری داد.

این همکاری موجب نتایج شگفت آوری چون فروش چند صد برابری و کسب بخش زیادی از سهم بازار برند مارلبرو در سال های بعد شد بطوریکه که نتایج آن ها تا کنون قابل مشاهده است ( از سال ۱۹۷۲ تا کنون بهترین فروشنده ی سیگار در جهان برند مارلبرو می باشد)

پس از بررسی نتایج تحقیات بازار لئو برنت متوجه شد که باید تغییرات اساسی در برند ایجاد کند و به جز نام برند به تغییر اساسی در تمامی بخش های برند پرداخت .

maelboro
marlboro

نتایج تحقیقات بازار برند مارلبرو او را متوجه ساخت که برند مارلبرو برای نفوذ در بازار زنان میبایست برندی کاملا مردانه با قدرت انتقال مردانگی باشد ، چیزی که زنان کاملا این روزها به آن نیاز دارند. نتایج اصلی تحقیقات بازار ، مارلبرو را متوجه ساخت که داشتن استقلال و قدرت اصلی ترین دلیل کشیدن سیگار در جامعه ی بانوان است ، عدم استقبال از محصولات سابق مالبرو بخاطر انتقال حس ضعف و خفیف بودن آن بوده است . موضوعی که بانوان آمریکایی را در آن سالها بشدت آزار می داد.

پس لئو برنت و همکارانش به افزودن خصوصیات اخلاقی مردانه در برند مارلبرو پرداختند . ویژگی هایی که کاملا از دل نتایج بازار به دست می آمد و کاملا منطبق بر خواسته ی مخاطبان بود.

نتیجه ی این تحقیقات طراحی مدلی با جوهره ی قدرت و استقلال ، فواید و ویژگی های مردانه بود .

استفاده از مثلث در بسته بندی لوگوتایپ مشکی با فونتی قوی و ماهیچه ای از اولین تغییرات بود . طعم قوی توتون که کاملا برگرفته از سلیقه ی مردانه است ، سرزمین مارلبرویی ، ۷ کابوی معروف مارلبرو که ۷ تن از برترین مردان و قدرتمند ترین مردان سینمای هالیود قرن بیستم بودند نیز از دیگر تغییرات بودند .

marlboro
marlboro

فعالیت ها در حوزه ی تبلیغات مارلبرو :

ملایم همچون ماه می شعار تبلیغاتی بود که مارلبرو قبل از تولید سیگارت‌های فیلتردار برای محصولاتش به‌کار می‌برد. این محصولات با امضای Mae West برای خانم‌ها به فروش می‌رسید.

یکی از ویژگی‌های مارلبرو در این زمان سر قرمز رنگ آن بود که اثر ماتیک خانم‌ها را که حین پک زدن روی سیگارت به جا می‌ماند مخفی می‌کرد. مارلبرو نزد مردان جایگاه خوبی نداشت. برای رفع این مشکل فیلیپ موریس با همکاری مدیر تبلیغاتی خود «توماس هاتزلر»، «Marlboro Country» را معرفی کند.

در اوایل دهه ۶۰ فیلیپ موریس مارلبروی محلی (Marlboro Country) را ابداع کرد و تصویر عمومی شیک مارلبرو (نرم همچون ماه مه) را تبدیل به کابوی‌هایی تنومند با عنوان که مردان مارلبرو (Marlboro Men) کرد.

mild as may
mild as may

این حربه تبلیغاتی به همراه آگهی‌های بازرگانی تلویزیونی باعث شد فیلیپ موریس بازار را در دست بگیرد. شعارهای مارلبرو همواره آمیخته با سه عنصر بوده‌اند قرمز، مناظر غرب آمریکا و کابویی تنومند. این سه عنصر، چه با هم و چه جدا از هم با عنوان مارلبرو شناخته می‌شوند هرچند که حتی نامی از از دیگر روش‌های تبلیغاتی مارلبرو می‌توان به Marlboro Miles اشاره کرد.

در این طرح که یک فروش زنجیره‌ای به حساب می‌آید بالای بارکد هر بسته Marlboro Miles نوشته می‌شود. شما با ارسال آن قسمت می‌توانید از طریق وسایلی با آرم مارلبرو خریداری نمایید. این وسایل شامل طیف وسیعی می‌باشد، از وسایل آشپزی گرفته تا لباس و فندک و… این شیوه که می‌توان آن را تقلیدی از کمپانی Camel دانست در سال ۲۰۰۶ معرفی شد.

همچنین بخوانید : استراتژی های بازاریابی مک دونالد(بخش اول)

مارلبرو و اقداماتش برای سلامتی :

for health
for health

به گزارش راشاتودی، شرکت فلیپ موریس اینترنشنال تولید‌کننده سیگارهای مارلبرو و بزرگ‌ترین تولیدکننده سیگار در جهان در اقدامی بی‌سابقه اعلام کرد تولید سیگارهای معمولی را کنار گذاشته و در اسرع وقت به دنبال تولید سیگارهای بدون دود برود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، این شرکت که در کنار سیگارهای مارلبرو، دخانیات پارلامنت را تولید کرده و چندین برند دیگر را دارد، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قصد دارد صدها میلیون مصرف‌کننده خود را به سمت استفاده از تولیدات غیردودی ببرد.

شرکت فیلیپ موریس می‌گوید اولویت این شرکت ساخت سیگارهای بدون دود الکتریکی است و تاکنون چندین میلیارد دلار در زمینه تولید جایگزین سیگارهای معمولی که همچنان بتواند مصرف‌کنندگان را راضی نگه داشته و در عین حال ضرر کمتری داشته باشد، سرمایه‌گذاری کرده است.

این شرکت در بیانیه خود می‌گوید: از سال ۲۰۰۸ ما حدود ۴.۵ میلیارد دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و حدود ۴۰۰ متخصص را نیز به کار گرفته‌ایم.

قرار است سیگار الکترونیکی با استفاده از بخار آب و همچنین تزریق نیکوتین دودی شبیه دود سیگار را برای مصرف‌کنندگان تأمین کند.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌این شرکت تولیدکننده سیگارهای مارلبرو تاکنون ۴ سیگار غیردودی را به بازار عرضه کرده، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و چند میلیون نفر به استفاده از این سیگارها روی آورده‌اند. در این سیگارها به جای آنکه تنباکو بسوزد گرم می‌شود تا نیکوتین آن آزاد شده، اما دودی ایجاد نمی‌شود.

البته این شرکت متهم است که برخی عوارض مصرف این سیگارها بر سلامتی مصرف‌کنندگان را پنهان کرده است.

رویترز در سال ۲۰۱۷ گزراش داد: مارلبرو برای ساخت ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌این محصولات از متخصصین ضعیف برای آزمایشات پزشکی استفاده کرده است که همین مسئله نتایج مثبت تأثیر استفاده سیگاری‌ها از این محصول را زیر سوال می‌برد.

تجربه شکست خورده همراه با ترس :

marlboro
marlboro

این البته اولین تجربه برای ساخت سیگارهای بدون دود نیست .چند سال پیش هم سیگار بدون دودی با نام  IQOS توسط این شرکت به فروش رسید که نتوانست فراگیر شود چون برخی از دانشمندان مدعی شدند ضرر آن از سیگار هم بیشتر است . سیگارهای الکترونیکی دودی که دودشان به بهرانی برای فیلیپ موریس بدل شد و منتقدان علمی این نوآوری ،تولیدکننده مارلبورو را به استفاده از محققان بی‌تجربه متهم کردند.
حالا پرسش کلیدی این است: آیافیلیپ موریس واقعا انقلابی در تولید سیگار بی خطر ایجاد کرده یا این پروژه تنها بلوفی رسانه ای است؟ آنها که سهم مهمی از بازار لاکچری دخانیات را در اختیار دارند، آیا می‌تواند با این کار سهم خود در بازار جهانی دخانیات را افزایش دهند و از گزند قوانین مبارزه با تولید دخانیات در امان باشند؟

سیگار بدون دود الکتریکی
سیگار بدون دود الکتریکی

و اما گران قیمت ترین سیگار جهان Treasurer :

تولید شده در کمپانی بریتانیایی The Chancellor Tobacco Company، سیگار برند Treasurer گرانقیمت‌ترین برند سیگار در جهان است که البته براحتی نیز پیدا نمی‌شود، زیرا از بهترین و باکیفیت‌ترین تنباکو و مواد اولیه ساخته می‌شوند. این برند دارای محصولات متنوعی مانند Treasurer Aluminum Blac، Treasurer Aluminum Gold، Treasurer Luxury Black و Treasurer Slims Black است.

Treasurer
Treasurer

مارلبرو با موفقیت توانسته‌است خود را در بازار سیگارت بین بزرگانی چون Benson، Newport، Camel جای دهد. مارلبرو هم‌اکنون یکی از شناخته شده‌ترین مارک‌های دنیا در زمینه سیگارت است.

همچنین بخوانید : HUBLOT , برند خاص و جذاب ساعت

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *