۱۰ ایده برای شروع یک استارت آپ

ایده های خوب برای کسب و کار جدید می خواهید؟ درتلاشید یک کسب و کار براه بیاندازید ولی ایده‌ی خوب استارت آپی ندارید؟ نگران نباشید. در ادامه می خواهم بهترین ایده های کسب و کار جدید را برایتان توضیح دهم. مطمئنم که این ایده‌های کسب و کار جدید افکار کسب و کاریتان را روشنتر میکند.

 در ادامه با ۱۰ مورد از بهترین ایده های کسب و کار جدید آشنا می شویم:

۱. فناوری‌های سبز و پاک

جهان امروزه با کمبود منابع طبیعی مواجه است. پرداختن به این مسئله، فرصت کسب و کار خیلی خوبی را ایجاد می کند.

ایده‌های کسب و کار برپایه‌ی فناوری‌های سبز و پاک:

  • فناوری اطلاعات سبز (Green IT) و بازیافت لوازم الکترونیکی
  • کسب و کار پنل‌های خورشیدی و سلول‌های خورشیدی
  • تولید یا معامله ی دستگاه‌های الکترونیکی صرفه جو در مصرف انرژی
  • مشاوره‌ی ساختمان‌های سبز

۲. مشاوره‌ی مستقل BYOD (در محل کار، ابزار مخصوص خود را همراه بیاورید)

امروزه دنیای فناوری اطلاعات بسیار پویاست. دستگاه های جدید عرضه شده در زمینه ی فناوری اطلاعات مانند تبلت، آیپد و عینک گوگلدر بازار جهانی وجود دارند و قابل دسترس هستند. بسیاری از افراد معتقدند که این دستگاه ها جایگزینی برای لپ‌تاپ هستند.

حتی سازمان‌ها نیز می‌خواهند از این مسئله استفاده کنند و اجازه دهند کارمندان‌شان وسایل الکترونیکی خودشان را بیاورند و از این طریق درهزینه های شرکت صرفه‌جویی شود ولی همچنان نگرانی در مدیریت و امنیت داده هایشان وجود دارد. 

اگر در زمینه ی فناوری اطلاعات دانشی دارید، می‌توانید کسب و کاری تحت عنوان مشاور در زمینه‌ی “در محل کار ابزار خودتان را همراه بیاورید” براه اندازید.

۳. کسب و کار خدمات‌رسانی از راه دور

ایده ی بعدی که میخواهم مطرح کنم، ارائه‌ی خدمات از راه دوراست که مبنای ان هزینه می باشد. این ایده چیزی است شبیه به  justdial

کاربر، در سایت Justdial، بدون هزینه به اطلاعات دسترسی پیدا میکند ولی در این‌جا کاربر می‌تواند برخی وظایف محلی را مانند پرداخت قبوض،‌کارهای مرتبط با بانک، رزرو بلیت و کارهای دیگر، قرار دهد.

۴. سازنده‌ی اپلیکیشن موبایل

امروزه بازار گوشی‌های هوشمند سه برابر شده‌است و به همین علت نیاز به اپلیکیشن موبایل نیز افزایش یافته‌است. گوگل پلی و اپ‌استور امروزه کاملا شناخته شده اند و به معرفی نیاز ندارند.

هر کسب و کار یا وب‌سایتی به فردی برای طراحی اپلیکیشن موبایل نیازمند است. اگر تخصص شما در این زمینه است، می‌توانید از این موقعیت نهایت استفاده را ببرید و یک کسب و کار راه بیاندازید.

۵. وب‌سایت همسریابی ویدیویی

اگر علاقمند به کارافرینی در فضای مجازی هستید، این ایده به‌ کارتان می اید. شما می‌توانید بسادگی یک سایت همسریابی ویدیویی براه بیاندازید، و کاربران در این سایت می‌توانند از خودشان ویدیویی ثبت کنند و بگویند چه کسی هستند، و به‌دنبال چه‌جور آدمی می‌گردند.

دوستان نیز می‌توانند ویدیویی ضبط کنند و درباره‌ی دوست‌شان صحبت کنند. این قسمت می‌تواند بخشی از حساب کاربری آن‌ها باشد. همچنین می‌توانند باارسال ویدیو هایی از علایق و سرگرمی‌های‌شان صحبت کنند.

۶. موتور جستجوی شبکه‌های اجتماعی

موتور جستجوی شبکه‌های اجتماعی بعنوان یک ایده کسب و کار ، ایده ی بسیار خوبیست. این موتور جستجوی شبکه‌های اجتماعی قادر است اطلاعات اجتماعی درباره‌ی افراد ارائه دهد.از جمله اطلاعات تماس، حساب شخصی آن‌ها، سوابق کیفری و غیره.

شما می توانید این داده ها را از فیسبوک، لینکدین، یا سایر حساب های اینترنتی جمع اوری کنید و این اطلاعات را به شرکت‌هایی که برای استخدام، به دنبال این اطلاعات می‌گردند بفروشید.

۷. فروشگاه‌های سیار محصولات خوراکی

یکی از ایده های عالی، فروشگاه های سیار محصولات خوراکی ست. مردم همیشه به‌دنبال خوراکی‌های سالم و خوشمزه هستند. راه‌اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای سیار مواد خوراکی استارت‌آپ بسیار خوبی خواهد بود.

۸.  مشاوره‌ی بهینه‌سازی انرژی

امروزه، استفاده‌ی بهینه و صرفه جویی در مصرف انرژی ضروری و حیاتی است و بسیار از افراد و سازمان‌ها حاضرند بهای زیادی بابت آن بپردازند. مهارتتان در زمینه ی انرژیست و سررشته ای هم در برق دارید، می‌توانید کسب و کاری راه بیاندازید و در زمینه‌ی مصرف انرژی مشاوره بدهید.

۹. مبادله‌ی کتاب یا خدمات آموزشی

راه‌اندازی یک کسب و کار در زمینه‌ی تبادل کتاب برای دانشجویان مهندسی، پزشکی و کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA)،‌ ایده ی بی‌نظیریست.

همانطور که می‌دانیم، هزینه‌های آموزش و تحصیل افزایش بسیاری یافته و به همین علت، دانشجویان از ایده‌ی مبادله‌ی کتاب یا اجاره‌ی آن استقبال خواهند کرد. در این ایده‌ی کسب و کاری می‌توانید کتاب برای اجاره بگذارید یا برای مبادله ی کتاب درخواست دهید.

۱۰. انجام امور شخصی و خانوادگی

امروزه خیلی ها حتی برای ساده‌ترین مسائل هم وقت ندارند، اموری مانند رساندن بچه‌ها از مدرسه به خانه، خرید دارو، هدیه یا لوازم منزل.

شما می‌توانید پول بگیرید و این کارها را برایشان انجام دهید. در این ایده، رشد استارتاپ شما بستگی به این دارد که مشتریان، شما را به دیگران معرفی و پیشنهاد دهند. پس خدمات مشتریان و رضایت در این کسب و کار بسیار حائز اهمیت است.

۰
یاسمن
Author: یاسمن

FavoriteLoadingافزودن به مورد علاقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *