آینده صنعت گردشگری سلامت در جهان

با بحث گردشگری سلامت در اولین مقاله پین در حوزه سلامت با ما همراه باشید :

در ابتدا ، مردم برای گذراندن دوره های درمانی پیشرفته از کشورهای کمتر توسعه یافته به خارج از کشور سفر می کردند ، زیرا فرصتی برای دریافت همان سطح مراقبت های بهداشتی در کشور خود نداشتند. دلیل دیگر این اقدام ، شاید این بوده باشد که برخی خدمات پزشکی مانند مراحل باروری در کشورهای کمتر توسعه یافته غیرقانونی است.

از طرف دیگر ، روندی وجود دارد که مردم ترجیح می دهند به جای آن ، در یک کشور در حال توسعه ، از معالجه پزشکی سلامت استفاده کنند ، تا اینکه هزینه ها را کاهش دهند.

بیماران برون مرزی یا به اصطلاح (PBB) تخمین تقریبی از ارزش صنعت گردشگری سلامت را ۴۵٫۵ تا ۷۲ میلیارد دلار با ۱۴ میلیون مسافر که در هر بازدید پزشکی ۳۶۰۰ تا ۷،۶۰۰ دلار خرج می کنند ، فراهم کرده است.

صنعت گردشگری پزشکی آینده ای امیدوارکننده دارد

ماقصد گردشگری سلامت

در حال حاضر پیش بینی می شود که نرخ رشد گردشگری پزشکی سلامت برای ۱۰ سال آینده سالانه ۲۵٪ افزایش یابد.

تحقیقات منابع بهداشت جهانی (GHR) (برای ۲۰۱۶-۲۰۱۷) نشان می دهد که ۲۷٫۷٪ از بیماران گردشگری پزشکی در ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند. تقریباً ۱۶٪ از امارات متحده عربی هستند و در حال حاضر درصد گردشگران پزشکی که از انگلستان آمده اند مقام سوم را از جهان در سطح جهانی دارند.

شاخص گردشگری پزشکی ™ (MTI) چهل و یک مقصد برتر را برای افرادی که به دنبال خدمات با ارزش افزوده و کیفیت بالای مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان هستند ، لیست کرده اند.

روش هاش اصلی در گردشگری سلامت

گردشگری سلامت و انواع عمل های زیبایی

GHR همچنین تخمین می زند که تقریباً ۷۲٪ از بیماران برای معالجه ارتوپدی ، مغز و اعصاب و یا انکولوژی به خارج از کشور سفر می کنند.

آلمان ، انگلستان و اسرائیل ممکن است محبوب ترین مقصد برای کسانی که به دنبال درمان ارتوپدی یا آنکولوژی هستند ، در نظر گرفته شود. با وجود تحقیقات و پیشرفت های پزشکی ، سرطان هنوز هم درمان آن بسیار دشوار است. اکثر افرادی که با این شرایط دست و پنجه نرم می کنند ، تصمیم خود را برای امتحان کردن گزینه های درمانی نوآورانه و کیفیت بالای خدمات پزشکی در خارج از کشور می گیرند. اعتبارنامه پزشکی کلینیک برای این امر نیز معیارهای بسیار مهمی به شمار می آید.

به عنوان مثال ، کلیه کلینیک های سلامت آلمانی توسط ESMO (انجمن اروپایی آنکولوژی پزشکی) و JCI (کمیسیون مشترک بین المللی) تأیید شده اند و سازمان های بهداشت و درمان در آلمان برای توریست ها همان خدمات پزشکی را برای شهروندان خود ارائه می دهد.

اسرائیل گزینه ای مناسب برای کسانی است که به دنبال ایجاد تعادل مناسب بین هزینه و کیفیت درمان هستند. اکثر کلینیک های اسرائیلی دارای مجوز JCI هستند که به دلیل تحقیقات پیشرفته و کارآزمایی بالینی مداوم ، متخصصان و جراحان بسیار مجرب مشهور است. یک منکته مهم دیگر اینکه قیمت ها در مراکز خدمات سلامت این کشور بسیار پایین تر از کشورهای توسعه یافته دیگراست.

یکی دیگر از روشهای متداول که مسافران پزشکی در خارج از کشور به دنبال آن هستند ، جراحی زیبایی است.

گردشگری سلامت و عمل های زیبایی

استاد حقوق دانشگاه هاروارد ، گلن کوهن ، نویسنده کتاب “بیماران با گذرنامه: گردشگری پزشکی ، قانون و اخلاق” و “جهانی سازی مراقبت های بهداشتی” ، رشد چشمگیر جراحی پلاستیک را با میزان محبوبیت کشورهای مقصد مرتبط می داند.

با توجه به آماری که در بالا ذکر شد ، گردشگری پزشکی تا سال ۲۰۲۰ می تواند به کاربردی ترین و اصلی ترین گزینه مراقبت های بهداشتی تبدیل شود. مقاصد اصلی در اروپا را می توان اسپانیا ، فرانسه ، لهستان و جمهوری نام برد.

آخرین تحقیقات بازار نشان می دهد که کشورهای آسیایی در بحث گردشگری سلامت اخیراً وارد این بازار رقابتی شده اند و با موفقیت در حال رشد هستند.از برجسته ترین آنها می توان به کره جنوبی ، سنگاپور و تایلند اشاره کرد.

با این حال ، آسیا تنها کشور نیست که بیشترین تعداد قطب های جهانگردی زیبایی را به خود اختصاص می دهد. ترکیه در حال تبدیل شدن به رقیب جدید آسیا است. موقعیت جغرافیایی ، کیفیت بالای خدمات و قیمت مناسب این کشور را برای گردشگران بهداشتی در سراسر جهان بسیار جذاب می کند.

هزینه عمل های جراحی در ترکیه معمولاً ۴۰٪ – ۷۰٪ ارزان تر از انگلیس یا ایالات متحده است.

کاشت مو (FUE) در انگلیس تا ۳۰،۰۰۰ پوند هزینه دارد در حالی که در ترکیه همین روش بیش از ۳۴۷۰ پوند هزینه ندارد.

قیمت لیفت سینه و بزرگ شدن سینه (پروتزهای گرد) در انگلیس حداکثر ۶۵۰۰ پوند است ، در حالی که در ترکیه قیمت آن ۲،۹۶۵ پوند است.۲ پلک فوقانی و تحتانی (بلفاروپلاستی کل) در انگلیس قیمت تقریبا ۵۰۰۰ پوند است ، جایی که در ترکیه قیمت حدود ۲۰۰۰ پوند است.

۲ پلک فوقانی و تحتانی (بلفاروپلاستی کل) در انگلیس قیمت تقریبا ۵۰۰۰ پوند است ، درحالی که در ترکیه قیمت حدود ۲۰۰۰ پوند است.

با پیشرفت های سریع تکنولوژیکی در صنعت پزشکی و راه های مختلفی برای مسافرت ، هر فرد این انتخاب را دارد که برای نیازهای خود و ترجیحات فردی بهترین درمان را انجام دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص گردشگری سلامت می توانید از سایت گروه گردشگری سلامت پارس بازدید کنید.

همچنین در مقالات پین بخوانید : لوازم آرایشی (M.A.C ,HUDA BAEUTY,KYLIE JENNER)

۰
amir mohammadbeigi
Author: amir mohammadbeigi

من مینویسم که تو بخونی.....

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

من مینویسم که تو بخونی.....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *