Pitch Deck و بایدها و نبایدهایی که باید به آنها توجه داشته باشیم ( بخش اول )

یک پیچ دک نمایش مختصری است که اغلب با استفاده از پاورپوینت ، Keynote یا Prezi ایجاد می شود و برای ارائه سریع برنامه کاری شما برای مخاطبانتان ارائه می شود. شما معمولاً در طول جلسات حضوری یا آنلاین با سرمایه گذاران ، مشتریان ، شرکا و بنیانگذاران از پیچ دک استفاده خواهید کرد.

۱۲بخش یک Pitch Deck

پیچ دک و پین استارت آپ

این تمام محتوایی از کار شماست که می خواهید به مخاطبانتان ارائه نمایید و قطعا باید یک ارائه کامل و بدون نقص باشد. در اینجا شما تمام عنوان هایی که یک پیچ دک نیاز دارد را می توانید داشته باشد:

چه کارهایی را باید در یک Pitch Deck انجام داد:

پیچ دک و پین استارت آپ

۱٫یک داستان بگویید و افراد را از نظر عاطفی درگیر کنید: همه دوست دارند داستانها را بشنوند ، حتی سرمایه گذاران. بنابراین یک داستان جالب در مورد استارتاپ خود بگویید.

۲٫ هر اسلاید را برای بیان یک ایده محدود کنید :شما می خواهید کل مخاطبان خود را در همان صفحه نگه دارید.

۳٫ آماده شوید تا یک برداشت اولیه عالی داشته باشید: برداشتن اولین قدم باید قدرتمندانه باشد. باور کنید اولین که دقایق دوم و سوم مهمترین دقیقه های زمانی ارائه پیچ دک شماست.

۴٫ افراد پشت ایده خود را نشان دهید : هر فردی از اعضای تیم شما که که به نحوی در قسمتی از کار دارای تجربه شاخصی است را معرفی کنید.

۵٫ روندی ثابت در ارائه خود داشته باشید : در تمام اسلایدهای پیچ دک خود از یک قلم و فونت ، اندازه ، رنگ و قالب یکسان استفاده کنید.

۶٫ معیارهای خود را بهتر از هر کس بدانید : اینکه بدانید معیار ها و هدف های اصلیتان برای چندسال آینده چه چیزهایی است بسیار مهم است.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : سرمایه گذاری خطرپذیر

چه کارهایی را نباید در یک Pitch Deck انجام داد:

پیچ دک و پین استارت آپ
Guy presenting showing an image of a light bulb on a board in front of a group of business people

۱٫از گلوله هایتان زیاد استفاده نکنید!! : مقصود از گلوله ها این است که بیش از حد نیاز،زمان ارائه خود رابه گفتن حرف های یکسان و تکراری نپردازید.

۲٫مراقب زمان ارائه خود باشید : متوسط ارائ پیچ دک یک کارآفرین۳۸اسلاید وتوجه سرمایه گذاربه ارائه شما فقط ۱۰ اسلاید است!

۳٫ فیلمنامه خود کلمه به کلمه نخوانید : در اینجا شما مثل یک ربات به صدا در می آیید و تمام ارتباط چشمی مهم با مخاطب را از دست می دهید و ارائه پیچ دک شما کاملا یکظ

۴٫ یک ارائه پر از متن و خالی از تصویر نداشته باشید : مردم نمی توانند همزمان بخوانند و گوش دهند. بینایی عالی الهام بخش و افراد را از نظر عاطفی درگیر می کند.

۵٫ بدون ذهنیت از نحوه سوالات داوران حضور پیدا نکنید : سعی کنید انواع سؤالاتی را که ممکن است داوران و سرمایه گذاران در پیچ دک شما داشته باشد پیش بینی کنید و با جواب آماده شوید.

۶٫ از فونت کوچک استفاده نکنید : برای نگارش متن پیچ دک بهتره از فونت های ۳۲ تا ۴۴ استفاده کنید.

همچنین در وبلاگ پین بخوانید : تمام آنچه باید درباره Reverse Pitch بدانید

۰
amir mohammadbeigi
Author: amir mohammadbeigi

من مینویسم که تو بخونی.....

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من مینویسم که تو بخونی.....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *