لیست پنج نوع وبسایتی که میتوانید خلق کنید

امروزه تخمین زده می شود که بیش از ۱٫۷ میلیارد سایت و ۴٫۲ میلیارد کاربر اینترنت در سایت های مختلف جهان وجود دارند.

در واقع می توانیم بگوییم که اینترنت نوعی تجارت بزرگ است.

به همین دلیل است که بسیاری از مردم به راحتی برای شروع حرفه خودشان در ابتدا یک وبسایت میسازند.

و برای ساخت وبسایتتان  ، می توانید مطابق با  ایده تان نوع وب سایت  مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در اینجا ، ما به  برخی از انواع برتر وب سایت ها اشاره می کنیم. در پایان این مقاله ، شما ایده های بهتری راجع به ایجاد یک وب سایت و چگونگی جذاب کردن آن خواهید داشت.

در اینجا لیستی از پنج نوع صفحه وب به همراه توضیحات مختصر در مورد هر نوع و چند نکته در مورد آنها ذکر شده است.

وب سایت تجارت الکترونیکی (Ecommerce website)

اگر به دنبال کسب درآمد از یکی از این دسته از وب سایت ها هستید ، تجارت الکترونیک به طور کلی مستقیم ترین مسیر است. به این دلیل است که تمام هدف یک سایت تجارت الکترونیکی فروش کالاها به مشتریان شماست

به طور خلاصه ، این نوع وبسایت برای خرید و فروش کالاها یا خدمات از جمله فرآیند پرداخت تعریف شده است. یک سایت تجارت الکترونیک به طور کلی در صورتی واجد شرایط است که شامل یک سبد خرید و راهی برای پرداخت کارت اعتباری ، پی پال یا هر نوع دروازه پرداخت دیگر باشد.

Dropshipping یکی از انواع وب سایت های تجارت الکترونیکی است در اصل ، یک الگوی تجاری است که دارای تأمین کننده هایی خواهند بود که محصولات خود را در انبارهای خود تا زمانی که فروش انجام دهند ، ذخیره می کنند.

هر زمان که کارآفرینان dropshipping اقدام به فروش نمایند ، باید با تهیه کننده خود تماس بگیرید ، که محصولات خود را مستقیماً به دست  مشتریان خود برسانند. قبل از شروع کار با فروشگاه خود نیازی به یک نهاد تجاری مستقر نخواهید داشت (اگرچه با رشد خود به این مورد نیاز خواهید داشت.)

وبلاگ شخصی (personal blog)

نتیجه تصویری برای وبسایت شخصی در مورد سفر
وبسایت شخصی

احتمالاً وبلاگهای شخصی زیادی دیده اید. اینها معمولاً توسط یک شخص خاص نوشته شده و روی یک حوزه خاص تمرکز دارند.

انواع متداول سایتها در گروه وبلاگ شخصی شامل (اما مطمئناً به این لیست محدود نمی شوند):

 • سفر و سبک زندگی
 • تجارت و کارآفرینی
 • زیبایی
 • مد
 • سلامتی
 • غذاها و دستور العمل ها
 • خودشناسی
 • تکنولوژی و بازی
 • روابط عاطفی

در حالی که این موارد متداول هستند ، می توانید تقریباً درباره هر چیز ، یک وبلاگ شخصی بسازید. حتی می توانید از وبلاگ شخصی خود به عنوان دفتر خاطرات استفاده کنید.

با این حال ، اگر به دنبال کسب درآمد از آن در آینده هستید ، هوشمندانه است که روی یک موضوع خاص تمرکز کنید. به این ترتیب ، شما می توانید یک مخاطب وفادار بسازید که می داند از وبلاگ خود چه انتظاری باید داشته باشد ، و حتی شما را به عنوان یک متخصص در موضوع خود مشاهده می کند

زیرا به طور کلی برای درآمدزایی از این نوع وب سایت ها به ترافیک زیادی احتیاج دارید. توصیه میشود ، برنامه های بازاریابی وابسته یا با فروش محصولات یا خدمات شخصی خود کسب درآمد کنید.

وب سایت تجاری (Business website)

نتیجه تصویری برای ‪business site‬‏

آیا شما صاحب یک کسب وکارهستید؟ اگر یکی از آنها را دارید ، و در حال حاضر یک وب سایت تجاری برای تبلیغ آن ندارید ، باید در اسرع وقت.یکی از آنها را ایجاد کنید.

این نوع وب سایت ها روز به روز مهم تر می شوند ، زیرا تخمین زده می شود که ۷۰ تا ۸۰ درصد از مصرف کنندگان قبل از تصمیم گیری برای خرید ، مشاغل آنلاین را جستجو می کنند. با این حال ، فقط در حدود ۵۰ درصد از مشاغل در واقع یک وب سایت دارند.

این بدان معناست که می توانید در مقابل رقبای خود که دارای وب سایت هستید ، تجارت حساسی را از دست بدهید.

وقتی صاحبان مشاغل یک وب سایت ایجاد می کنند ، باید اطمینان حاصل کنند که از همان عناصر تجاری خود استفاده می کنند که قبلاً در سایر مدارک  و بازاریابی ها استفاده می کنند. این موارد شامل آرم ، رنگ های تجاری ، تصاویر و موارد مشابه آن است.

وبسایت تجاری
وبسایت تجاری

در حالت ایده آل ، این نوع وب سایت های تجاری همچنین مجموعه ای از اطلاعاتی را شرح می دهند که تجارت ، کالاها یا خدمات ارائه شده و انواع مشتریان را درآن توصیف کند. این امر به ایجاد مشاغل آنلاین و همچنین افزایش رتبه سئو وب سایت کمک می کند.

پین استارتاپ

به عنوان یک امتیاز اضافی ، شما حتی می توانید وب سایت تجاری خود را به یک کانال تجارت الکترونیکی تبدیل کنید که در آن مشتریان بتوانند محصولات یا خدمات شما را مستقیماً از طریق سایت خریداری کنند.

وب سایت نمونه کارها (Portfolio website)

 Portfolio website
Portfolio website

وب سایت نمونه کارها نیز در لیست انواع وب سایت قرار دارد. دقیقاً همانطور که از اسم آن پیدا شده است ، اینها به عنوان نمونه کارها آنلاین از خلاقیت های شما استفاده می شوند.

از وب سایت های نمونه کارها می توان برای نشان دادن استعدادها و توانایی های شما استفاده کرد و حتی در جذب مشتری بیشتر یا بهبود شانس تأمین موقعیت شغلی کمک می کند. به همین دلیل آنها برای خلاقان و آزادکارانی که به دنبال کار هستند ضروری هستند.

وب سایت های نمونه کارها معمولاً توسط ارائه دهندگان خدمات با مهارت های فنی آنلاین ، مانند طراحی گرافیک ، طراحی وب سایت و توسعه و مهارت های بازاریابی استفاده می شود.

در حالی که این نوع سایتها محبوب هستند ، می توانید تقریباً برای هر چیزی یک نمونه کار ایجاد کنید.

آیا نقاشی ، مجسمه سازی می کنید یا هنر ملموس دیگری ایجاد می کنید؟ عکس ها را در سایت نمونه کار خود قرار دهید.

موسیقی درست می کنی؟ آهنگ یا نمونه بارگذاری کنید

وب سایت سرگرم کننده یا رسانه خبری (Entertainment or media website)

تصویر مرتبط
سایت سرگرمی

اگر برای به دست آوردن اخبار خود در اینترنت جستجو می کنید یا در استراحت هستید ، مطمئناً به دنبال این دسته از وب سایت ها میروید.

در حالی که سایتهای تفریحی و رسانه ای بین آنها تردید ایجاد شده است ، به طور معمول در این واقعیت مشخص هستند که وب سایتهای رسانه ای یا خبری معمولاً دارای گزارش هایی از طرف خبرنگاران یا روزنامه نگاران هستند که اخبار مربوط به رویدادهای جاری را پوشش می دهند.

از طرف دیگر ، وب سایتهای سرگرمی ممکن است شامل اخبار “مهم” مانند شایعات مشهور ، همچنین قطعات طنز ، طنز وب ، آزمونهای سرگرم کننده و انواع دیگر مطالب باشد.

وبسایت مرجع ( Community forum or wiki )

سایت ویکی
سایت ویکی پدیا

آخرین لیست ما یک وبسایت مرجع(wiki) است. این وب سایت ها با مشارکت خوانندگان شما ایجاد می شوند.

سایت های مرجع برای ایجاد مکالمه پیرامون موضوعات خاص طراحی شده اند. در اینجا نحوه کار آنها آورده شده است: یکی از کاربران پستی را با یک سؤال یا مفهوم ایجاد می کند ، و سایر کاربران با اظهار نظرهای خود با آنها تماس هستند. و پس از آن، این روند نامحدود ادامه می یابد.

ویکی ها برای اهداف آموزشی ساخته شده اند. مطمئناً با معروف ترین سایت ویکی ، ویکی پدیا آشنا هستید.

این نوع وب سایت ها درمورد موضوعات خاص به تفصیل می پردازند و کاربران با اضافه کردن اطلاعات شخصی خود به صفحات موجود یا ایجاد صفحات مخصوص با مجموعه خود همکاری می کنند.

برای اطمینان از اینکه سایت شما از کنترل خارج نشود ، توصیه می کنیم برای تأیید صحت آنچه کاربران شما ارسال می کنند ، مرتباً آن را مرور کنید. ویکی پدیا دارای تیم گسترده ای از داوطلبان است که دائماً در حال بررسی واقعیت و حذف اطلاعات نادرست هستند.

چه نوع وب سایتی را باید بسازم؟

به هر نوع وب سایتی که علاقه مند به ایجاد آن هستید ، همیشه باید اطمینان داشته باشید که تصمیم نهایی شما ارزش واقعی را به مخاطبان شما ارائه می دهد.

در ساخت سایت خود این نکات را رعایت کنید:

 • آیا ایده شما محصولی هست را که مردم می خواهند بخرند ؟
 • توصیه ی مهمی دارید که مردم بتوانند از آن پیروی کنند؟
 • جامعه ای ایجاد می کنید که مردم واقعاً بخواهند در آن شرکت کنند؟

همانطور که این لیست انواع وب سایت ها را می خوانید ، احتمالاً موارد خاصی وجود داشتند که برای شما برجسته بودند. یادداشت کنید که کدام یک از اینها بودند.

و در پایان

برای ساختن سایت از خودتان این سؤالات را بپرسید مانند:

 • آیا در ساخت و نگهداری انواع خاصی از وب سایت ها مهارت های خاصی دارم؟
 • اگر من قبلاً این مهارت را ندارم ، آیا یادگیری ی برایم امکان پذیر است؟
 • برای ایجاد این نوع وب سایتها به چه منابع دیگری نیاز دارم؟
 • فکر کنید ، برنامه ریزی کنید و به دنبال آن باشید

همچنین بخوانید:۱۰ ترفند جالب جستجوی گوگل ؛ حرفه‌ای سرچ کنیم!

۰ FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *