ورساچه یکی از،لوکس ترین برند در دنیا…!

یکی از برترین برند های حوزه مد و پوشاک، برند لاکچری ورساچه می باشد. این برند در سال ۱۹۷۸ توسط جیانی ورساچه تاسیس شد. در این مقاله قصد داریم تا به تاریخچه کامل این برند لوکی ولاکژری بپردازیم.

بیوگرافی جیانی ورساچه ، موسس این برند لوکس…!

بیوگرافی ورساچه
بیوگرافی ورساچه

جیانی ورساچه در دوم دسامبر سال ۱۹۴۶ به دنیا آمد. محل تولد وی شهر رجیو کالابریا در ایتالیا می باشد. جیانی یکی از طراحانی بود که به طور ذاتی استعداد ویژه ای در دوخت و طراحی لباس های خاص داشته است. جالب است بدانید که او، دوختن را از مادرش آموخت و به این هنر چیره شد. او در اولین کار اش یک لباس را طراحی کرد سپس در مزونی که مادرش مدیر آن بود به فروش رساند.جیانی ورساچه در سن ۲۵ سالگی برای فراگرفتن بیشتر هنر طراحی میلان سفر کرد.

اولین موفقیت ورساچه چه زمانی بود؟

 تاریخچه ورساچه
موفقیت برند لوکس

جیانی ورساچه  اولین موفقیت خود را زمانی نشان داد که طرح‌ هایی برای کلکسیون فیوری فیورنتینا، فرستاد. جیانی ورساچه طراح افراد مشهور و خانواده سلطنتی از جمله

بود که توانست سر زندگی و هنر را به صنعت مد و پوشاک بیاورد.این برند به طور مداوم با ستاره های موسیقی همچون،مایکل جکسون و بروس اسپیرنگستین همکاری داشت و همچنین دیگر لباس های رون سن التون را هم خود جیانی ورساچی طراحی می کرد.

تاریخچه برند ورساچه…!

تاریخچه ورساچه
تاریخچه

 ارزش کلی این برند تقریبا ۵.۵ میلیارد دلار است.ورساچه یکی از سودآورتین برندهای سبک زندگی در دنیا است. محصولات آن به خاطر تزیینات جذاب و چاپ بسیار باکیفیت مشهور است. از زمان شروع به کاراین برند،پیراهن طراحی شده توسط آن در تمامی فرش قرمز ها پوشیده شده و از همان ابتذا به عنوان برند لوکس شناخته شده است. لباس‌های نیمه رسمی و لباس‌های شب آن شگفت‌انگیز است جالب است بدانید که ورساچه اولین برندی بود که مشخصا برای موسیقی و سلیبریتی ها آن طراحی می کرد ،ورساچه ۸ امین رتبه را دارد. . این برند در حوزه تولید پوشاک و عطر بسیار معروف می باشد و در سال ۲۰۱۱ حدود ۵۰۰ کارمند داشت.

لوگوی ورساچه تصویر الهه ی یونانی،مدوسا است…!

لوگو ورساچه
لوگو ورساچه

جیانی و خواهر برادرش در کودکی در خرابه های بناهار روم باستان بازی می کردند. چهره الهه ی مدوسا بر کف یکی از این ساختمان ها حک شده بود.این تصویر در خاطر جیانی باقی ماند.جیانی این تصویر را برای لوگوی برندش برگزید چرا که مدوسا افراد را مجبورش می کرد که عاشقش شوند و آنها هم راه برگشتی نداشتند چون مدوسا اگر به چشم کسی نگاه کند اورا سنگ می کند.

مروری کوتاه بر رشد این برند لوکس…!

 جایزه چشم های طلایی  ورساچه
جایزه چشم های طلایی

همانطور که اشاره کردیم این برند در سال ۱۹۷۸ تاسیس شد و اولین خانه

افتتاح شد. روند و سیر پیشرفت این برند بسیار خوب بود و خبر از آینده روشن این برند محبوب تولید پوشاک می داد.

مردم نیز در سرتاسر جهان روی بسیار خوشی به لباس‌های این برند نشان می‌دادند. جایزه چشم های طلایی به دلیل طراحی برتر لباس سال نیز از جمله این افتخارات می باشد. فعالیت خود را علاوه بر حوزه تولید پوشاک، به حوزه تولید عطر و ادکلن نیز گشترش داد. ورساچه در این حوزه نیز بسیار موفق بود و پس از مدتی کوتاه توانست به یکی از بهترین تولید کنندگان عطر و ادکلن در سطح جهانی تبدیل شود.با مرگ جیانی ورساچه، خواهرش، دوناتلا ورساچه، مدیریت این شرکت را بر عهده گرفت و توانست موفقیت‌های برادر خود را ادامه دهد.

اولین بوتیک خارج از ایتالیا در گلاسگوی اسکاتلند بود…!

بوتیک خارج از ایتالیا

اگر تصور می کنید این برند کار خود را با شهرهای معروف تر در زمینه مد مثل پاریس و لندن شروع می کند اشتباه کردید.

جیانی اولین بوتیک خود را در سال۱۹۹۱در گلاسکو بازکرد.و برای افتتاح بوتیک در ادینبورک در سال۲۰۰۵، آنرا بست. و اکنون ورساچه ۸۰بوتیک در سرتاسردنیا دارد.

افتتاح ورساچه در زعفرانیه تهران…!

ورساچه در ایران
ورساچه در ایران

چندی پیش در اخبار کوشالی،از افتتاح اولین شعبه  نمایندگی رسمی برند ایتالیایی خبردادند.وحالا برند لوکس دیگری به نام ورساچه به ایران آمده که اولین شعبه اش در خیابان زعفرانیه تهران جشن گرفتند.

مراسم ترحیم جیانی…!

مراسم ترحیم ورساچه
مراسم ترحیم جیانی

جیانی وقتی برای خرید روزنامه به بیرون می رفت،روی پله های عمارتش با شلیک گلوله به قتل رسید.اندرو کیونن،۵ نفر دیگر راهم در همان سال به قتل رسانده بود.و در اخر خودش راهم با شلیک گلوله به قتل رساند. و هخدفش از کشتن ورساچی هنوز نامشخص است.جیانی در وصیت نامه اش پنجاه درصد سهام برند ورساچه را قانونا به خواهرزاده اش به ارث رساند.و در مراسم ترحیم او ۲۰۰۰نفر شرکت کردند.بسیاری از افراد مشهور همچون پرنسس دایانا،آرمانی،کارل لاگرفلد وکارلا فند حضور داشتند. پیکر او نیز سوزانده شد.

همچنین می خوانیم:استاد بانک،استارتاپی از جنس موفقیت

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *